Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od planów do... spełnienia marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Od planów do... spełnienia marzeń

ania_wesola 09:21, 12 sie 2011


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Patrzę, patrzę i się napatrzeć nie mogę Już któryś dzień z kolei nie mogę oderwać oczu od monitora! Forum lepsze niż niejeden super serial! Wraz z mężem jesteśmy posiadaczami działki na której w przyszłym roku zaczniemy (jeśli wszystko dobrze pójdzie) budować nasz dom.
W marzeniach snuję już jak bedzie wyglądało otoczenie naszego domu tak by stał się naszym azylem i miejscem wypoczynku.
Widzę że wszyscy są tu dla siebie życzliwi i że nawet taki laik ogrodowy jak ja może tu zadać niejedno pytanie i liczyć na wyczerpującą odpowiedź.
Mam nadzieję że i mi pomożecie...
Nasza działka ma 40 ar, wiemy już gdzie będzie stał nasz dom, obsadziliśmy się po obu bokach działki jałowcem blue arrow. Doradźcie czy zanim jeszcze zaczniemy budowę można już zrobić coś więcej w kwestii ogrodu. Z jednej strony chaciałabym żeby już rosło coś więcej jak się wprowadzimy a z drugiej martwię czy budowlany bałagan nie zaszkodzi ewentualnym nasadzeniom. Niebawem oczywiście zamieszczę zdjęcie działki i miejsce gdzie stanie dom.

Ania
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
kaska_kadysz... 10:40, 12 sie 2011


Dołączył: 20 wrz 2010
Posty: 223
Duża działeczka więc nie powinno być problemu.. w jednej części zawsze można coś zacząć Ja jestem na podobnym etapie, ale domek pewnie stanie później.. póki co "robi się" projekt. Witamy serdecznie i czekamy na zdjęcia
____________________
Podlasie * Podlasie Reaktywacja
Gardenarium 12:00, 12 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witamy Aniu, w naszym wspaniałym serialu o pięknych ogrodach i naszych codziennych zmaganiach z pogodą przede wszyskim w tym roku.

Pokazuj co masz już na działce

Na pewno może Ci pomóc seria artykułów o tym jak zaprojektować i założyć ogród. Poczytaj a potem pytaj

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=✓&q=jak+zaprojektować+i+założyć+ogró
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:02, 12 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy budowę rozpoczynasz w tym roku?
Moja rada: nic nie sadzić w czasie budowy, bo zarośnie chwastami i budowlańcy zniszczą. Chyba, że jesteście ciągle obecni. Jednak potem, podczas prac ziemnych rosnące rośliny utrudnią przygotowanie i zniwelowanie działki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ania_wesola 12:21, 12 sie 2011


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Dziekuję za miłe przyjęcie
Budowę rozpoczynamy wiosną przyszłego roku. Kusiło mnie więc troszeczkę żeby teraz mniej wiecej zaplanować sobie co, gdzie posadzę, umieszczę i w przyszłym roku powolutku zacząć np. od większych drzew. Działka jest "goła" i wokół też niewiele rośnie a wspólnie z mężem marzy nam się trochę więcej intymności. Z myślą oo tym pierwsze co zrobiliśmy to obsadziliśmy się jałowcami z nadzieją że szybko urosną
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
popcorn 12:38, 12 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Aniu,
wiesz, myslalam ze bedzie milo wprowadzic sie, a w ogrodzie bedzie juz roslo. I jest milo. Ale z perspektywy czasu uwazam ze lepiej z wszystkim poczekac, a w miedzyczasie przygotowac sie do tematu. Jesli nie zlecisz jakiejs firmie zaprojektowania ogrodu, samemu warto sie w temacie rozeznac, a dopiero potem sadzic.
Ja niestety zrobilam odwrotnie, sadzac gdzie popadnie, no i teraz przesadzam... :/ a maz narzeka ze najchetniej by skosil wszystkie te badyle i porzadnie wypoziomowal dzialke... wiec jest byle jak.
Reasumujac, rozwazalabym wszystko i planowala przy komputerze czy na papierze, a zabrala sie za nasadzenia na etapie wykanczeniowki w domu, po postawieniu, przykryciu a nawet i otynkowaniu domu. W przeciwnym razie rosliny beda cierpiec, a ty pozniej, jak zobaczysz co panowie buciorami narobili

pozdrawiam, podgladac bede
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Sebek 13:39, 12 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witamy serdecznie
Także myślę, żebyś nie sadziła aż tak dużo roślin - a na pewno w docelowe miejsce. Jeśli będziesz chciała mieć już jakieś nasadzenia to zrób sobie jakiś mały kącik w którym posadzisz rośliny, które Ci się przydadzą. Jednak kieruj się najważniejszą zasadą, że na początku nich będzie szkielet ogrodu - czyli właśnie drzewa, żywopłoty, główne rośliny, a potem wykończenie jak byliny czy jednoroczne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ania_wesola 23:08, 12 sie 2011


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Bardzo chciałabym tak jak piszesz zasadzić chociaż kilka drzew bądź krzewów w przyszłym roku. W głowie rodzą się już pewne pomysły. Muszę najpierw rozrysować działkę dom i moje pierwsze pomysły. Jak to zrobię to umieszczę je tutaj.

A to nasza działka tuż po jej ogrodzeniu



Dom będzie stał po jej prawej stronie.
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
Sebek 23:13, 12 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Duuuża
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
an_tre 23:15, 12 sie 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Sebek napisał(a)
Duuuża



i jakie pole do pomysłów
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies