Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek - tragedia - pomocy :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek - tragedia - pomocy :)

popcorn 11:51, 09 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jak tu ograniczyć się do jednej odmiany jeżówki, skoro są taaakie śliczne? Znów kradzione od Marty:

____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 11:58, 09 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
A jakby w ten przedogrodek wkomponować trochę grysu granitowego? Może te rabatę wzdłuż siatki podsypać, byłaby kontynuacja tego co po drugiej stronie?
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 12:12, 09 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


A - róże
B - kalina pienna (ale ja bym nie sadziła tylko inne drzewko na pniu) nawet hortensję Limelight pienną
C - rozchodniki okazałe (masz już)
D - jeżówki
E - miskanty jednakowe
F - bodziszkialbo inne byliny pasujące do róż
G - obwódka z lawendy
H - obwódka z bukszpanu
I - na dole po prawej (wcięło literkę) hortensja Limelight
J - wiśnie "Umbraculifera"

no i w stronę bukszpanu dwa rodzaje roślin falą posadzone.
To bardzo prymitywny rysunek ale najszybszy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 12:22, 09 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Danusiu! Ze tez Ci się chciało... DZIĘKUJĘ Ci bardzo!!! zabieram się do studiowania!
Czy zamiast bodziszków-nie przepadam szczerze mówiąc.. mogę posadzić te irysy (mam kilkanaście dużych sadzonek, białych)?
Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Mój nowy ogródek
isia33 13:51, 09 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Piękny projekt, zazdraszczam trochę
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
popcorn 13:53, 09 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale mi sie trafilo! Bede nad nim pracowac po powrocie z urlopu
Ale sie ciesze!!!
pozdrawiam serdecznie,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
kaska_kadysz... 15:55, 09 sie 2011


Dołączył: 20 wrz 2010
Posty: 223
Wczoraj rysowałam, nie zdażyłam wstawić.. takie dziwaczne kształty..?



Jedną rabatę rozrysowałam, starałam się tak zrobić, żeby miejsce, gdzie jest szambo było na ścieżce (np. żwirowej). I spis roślin baaardzo ogólny- nie wiem jakie kolory lubisz A drugą rabatę tylko zaznaczyłam.. nie wiem, czy takie coś Ci podpasuje, od wczoraj dużo doszło komentarzy
____________________
Podlasie * Podlasie Reaktywacja
Sebek 22:16, 09 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Teraz to już na pewno masz pomysł na przedogródek - oba projekty mi się podobają
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
popcorn 07:03, 10 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wow, teraz to ja mam ZAGWOZDKE!!! Dziękuję Ci Kasiu serdecznie!
Ale masz zdolności... jakbym sama coś naszkicowała to by to do niczego podobne nie było...
super, będę myśleć

pozdrawiam serdecznie!
____________________
Mój nowy ogródek
EwaG 07:29, 10 sie 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
popcarol napisał(a)
Danusiu! Czy zamiast bodziszków-nie przepadam szczerze mówiąc.. mogę posadzić te irysy (mam kilkanaście dużych sadzonek, białych)?
Pozdrawiam serdecznie!

Jak dla mnie bodziszki są super (szczególnie korzeniasty, częściowo zimozielony). Irysy mają zupełnie inny pokrój i strukturę. Bodziszki są miękkie w wyglądzie, wypałeniające, a irysy sztywne, ostre. Poza tym irysy w drugiej połowie lata wyglądają nieszczególnie (zasychają liście, trzeba je ścinać).
A może zamiast bodziszków lawendy, a za lawendę obwódka z bukszapnu?
Kasi propozycja też jest fajna: podobają się mi takie zdecydowane kształty, wypełnione miękkimi roślinami.

I jeszcze małe PS. odnośnie przywrotnika. To bardzo ładna bylina, idealna do stylu, który Ci się podoba. Ma świetny zielony kolor o rzadko spotykanym w ogrodzie odcieniu, zdecydowany, ale łagodny pokrój, ładne żółte kwiatostany, i coś co mi się w roślinach bardzo podoba: zbiera krople wody na liściach. Trochę gorzej wygląda po przekwitnięciu, ale na to jest prosta rada. Trzeba obcinać kwiatostany jak zaczną się wykładać. Rzadko która bylina wygląda dobrze przez cały sezon wegetacyjny, ale przez zabiegi pielęgnacyjne (np. wyvcinanie kwiatostanów) można zdecydowanie poprawić wygląd. Wg mnie do żelaznych bylin dobrze wyglądających od wiosny do jesieni można zaliczyć bergenię i rozchodniki kwitnące jesienią (np. Sedum spectabile, Sedum 'Matrona').
Pozdrawiam i życzę sukcesów.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies