Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek - tragedia - pomocy :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek - tragedia - pomocy :)

popcorn 12:55, 24 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Yyy nie wiem czy rozumiem Ewo!
Juki wyzej, bergenie w takich dwoch poduszkowych nasadzeniach?
I byloby ok?
____________________
Mój nowy ogródek
EwaG 13:04, 24 sie 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Tak juki trochę wyżej, a bergenie ciągiem (wykreśl tę linię między dwoma półkolami - nie udawało mi się zrobić w paincie takiej "falki" więc ją w ten sposób zaznaczyłam)
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
popcorn 13:06, 24 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ok, to super
a zobacz prosze jeszcze co napisalam na 8mej stronie - moze wersja z niedzwiedza trawa?
Chmurzy sie, ciekawe czy dzisiaj cos zrobie, buu...
____________________
Mój nowy ogródek
GabiK 13:13, 24 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Karolino, ale burza mózgów nad rabatą. Jestem ciekawa co z tego wyjdzie.

Cudze wersje i opinie są też potrzebne do tego, żeby obstawać przy swojej wersji. Czasem się nie wie, czego się chce, a cudze zdanie pomaga zdecydować, czego się nie chce. I metodą eliminacji dochodzi się do celu.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
popcorn 13:35, 24 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Gabi, dokladnie! A Ty co myslisz?
k.
____________________
Mój nowy ogródek
GabiK 14:33, 24 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Szczerze, nie wiem. Nie mam żadnych doświadczeń z roślinami, bergenię mam, ale młodziutką, 1 posadzoną limelight, a czyśca, juk i liliowców wcale. Z wyglądu na papierze podba mi się i Twój pomysł i Sebka.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
popcorn 15:58, 24 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
To jeszcze mam pytanie. Pomiedzy te rosliny chcialabym powsadzac tulipany, zeby od kwietnia juz bylo ladnie. Kupilam 120 cebul bialych strzepiastych z czerwonymi brzegami i 80 calkiem bialych, pelnych. Moge je nieregularnie powsadzac, czy sa jakies przesiwwskazania? Dzieki
k.

PS ide do ogrodu-wybila 16ta wiec koniec pracy na dzisiaj, najpierw pozbede sie trawy stamtad
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
EwaG 17:53, 24 sie 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
popcarol napisał(a)
I byloby ok?

Mniej więcej - bo dla mnie juka i hortensja są zupełnie z innej bajki.

W drugim przypadku, zbyt duży misz masz.

A czy nie masz w ogrodzie miejsca na te juki. Czasami warto coś przesadzić w inne miejsce, a nie dopasowywać kompozycję do istniejących nasadzeń
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
popcorn 18:21, 24 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hej Ewo,
czyli gryza się juki i hortensje... o tym nie pomyślałam... :/

Popracowałam trochę w tym miejscu (prawie 2h wywalałam te trawę!... i gadałam z sąsiadką która większość przygarnęła ). Wyrzuciłam mozgę zupełnie, przesadziłam największą jukę bo rosła na rzędzie bukszpanów - uzupełniłam ich rzad, w tej chwili liczy 43 sadzonki.
Porozsadzałam trawę niedźwiedzie futro. Wyszło tak. Może być? Pewnie nie... tylko czemu mi się podoba? :/

Podobają mi się te juki, dobrze sobie tam radzą, ale jeśli nie one, to je wykopsam...w to miejsce liliowce, przed nimi bergenie i będzie ok? Z hortensjami do kupy? Albo irysy zamiast liliowców? Chociaż pewnie nie, bo średnio reprezentacyjne...

Wygląda teraz tak:
z góry - średniej jakości, bo słonce zachodzi niedługo:


Od furtki patrząc:
nie wgrywa mi się ta fotka, spróbuję za chwile...

I dalej:


Spomiędzy juk lawendę i resztę traw poprzesadzam, ale chyba już nie dzisiaj


____________________
Mój nowy ogródek
EwaG 18:38, 24 sie 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Najważniejsze, że Ci się podoba. Odpodoba się - przesadzisz znowu (jak tak mam).
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies