Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek vesper - pomożecie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek vesper - pomożecie?

Sebek 22:17, 05 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No strasznie wyglądają te korzenie spod maty - u innych spełnia swoją funkcję i nie szkodzi, a u innych robi szkody.

Lilak według mnie ma za małą bryłę....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
vesper 23:48, 05 wrz 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Yyy... a co masz na myśli, pisząc za małą bryłę? Widziałbyś tam bardziej kształtne i gęstsze drzewo? Czy coś nie tak z tym konkretnym egzemplarzem? Może bryła korzeniowa za mała, żeby przeżył? Snuję domysły Pewnie nie da mi to zasnąć
____________________
Ogródek vesper
popcorn 10:28, 06 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Myślę ze Sebek mial na mysli to, ze malutko korzeni temu bzowi zostało. Nie wydaje mi się, żeby przeżył to przesadzenie... szczerze mówiąc wyrzuciłabym go po prostu, choć na wiosnę pewnie sami będziecie musieli to zrobić...
Fajna ta tymczasowa rabatka wyszła A ile miejsca się zrobiło wokół domku
pozdrawiam!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
vesper 10:42, 06 wrz 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Ech... mam wrażenie, że wszystkie rośliny, których się dotknę marnieją. Przykro byłoby mi gdyby nie przeżył i to z mojej winy Czytałam, że lilak łatwo przyjmuje się po przesadzeniu, nawet starsze krzewy. Będę trzymać kciuki i go doglądać.
____________________
Ogródek vesper
Limka 11:04, 06 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
A moze go teraz przyciać, żeby zmniejszyć utratę wody przez liście? Nie znam się ale coś mi chodzi po głowie. Niech się wypowioe ktoś doświadczony czy to ew dobry pomysł.
____________________
Nasadzenia przed domem
vesper 11:44, 06 wrz 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Fajnie Limko, że zajrzałaś Też coś cztałam, żeby przyciąć dla ograniczenia transpiracji... ale ja już boję się go ruszać, żeby całkiem nie dobić. Może ktoś z mądrych głów Ogrodowiskowich pomoże, please?
____________________
Ogródek vesper
popcorn 12:21, 06 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Przycięłabym, gdyby była wiosna. Ale teraz boję się - jeśli zacznie coś puszczać, to to wszystko zmarznie, bo nie zdąży przed zimą zdrewnieć...
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 09:48, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na temat lilaka

Nie przycinaj go teraz, uformuj misę wokól krzewu do podlewania, żeby woda nie rozlewała się na boki, podlewaj i wieczorkiem zroś liście.

Jeśli bryła nie zdoła wyżywić całego krzewu, najwyżej zrzuci liście sam, żeby ograniczyć transpirację.

A i tak by mu zaraz spadły, bo jesień idzie
Wydaje mi się, że trzeba też zrobić odciągi (3 kołki i linki do ziemi), bo silny wiatr naruszy nowo powstające korzenie. Duża korona jest ciężka, więc o to bardzo łatwo. Nawet cały krzew może się wywrócić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
vesper 12:18, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Dziękuję za odwiedziny i cenne wskazówki
Mam blisko na działkę, codziennie spaceruję tam z psem i na razie lilak stoi i liście się trzymają.
Wieczorem przejdę się i zrobię, jak radzisz Danusiu. Wielkie dzięki!
____________________
Ogródek vesper
Gardenarium 21:59, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak wyglądało, że może się przewrócić, Czy dobrze udeptałaś ziemię po posadzeniu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies