Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z Czerwonym mostkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z Czerwonym mostkiem

Joanka 19:04, 05 wrz 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Kasiu, wracając do koloru czerwonego..... czy posiadasz trzmielinę oskrzydloną? Świetnie wygląda jesienią
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
tyna 20:58, 05 wrz 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Joanka napisał(a)
Kasiu, wracając do koloru czerwonego..... czy posiadasz trzmielinę oskrzydloną? Świetnie wygląda jesienią

yhm

i jak wskazuje nazwa - ogniki
____________________
pozdrawiam :)
Kaisia 21:39, 05 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Dziękuję Wam za pomysły Justynko i Joasiu, nachyłków w ogrodzie jeszcze nie miałam, ta odmiana zwłaszcza mi odpowiada, jakie wysokie rosną ?


Na ogniki cały czas namawia mnie Tomek, ale niestety uważam, że tam jest za mało miejsca one całkiem spore rosną. Chyba, że są jakieś mniejsze odmiany.

Trzmieliny oskszydlonej nie mam jesienią rzeczywiście jest piękna, a jak wygląda latem, patrzyłam w necie jest sporo fotek, ale najwięcej w szacie jesiennej te letnie mnie nie zachwyciły.

Szkoda, ze tam za mało miejsca na te wszystkie rośliny i trzeba upchnąć tylko wybrane
Powiedzcie co myślicie o połączeniu czerwieni z fioletem, bo dosadziłam tam trochę więcej irysów syberyjskich i nie wiem czy to dobry pomysł.


____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Sebek 22:08, 05 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Według mnie pięknie kontrastują
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kaisia 22:14, 05 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
A teraz pokażę, Wam moją rozpoczętą rabatę nad którą cały czas myślę co z nią zrobić co jeszcze posadzić, chciałabym żeby współgrała z resztą ogrodu, dlatego zastanawiam się nad dosadzeniem jeszcze dwóch miskantów variegatus jedna kępa już rośnie po lewej , rośnie tam 6 kulek tuj Golden Globe różnej wielkości, po prawej stronie na samym brzegu magnolia Iolanthe bedzie dużym drzewem



tak byłoby z miskantami
Rabaty od cyprysa po lewej nie chciałabym zmieniać, ale po prawej muszę coś dosadzić koniecznie. Rabata w najszerszym miejscu ma ok 2,5 metrów szerokości, czyli jak się popatrzy na cyprysy to już miejsca mało zostało.

Takie rośliny tutaj rosną :



____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Kaisia 22:19, 05 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Sebku, też mi się tak wydaje, ale ciągle myślę, zastanawiam się nad łanem fioletowych krokusów, albo fioletowych połączonych z białymi, rosną tam też miniaturki RH w fioletowym kolorze i nie wiem czy ich więcej nie dosadzić tylko nie mogły by się kwitnieniem pokrywać z czerwonymi azaliami, których jeszcze nie ma
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Sebek 22:34, 05 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja bym na tą rabatę pod płotem dał coś wysokiego na pniu, jak wiśnia umbraculifera, katalpa, klon globosum
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kaisia 22:45, 05 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Sebku czytasz w moich myślach wszystkie trzy drzewka brałam pod uwagę, klon dałabym w kolorze bordo lub katalpę w odmianie nana, wiśnia też mnie kusi, żadnej z tych roślin nie znalazłam w centrach ogrodniczych w okolicach Poznania, katalpa była ale normalna szczepiona na pniu, a ta za duża, klony zwykłe, a wiśni nigdzie nie znalazłam i zaczęłam szukać innego rozwiązania.

No ale co dalej..... będę myślała i szukała może coś wymyślę, jak nie w tym to w przyszłym roku.
A powiedz dosadzał byś te dwa miskanty, żeby były trzy podobne, czy to za dużo ?
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
GabiK 23:40, 05 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Kasiu, to już się wyjaśniło, dlaczego Karolinie (popcarol) klon palmowy zimuje bez problemu.

Jestem ciekawa jak w przyszłym roku zachowa się hortensja na pniu. Zastanawiam się, czy nie będą smutno do ziemi zwisać te ciężkie kwiaty.

Irysy z mostkiem super!
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Basiaw 08:33, 06 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Kasiu, zajrzałam znowu do Twojego ogrodu a tu tyle nowych zdjęć, co jedno to piękniejsze. Masz wyjątkowy ogród i umiesz go fotografować.
Ja wiem, że Twój ogród nie jest ogrodem japońskim, że wzięłaś z tego stylu pewne elementy i powiem jedno - jest piękniejszy niż prawdziwe japońskie ogrody, przynajmniej dla mnie.

Kasiu, mam pytanie, widzę u Ciebie wiele ścieżek żwirowych, czy możesz mi powiedzieć jak je robicie, jaką warstwę żwiru sypiecie, żeby się wygodnie chodziło?
____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies