Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek vesper - pomożecie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek vesper - pomożecie?

vesper 23:33, 19 lip 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
A teraz plany. Coś da się zobaczyć?


Zaczynając od furtki, pod lilakiem posadzona jest trzmielina Emerald'n'Gold, chciałabym żeby utworzyła taką ładną poduszeczkę wokół pnia.
Przed lilakiem, w górę chciałabym pociągnąć zawijasek z bukszpanu, a w nim coś szczepionego, może właśnie trzmielina? Jeżeli przed bukszpanem będzie pusto, myślałam o dosadzeniu wrzośców.
Następnie mamy pokazane tu już cisy (dojdzie jeszcze jedna sztuka), a przed nimi hosty ice & fire, sztuk 7, w dwóch rzędach.
Dalej są miskanty i hortensje, przed nimi chciałabym posadzić żurawki o jasnozielonych liściach.
Idąc w górę, posadzony jest cyprysik Ivonne, a samym rogu, gdzie rabata zakręca zaplanowałam jodłę koreańską.
Dalej na lewo pokazane już lilaki i dereń.
I co o tym myślicie?

Tu jeszcze rysunek w powiększeniu.

____________________
Ogródek vesper
vesper 23:40, 19 lip 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Chciałam jeszcze podzielić się z Wami moimi smutkami, mianowicie po zimie ktoś ukradł, tj. wykopał z ziemi, dwie sadzonki kosodrzewiny, tuję globosa oraz jałowca. Żal mi było, bo niewiele roślin ozdobnych mam w ogródku, a to co było ładne jeszcze zabrano i to bez pozwolenia! Ech... no comments
____________________
Ogródek vesper
Moniika 22:21, 25 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Fajny plan ! Jeśli chodzi o kradzież to STRSZNE wierzyć sie nie chce ze ludzie mogą coś takiego zrobic... To mógł być tylko taki złodziej co potem rosliny na rynku (targu) sprzedaje nie chce mi sie wierzyć ze jakiś ogrodnik mógłby coś takiego zrobic..... Śliczna działka ! Pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 12:56, 27 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Hej Vesper! A co z tym lilakiem co w zeszłym roku przesadzałaś ? Przeżył ? Ciekawa jestem bardzo! Pozdrawiam M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 10:26, 30 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
A Ty moja droga gdzie na tak długo zaginęłaś ???
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
vesper 16:09, 31 lip 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Jestem, jestem! Praca i dom zajęły dużo mojej uwagi, a na Ogrodowisku tyle się dzieje! Dziś nadrobię.

Pracowaliśmy także na działce, przygotowaliśmy grunt i sadziliśmy świerki serbskie wzdłuż ogrodzenia. Będą stanowiły dobrą barierę przed nieproszonymi gośćmi.

Lilak stoi, nie wiem czy dożyje następnego sezonu, bo wypuścił mało listków, nie mówiąc już o kwitnięciu Jeżeli nie obudzi się przyszłej wiosny będę musiała zastąpić go innym niewysokim drzewkiem. Nie mam zdjęć, ale postaram się wkrótce pokazać posadzone świerczki (są jeszcze malutkie) i lilaka.
____________________
Ogródek vesper
anula_wn 22:27, 31 lip 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
vesper napisał(a)










super ! zestawienie ogrodowiskowe
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Moniika 22:29, 31 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Czekam na te zdjecia moja droga i kibicuje
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
vesper 23:29, 31 lip 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
anula_wn napisał(a)











super ! zestawienie ogrodowiskowe


Anula, dziękuję za odwiedziny!

Dokładnie, kompozycja wyniesiona z Ogrodowiska. Tyle, że już je porozsadzałam.

Jak zobaczyłam Twojego limelight'a to pomyślałam, że w przyszłości hortensje zagłuszą trawki, bo posadziłam je zbyt blisko siebie. Dlatego na chwilę obecną hortensje mają w tle tylko szmaragdy, a miskanty przesunęłam w prawo i podsadziłam kulkami tujowymi. Pomysł z kulkami i trawką powinien być Ci znany

____________________
Ogródek vesper
vesper 23:49, 01 sie 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Dziś popołudnie upłynęło głównie na plewieniu nowej rabatki, uzupełniliśmy też korą miejsce, gdzie posadziliśmy świerki. Oto one. Są jeszcze małe, ale mam nadzieję, że dobrze będą rosły w tym miejscu. Kiedy osiągną wysokość płotu (pewnie za ok. 5 lat ), usuniemy żywopłot z ligustru (był mocno przycięty).




Natomiast lilak wygląda tak:



Nie wiem czy jeszcze ruszy, czy usunąć go już w tym roku?
____________________
Ogródek vesper
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies