Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród potrzebny... „na już” ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród potrzebny... „na już” ;)

Lodzia 16:26, 09 sty 2019


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Temat: trawnik.
Wracając do naszych doświadczalnych poletek trawnikowych...
Testowaliśmy trzy mieszanki trawy. Różni producenci i mieszanki z różnym przeznaczeniem:
1. uniwersalna - Link klik
2. sportowa - Link klik
3. elite/exclusor - Link klik

Na tamten moment było to robione raczej na zasadzie „a żeby było już choć trochę zielonego”.
Trawę przycinaliśmy nożycami do trawy i dbaliśmy o każde poletko jak o najbardziej reprezentacyjny trawnik
Dwie pierwsze mieszanki były na wygląd prawie nie do odróżnienia. Obie bardzo szybko wzeszły, ale też (po ok. pół roku) duża ilość źdźbeł traw zaczęła jakby podsychać. Trzecia mieszanka bardzo różniła się od wcześniejszych. Jej kiełkowanie było wyraźnie wolniejsze, a trawki zdecydowanie cieńsze, delikatniejsze, ale mocno trzymające pion. Odbiegała też jaśniejszym odcieniem zieleni.
Po obserwacjach i przeczytaniu wątku trawnikowego, decyzja była łatwa.
Wybraliśmy mieszankę nr 3, która po dwóch sezonach jest miękkim, zielonym dywanem.
Tylko Ci, którzy widzieli nasze poczynania ogrodowe, wiedzą, że jest to trawnik z siewu - cała reszta i tak w to nie wierzy
Oczywiście trawnik wymaga w trakcie sezonu mnóstwa zabiegów i co chyba najważniejsze, systematyczności. Pochłania też zdecydowanie więcej czasu niż pielęgnacja rabat, ale warto.

W pierwszym sezonie wyglądał:



W drugim:





Dla porównania sąsiadujący trawnik z mieszanki nr 1 po dwóch sezonach.
Bardzo dużo trawy zamarło - były to chyba gatunki jednoroczne.

sylwik69 18:05, 09 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
A możesz napisać konkretną nazwę tej mieszanki trawy? faktycznie efekt jest imponujący przesyłka dotarła dzięki
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwia_slomc... 18:16, 09 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Witam się i zaznaczam, bo świetnie się czyta, choć patrząc widzę, że kompletnie odmienne style ogrodowe mamy, ale ciekawość wygrywa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Lodzia 18:59, 09 sty 2019


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
sylwik69 napisał(a)
A możesz napisać konkretną nazwę tej mieszanki trawy? faktycznie efekt jest imponujący przesyłka dotarła dzięki

Gdy klikniesz w te zielone napisy przy numerkach, w nowym oknie otworzy się ta konkretna mieszanka.
Lodzia 19:07, 09 sty 2019


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witam się i zaznaczam, bo świetnie się czyta, choć patrząc widzę, że kompletnie odmienne style ogrodowe mamy, ale ciekawość wygrywa

No telepatia jakaś Ja dziś trafiłam do Ciebie przy okazji szukania kokosowych karmników i wydawało mi się, że to tak cichaczem i bez śladu było... a jednak nie do końca pozdrawiam
Ma_ciejka 20:14, 09 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Witam się ciepło w Twoim ogródku byłaś dziś moją lekturą do popołudniowej kawki i bardzo się cieszę, że dopiero niedawno postanowiłaś podzielić się Waszą historią, bo dzięki temu to pierwszy wątek, w którym jestem na bieżąco i niemal do nadrobienia 500 stron
Przy trawniku opadła mi szczęka, niesamowity jest. Od razu zanotowałam w kajeciku nazwę mieszanki, bo takich cennych informacji nie puszcza się płazem
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
sylwia_slomc... 20:54, 09 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Lodzia napisał(a)

No telepatia jakaś Ja dziś trafiłam do Ciebie przy okazji szukania kokosowych karmników i wydawało mi się, że to tak cichaczem i bez śladu było... a jednak nie do końca pozdrawiam

A czemu to się tak po kryjomu skradałaś skoro ja gości bardzo lubię i chętnie przyjmuję ja się pytam Psze Panią?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 07:24, 10 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Różnica w trawnikach powalająca!
Efekt finalny też, choć już z innego powodu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Lodzia 08:04, 10 sty 2019


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Beata - Witam, też się cieszę, że dopiero teraz (po jakimś czasie) opisuję początki, bo łatwo nie było, a z perspektywy czasu fajnie się to wspomina Rzucam śnieszką, może doleci...u nas znów sypie

Sylwia - teraz sama się sobie dziwię...przepraszam...obiecuję poprawę

Asia - tak, ta różnica w trawnikach jest „znaczna” Nie, żebym się cieszyła z „nieszczęścia sąsiada”, ale... trawniki zakładaliśmy niemal w tym samym czasie i nie ukrywam, że właśnie dzięki tej różnicy mój eM urósł z metr dziewięćdziesiąt do dwóch metrów
Wiolka5_7 09:36, 10 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
Zapisałam sobie nazwę nasion na przyszłość....bo kiedyś mnie czeka zakładanie trawnika... dzięki za fotki i opinie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies