Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z Czerwonym mostkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z Czerwonym mostkiem

popcorn 13:10, 01 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale pieknie u Ciebie Kaisiu, o kazdej porze roku
Czy ten mostek pokazywałaś juz pomalowany i na docelowym miejscu? Moze przegapiłam?

Moj klon palmowy rośnie sam bez okrywania, 3ci sezon. Ale nie wiem jak sie nazywa, ma zielone listki a nie bordowe (Gabi my ta sama strefa, ja pod Lodzia)
____________________
Mój nowy ogródek
anetawi 15:22, 01 wrz 2011


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Kaisia napisał(a)


No dobrze to w takim razie pokażemy wiosnę, jest w następnej kolejności

Roztopy



Mam pytanko: Czy ten mech po lewej stronie to karmnik ościsty? Bo taki jakiś ciemny i zwarty...


Anetko Sebek już tobie odpowiedział i miał rację dziękuję mu za to.

Ciemny i zwarty jest wtedy kiedy rośnie na stanowisku słonecznym, kiedy ma więcej cienia zmienia się jego pokrój, ale myślę ze to też zależy od gleby, polecam karmnika ościstego - pięknie zadarnia powierzchnie, a jego małe białe kwiatki pięknie pachną miodem. Chociaż ma i wady ciężko się z niego chwasty i trawy wyciąga.


Aha, mój jest mniej zwarty i jaśniutko zielony. I widziałam go też u ciebie. Jeszcze jedno pytanie: czy on sam pofałdował, czy rośnie na dużych kamieniach?
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
asiasz83 15:37, 01 wrz 2011

Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 93
I ja zwiedziłam twój ogród i jestem zachwycona tym jak go tworzych wszystko do siebie pasuje, ogród o każdej porze roku wygląda pięknie. Masz też cudowną rękę do fotografowania efektów swojej pracy podziwiam i będę napewno powielać niektóre twoje zestawienia.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/544-moj-ogrod
Kaisia 20:47, 01 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
GabiK napisał(a)


A co robisz ze swoimi klonikami palmowymi zimą? Okrywasz je? I która Ty jesteś strefa?


Klony palmowe na zimę okrywam włókniną i zimują bez problemów, bardziej w tym roku zaszkodziły im przymrozki majowe, niektóre klony zostały bez liści, zregenerowały się ale to już nie jest to co w zeszłym roku.

Nasz ogród leży na granicach Poznania, a to strefa 7A
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Kaisia 20:50, 01 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
popcarol napisał(a)
Ale pieknie u Ciebie Kaisiu, o kazdej porze roku
Czy ten mostek pokazywałaś juz pomalowany i na docelowym miejscu? Moze przegapiłam?

Moj klon palmowy rośnie sam bez okrywania, 3ci sezon. Ale nie wiem jak sie nazywa, ma zielone listki a nie bordowe (Gabi my ta sama strefa, ja pod Lodzia)


A jakie ma te listki bardziej powycinane czy mniej ? Jaki jest duży Twój klonik, bo klony zazwyczaj wrażliwe na mrozy ja nie ryzykuję i okrywam, chociaż w tym roku jedno okrycie zwiał mi wiatr nie zauważyłam tego i klonik zimował bez.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Kaisia 20:52, 01 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Anetko Karmnik tak się po wypiętrzał sam, chociaż kamienie tam są ale je widać.
Piszesz ze masz jasno zielony, może masz odmianę "Aurea" on jest mniej zwarty
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Kaisia 20:57, 01 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Kolejne fotki z ogrodu









____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Kaisia 20:58, 01 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349






Nie ma to jak wygodny sen

____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Kaisia 21:01, 01 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349











____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
GabiK 21:01, 01 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Wszystkie Twoje zdjęcia są piękne. Czy ten ogród ma jakieś złe strony?

Rzeczywiście, nie ma to jak się wygodnie ułożyć. Co prawda to nie płatki róż, ale zawsze mięciutko.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies