Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z Czerwonym mostkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z Czerwonym mostkiem

kriss 19:58, 11 wrz 2011


Dołączył: 07 lis 2010
Posty: 321
Ach te kochane jamniczki,na wszystko im pozwalamy.Wiem coś o tym
____________________
Pozdrawiam Ogród Krysi
Pwl 21:09, 11 wrz 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Witaj, przechadzam się po czerwonym mostku już od dłuższego czasu
naprawdę pięknie, bardzo klimatycznie i na pewno posiedzieć w ogrodzie
to sama przyjemność. Bluszcz ze świerkami wygląda świetnie

____________________
paweł
Safoya 21:21, 11 wrz 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Przepiękny ogród i zdjęcia Bardzo miło mi się spaceruje twoimi ścieżkami. Jesteś bardzo konsekwentna w tym co robisz i to bardzo pozytywnie działa. Znalazłam u Ciebie sporo inspiracji.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
tyna 16:56, 13 wrz 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Kasiu, czym oddzielony jest trawnik od rabat? ekobordem?
____________________
pozdrawiam :)
alinak 21:04, 13 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Kasiu pięknie ci to wszystko rośnie . lubię do ciebie wracać
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Kaisia 22:06, 13 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
GabiK napisał(a)
Strona ogrodów traw mówi, że jest jeszcze Little Honey.

I jak się ten maluch sprawuje? Obficie kwitnie? Może taka by u mnie weszła.

A z dużych jakie masz?



Gabrysiu gdzieś mi umknęło Twoje pytanie bardzo przepraszam już odpowiadam

Pennisetum alopecuroides 'Little bunny' bo pewnie o tą Tobie chodzi mam pierwszy rok w przyszłym roku powiem więcej teraz jest mała i kwitnie obficie. Uważam że się ze spokojem u Ciebie zmieści.

Mam jeszcze Pennisetum alopecuroides 'Weserbergland' ta dopiero pierwszy rok, czyli niewiele mogę o niej powiedzieć, tylko tytle ze kwitnie obficie i jest mała, ale większa od tej pierwszej..

Pennisetum alopecuroides Hameln mam ją już trzeci rok rozrosła się u mnie bardzo mocno tworzy piękne kępy kwitnie dosyć wcześnie, ale jest wielka ok 1 metra średnicy już ma jak się przewiesza.

Mam jeszcze jedną o szerszych liściach tej niestety nazwy nie znam ale nie polecam bo się łamie zamiast ładnie przewieszać i kiepsko kwitnie.

Kupuj zawsze te o sztywnych wąskich ładnie przewieszających się źdźbłach.




____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
GabiK 22:27, 13 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Kasiu dziękuję. Zobaczę po zimie, zamiast czego się rozplenica zmieści.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Kaisia 22:27, 13 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Joku napisał(a)
Kasiu, dołączam do grona fanów twojego ogrodu (chyba już gdzieś tu się wpisałam).
Mam pytanie, bo widzę u ciebie dużo różnych traw. Kilka dni temu nabyłam miskant chiński Kleine Silberspinne. Masz może taki, albo jakiś podobny (z tych mniej rosnących)? Interesuje mnie jak szybko się rozrasta, ile miejsca mu potrzeba.



Jolu akurat tego nie mam mam inne mniejsze, ale jak zauważyłam obserwując miskanty ich wielkość zależy w bardzo dużej mierze od ziemi na której rośnie (kompost, obornik), wilgotności podłoża ,oświetlenia i ściółkowania nawożenie nie odgrywa aż tak dużej roli, ja na wiosnę mieszam z ziemią obornik w granulkach a potem cały sezon nic więcej. Rosną jak szalone


Miskant chiński Kleine Silberspinne jest bardzo ładny widziałam go na żywo , on bardzo szybko robi się gęsty po dwóch sezonach będzie duża kępa, nie za bardzo wysoka, kwitnie bardzo obficie i ma puszyste kwiatostany, ale późno niestety.

____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Kaisia 22:32, 13 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Pwl napisał(a)
Witaj, przechadzam się po czerwonym mostku już od dłuższego czasu
naprawdę pięknie, bardzo klimatycznie i na pewno posiedzieć w ogrodzie
to sama przyjemność. Bluszcz ze świerkami wygląda świetnie



Pawle dziękuję za miłe słowa.
Bluszcz i świerki już zastaliśmy na działce jak ją kupiliśmy, ja tylko uporządkowałam bałagan i chwaściory jakie rosły w nim oraz obcięliśmy gałęzie przy świerkach , od tego czasu rośnie jak szalony nic mu nie przeszkadza.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Kaisia 22:38, 13 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Safoya napisał(a)
Przepiękny ogród i zdjęcia Bardzo miło mi się spaceruje twoimi ścieżkami. Jesteś bardzo konsekwentna w tym co robisz i to bardzo pozytywnie działa. Znalazłam u Ciebie sporo inspiracji.


Safoya piszesz że jestem konsekwentna , a mi się wydaje, że jeszcze nie tak jak bym chciała, moim błędem było to, że kupowałam rośliny które mi się podobały, sadziłam gdzie akurat było wolne miejsce, a teraz nie pasują zupełnie i albo przesadzam, albo wydaję.
Tak to jest jak robimy ogród bez konkretnego planu i oczami w sklepie ogrodniczym. Teraz dopiero bardziej dojrzewam ogrodniczo i pewnych błędów bym nie powtórzyła ale pewnie nie tylko ja tak mam .
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies