Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek vesper - pomożecie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek vesper - pomożecie?

bogumila 14:47, 13 wrz 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Ładnie położona działeczka,moja też w pobliżu lasu.Czeka Cię sporo pracy przy zaplanowanych zmianach ,ale my z Ogrodowiska niczym się nie przejmujemy i zawsze chętnie służymy radą.
A tak skoro już jesteśmy -to chyba mieszkamy najbliżej?
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
GabiK 15:21, 14 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Trzymam kciuki za lilaka.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
vesper 23:44, 14 wrz 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
GabiK, dziękuję! Lilak ma się na razie dobrze, codziennie przechadzam się na działkę i patrzę czy stoi. Dość dużo ostatnio padało, więc mam nadzieję, że to także pomoże mu przetrwać.

Danusiu, ziemię starałam się dobrze ubić po przesadzeniu, póki co drzewko jest w pionie na swoim miejscu

Bogusiu, właśnie tak czytałam w Twoim wątku, że musimy być prawie po sąsiedzku Zdaję sobie sprawę, że dużo pracy przed nami, tym bardziej, że kolejny już sezon nie wypełniliśmy założonego planu. Ale sukcesywnie, małymi kroczkami, może kiedyś wyczarujemy coś ładnego na tym naszym kawałeczku ziemi.

A na Ogrodowisko naprawdę z przyjemnością się zagląda, nie dość, że piękne ogródy to jeszcze życzliwi ludzie
____________________
Ogródek vesper
vesper 13:00, 15 wrz 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Dziś rano zrobiłam sobie spacer na działkę. Chciałabym już tam coś zadziałać, ale muszę pracować przed komputerem, niestety. Chociaż dni coraz chłodniejsze, jeszcze trochę życia widać w tym moim chaotycznym ogródku.
Jeszcze kwitnie róża



I anemony (z lokatorem)


I kwiatki, które posadziłam wiosną, nie znam nazwy


Uploaded with ImageShack.us
____________________
Ogródek vesper
vesper 13:13, 15 wrz 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Bukszpan był kiedyś ładną kulką, ale przemarzł mi na balkonie, chociaż donica była zabezpieczona na zimę w kartonie wypełnionym korą, a roślina okryta agrowłókniną. Oprócz tego były w ziemi jakieś małe robaczki, wygladały jak malutkie przecinki. Podlewałam Polysectem i Magiczną Siłą do iglaków i odbił, ma nowe przyrosty, ale nie wiem, czy jeszcze coś z niego będzie? Jest teraz posadzony w gruncie, na działce.




____________________
Ogródek vesper
vesper 13:25, 15 wrz 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Ponadto, chciałam się Was poradzić co robić z jałowcem, który został posadzony w jednej linii z innymi iglastymi, zbyt blisko i efekt jest taki, że rośliny wrastają w siebie nawzajem. Dla usprawiedliwienia dodam, że taki stan juz zastaliśmy Czy przesadzić go, czy przyciąć tak, aby sięgał do najniższego poziomu sosnowych gałęzi?
... i bateria w aparacie padła, zdjęcia dodam za chwilę.

Już działa
"Zrośnięte" ze sobą drzewka


A za to za przesadzonym lilakiem zauważyłam małego buka, który chyba wysiał się sam. Jest już po stronie sąsiada i mam nadzieję, że nie zostanie usunięty. Muszę powiedzieć sąsiadowi, że jakby co to jestem chętna na drzewko



Uploaded with ImageShack.us
____________________
Ogródek vesper
Sebek 23:36, 16 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
vesper napisał(a)


I kwiatki, które posadziłam wiosną, nie znam nazwy


Uploaded with ImageShack.us


No jak można nie znać aksamitki

To chyba najbardziej popularne kwiaty, jednak ta ma bardzo dziwne płatki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 23:48, 16 wrz 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
można , jak ktoś się wcześniej nie interesował roślinami
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 11:03, 17 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
vesper napisał(a)
Bukszpan był kiedyś ładną kulką, ale przemarzł mi na balkonie, chociaż donica była zabezpieczona na zimę w kartonie wypełnionym korą, a roślina okryta agrowłókniną. Oprócz tego były w ziemi jakieś małe robaczki, wygladały jak malutkie przecinki. Podlewałam Polysectem i Magiczną Siłą do iglaków i odbił, ma nowe przyrosty, ale nie wiem, czy jeszcze coś z niego będzie? Jest teraz posadzony w gruncie, na działce.






Będzie, Wiesia tak samo zrobiła, szkoda tylko, że nie podlałaś potem po tych opryskach na szkodniki płynnym Florovitem i dolistnie i doglebowwo, pewnie by lepiej wyglądał. Pokaż go potem na wiosnę, poradzimy co z nim robić Najważniejsze, że żyje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:07, 17 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
O buka poproś, bo rośnie blisko płotu i kiedyż będzie miał gruby pień. Posadź u siebie

Jałowca obejrzyj na miejscu stykania się, czy nie jest łysy lub brązowy.
Jeśli jest - to nie ruszaj tylko tnij w celu wyokraglenia po zewnatrz rabaty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies