Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od planów do... spełnienia marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Od planów do... spełnienia marzeń

Sebek 20:16, 26 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może posadź stożki z cisa (po dwa) koło świerka, a po takim łuku daj hortensje.


A ta niebieska plama przy berberysach to co?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ania_wesola 14:45, 28 sty 2012


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Ta niebieska plama to maciejka
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
Ninoja 19:28, 30 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Dopiero tutaj raczkuję.
Spoglądając na te rabaty bardziej podoba mi się koncepcja z brzozami. Natomiast cisów chyba jest za wiele i dużo zielonego.
Może między kosodrzewinę jakieś trawy np Morning light, lub zamiast kosodrzewiny hortensje i miskant Morning light?
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
ania_wesola 17:49, 31 sty 2012


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Dziękuję za odpowiedzi i cenne rady
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
ania_wesola 17:53, 31 sty 2012


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Ninoja rzeczywiście dobry pomysł a jeśli chodzi o miejsce z brzozami to myślisz o czymś takim?
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
Gardenarium 14:25, 05 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta kompozycja ładnie wygląda, natomiast co do maciejki to jej wartość dekoracyjna jest dość słaba natomiast walory inne przeważają szalę na jej korzyść.

Jeśli chcesz ją mieć, nie projektuj jej a tylko gdzieś kącikiem posiej żeby pachniała.

ania_wesola napisał(a)


Przed brzozami możesz też zrobić wrzosowisko, a trawy cofnąć z berberysami do tyłu.

Ten narożnik po prawej jest z brzozami, ale trzeba by obrócić projekt


Możesz skorzystać z tej propozycji, tu jest skromnie nasadzone



we wnęce przy domu odwzoruj rabatkę która na moim proj, jest z lewej strony
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ania_wesola 22:52, 05 lut 2012


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Dziękuję Danusiu!!!!
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
ewaglen 09:01, 13 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Witaj Aniu
Widzę, że jesteś bardzo zdeterminowana i chcesz sadzić mimo wszystko. Jeśli o mnie chodzi, też tak robiłam zanim dom stanął, ale właściwie wszystko diabli wzięli. Ja osobiście uważam, że lepiej sadzić po budowie domu niż przed, a to dlatego, że ze mną było tak:
1. Rozwijałam się w tej kwestii - to co robiłam zanim dom stanął było zupełnie przypadkowe bez koncepcji, potem zaś chciałam już czegoś innego;
2. Miałam problem z niwelacją terenu po budowie;
3. To co się uchowało jakimś cudem było dużo większe niż to świeżo posadzone, nie wyglądało to dobrze, i do dzisiaj nie wygląda. Popatrz na mój przedogródek przy płocie. Najlepiej jak sadzi się rośliny mniej więcej jednakowe wiekiem. Oczywiście przy płocie, jeśli już jest podmurówka można wg mniie sadzić coś co będzie rosło i przysłoni, jeśli mamy zamiar się odsłonić.
4. Podrośnięte okazy, które okazały się nie w tym co potrzeba miejscu ciężko było przesadzać, wymagało to sporych nakładów pracy;
5. Był problem z ekipą od kostki, bo nie można było wjechać sprzętem ciężkim. W związku z tym musiałam wziąć ekipę, która ręcznie kopała, a przez to zwiększyły się koszty i wydłużył czas realizacji.
6. Gdybym jeszcze raz miała zaczynać, nic bym nie sadziła bo to z mojej perspektywy okazało się tylko niepotrzebnym wydatkiem.

To takie moje skromne refleksje na temat sadzenia przed budową domu
Fajnie, że trafiłaś na Ogrodowisko przed, a nie po, tak jak ja
____________________
Mój ogród - co dalej?
Matka 20:06, 11 maj 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Witaj,

Juz poskakałam...i widzę masz rabaty z falowaną linią1!!super!ja tez takei tworzę i Danusiowe projekty już też masz-więc nic tyko robić, kopać i pielić, no i sadzićdasz radępozdarwiam i uciekam bo burzę mam, na kawę wpadła czorcica
____________________
U Matki
ania_wesola 13:00, 23 maj 2012


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Drodzy Ogrodnicy jaki nawóz do iglaków polecacie tylko najlepiej w płynie. Na wiosnę nawoziliśmy jakimś takim w granulkach sypanym ale nie do końca jesteśmy zadowoleni bo on się nawet nie rołożył w wielu miejscach.
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies