Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek - tragedia - pomocy :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek - tragedia - pomocy :)

popcorn 08:57, 09 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jeżówka jest, 6 odmian, na fotkę się nie załapała - pod domem z prawej strony. Moje ulubione kwiaty
I obwódka bukszpanowa dookoła bylin pod domem? A pomiędzy, przy domu, parę zimozielonych na pniu żeby robiły za "wyższe" tło?
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:56, 09 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
O, spodobało mi się - trawiasta ścieżka u Marty (Finki):
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 10:03, 09 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tylko, że 6 odmian to kolekcja, a w kompozycji powinno być sporo jeżówek ale jednej odmiany.
Ogród kolekcjonerski jest specyficzny i czasem taką kolekcję trudno zakomponować, aby nie wyglądała nieporządnie. Ilość gatunków nie pozwoli
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 10:08, 09 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ok. wiec muszę się na którąś zdecydować
Czy kształt jaki narysowałam mógłby być? Kaliny na pniu zamiast wiśni? Obwódka bukszpanowa zamiast lawendowej? pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 10:16, 09 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może być kształt, ale popracuj nad drzewkami, narysuj taką rzekę jako rzut z góry i lawenda po jednej stronie, tam gdzie planujesz róże także może być, a bukszpan z drugiej strony. Pienne kaliny? a jaka odmiana? V. carlcephalum?

Tylko, że tam są potrzebne mocne bryły, najlepiej kuliste (mogą to być nawet trzmieliny Fortunego) lub inne kule. Kalina moim zdaniem przez cały rok da nieporządny wygląd.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 10:44, 09 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj,
takie kaliny koralowe - Viburnum opulus 'Roseum' :


baaardzo mi się podobają
Ostatecznie pogodzę się z trzmielinami, chociaż niechętnie

Róże wiec przeniosę na prawo od irysów (na rabatę pod domem), tak? Pomiędzy róże lawenda może być? Cala rabata pod domem otoczona bukszpanem.
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 10:50, 09 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kólek nie rób właśnie, bo sama narysowałaś mnóstwo kółek obwiedzionych bukszpanem.

Trawa nie tak, jakie sa wymiary tego przedogródka? od płotu do domu i szerokość?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:53, 09 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
popcarol napisał(a)





Ładne teraz, ale co dalej, jak utrzymasz tak mocno rosnace krzewy w formie kulki?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:53, 09 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podaj wymiary
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 11:05, 09 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Czekam na fotki tych krzewów jak wyglądają teraz-bez kwiatów. Ponieważ nie mam pojęcia, pewnie trudno mi je będzie utrzymać w dobrej kulistej formie - tak jak piszesz :/

Wymiary działki -na przegródek- segment płotu ma 2,5 metra, wiec szerokość to 7,5 metra. Zaś głębokość - w stronę domu, to ok. 9 na oko (nie mogę zmierzyć bo jestem w biurze)

Kółek nie będzie, racja, tylko jedna rabata duża, w środku przenikające się byliny.

Trawa rośnie właśnie tam, bo pod spodem jest szambo. Gdy był tam trawnik, w lecie było tam żółty prostokąt, bo trawa wysychała...
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies