Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z Czerwonym mostkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z Czerwonym mostkiem

Kaisia 20:59, 09 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Basiaw napisał(a)
Kasiu, dziękuję bardzo za odpowiedź.
My będziemy w weekend wysypywać naszą małą ścieżkę, ciekawe co nam wyjdzie, mam nadzieję, że dobrze będzie się po niech chodziło.


Basiu będzie dobrze, żwirek musi się dobrze ubić i zaklinować, a jak będzie problem to położysz płaskie kamienie, mała ścieżka więc nie duży koszt.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
justi 21:07, 09 wrz 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ale cudowny ogród! Muszę polukać od początku. W tym sezonie polubiłam trawy ozdobne.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Kaisia 21:10, 09 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
alinak napisał(a)
Kasiu dałabym tam te dwa miskanty ale ten trzeci na miejscu kielichowca wonnego. tylko wtedy ma to sens
aha a myślałaś o bukach bordowych , fastigiata -kolumnowych . zajmują niedużo miejsca a są bardzo dekoracyjne. kocham te twoje ścieżki



Alinko kielichowca nie mam gdzie przesadzić, ale przed nim jest wolne miejsce i też myślałam że tam wsadzę tego miskanta, buki kolumnowe bardzo piękne i zastanawiam się nad trzema obok siebie, ale na innej rabacie, tutaj w sumie będą duże rośliny jak np sosenki, chociaż może buki zmieściły by się, ale nie chciałabym upychać na siłę,oj mam różne przemyślenia i co chwilę inny pomysł zastawiam się nad czymś o bordowych liściach i coś na pewno w przyszłym roku tam upchnę..... bo na ten sezon fundusze wyczerpałam
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Kaisia 21:30, 09 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
ana_art napisał(a)
Powiedz jak zimuje red baron (mam u siebie a wyczytałam że kiepsko) i w jaki sposób masz oddzielony żwirek od trawy?


Ana u mnie red baron zimuje bezproblemowo bez okrywania, w zeszłym roku miałam zakupione dwie małe sadzonki , w tym roku je porozsadzałam i mam ich już sporo bardzo szybko się rozrasta.

Też czytałam wątek o ekobordach, bardzo mi się podobają i może kiedyś u mnie zagoszczą, ale na chwilę obecną wkopałam zwykłe obrzeże trawnikowe to falowane ponaciągałam żeby było proste i wkopałam na równi z poziomem ziemi wyszło dużo taniej bo ok 9 zł za 6 metrów.
W niektórych miejscach mam kostkę pomiędzy trawnikiem a rabatami.

U mnie niestety pieski biegają jak szalone jak się bawią i co chwilę zbieram żwirek z trawnika , w tej sytuacji polecam grubszą granulację bo taki jest o wiele lepszy i się tak nie przemieszcza. Do kosiarki grubszy się też nie dostaje, niestety wiem to teraz po czasie jak rozwieźliśmy 10 ton drobnego po ogrodzie.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Kaisia 21:34, 09 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
justi napisał(a)
Ale cudowny ogród! Muszę polukać od początku. W tym sezonie polubiłam trawy ozdobne.


Justyno Witaj, trawy są naprawdę super, po za ścięciem na wiosnę bezproblemowe, no chyba że się za bardzo rozrosną ale wtedy z jednej zrobisz kilka sadzonek.
Nie polecam natomiast gatunków rozrastających się kłączami, np mozgi, no chyba że ograniczysz im rozrost.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
justi 21:39, 09 wrz 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Na razie zakupiłam zebrinusa i red baron to mój debiut na tegoroczny sezon. Od razu podzieliłam na pół. Jak ładnie przezimują mój apetyt na nie zapewne wzrośnie.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
GabiK 21:41, 09 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Kasiu, grubszy żwirek, czyli jaka frakcja?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Kaisia 21:54, 09 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
justi napisał(a)
Na razie zakupiłam zebrinusa i red baron to mój debiut na tegoroczny sezon. Od razu podzieliłam na pół. Jak ładnie przezimują mój apetyt na nie zapewne wzrośnie.


Przezimują, dla pewności okryj stroiszem pierwszą zimę, zebrinus po drugim sezonie jest u mnie kępą 40 cm średnicy, przy posadzeniu dosyp kompostu lub rozłożonego obornika, a miło Cię zaskoczy.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Kaisia 22:01, 09 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
GabiK napisał(a)
Kasiu, grubszy żwirek, czyli jaka frakcja?


Grubszy mieliśmy granulacji 16 / 32
a drobniejszy 8 / 16 tylko taki był niestety w żwirowni, z tym grubszym był u nas problem dzwoniliśmy przez trzy miesiące i ciągle nie było, drogi budują w Wielkopolsce i żwiru brakuje
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
justi 13:03, 10 wrz 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Kaisia napisał(a)

Na razie zakupiłam zebrinusa i red baron to mój debiut na tegoroczny sezon. Od razu podzieliłam na pół. Jak ładnie przezimują mój apetyt na nie zapewne wzrośnie.


Przezimują, dla pewności okryj stroiszem pierwszą zimę, zebrinus po drugim sezonie jest u mnie kępą 40 cm średnicy, przy posadzeniu dosyp kompostu lub rozłożonego obornika, a miło Cię zaskoczy.

Dzięki za dobre rady. Muszę dosypać tego kompostu do zebry, bo zapomniałam, a do barona juz dałam.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies