Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród potrzebny... „na już” ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród potrzebny... „na już” ;)

Lodzia 06:59, 29 paź 2018


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Witam wszystkich zaglądających!
Na Ogrodowisko trafiłam już jakiś czas temu, ale i tak było to zdecydowanie za późno. Pierwsze kroki były już poczynione i nie były to wybory najtrafniejsze (w mojej ocenie teraz), więc trzeba zakasać rękawy i naprawiać swoje ogrodowe błędy.
Działkę mamy 1000m2 z wjazdem od północnego-wschodu. Część ogrodowa to wschód, południe i południowy-zachód - niby idealna... tak przynajmniej myśleliśmy przy zakupie Ale, ale... że było to szczere pole, zero zabudowań i drzew, mamy na działce patelnię przez cały dzień. Na dodatek ziemia ciężka, gliniasto-kamienista, więc gdy jest sucho to skorupa, a jak popada, wszystko się do butów klei. No i te kamienie. Ile by człowiek nie wybierał, nowe rosną jak grzyby po deszczu. I to nie koniec... żeby nam się zbytnio nie nudziło, sąsiedztwo pól (to pól, to tak trochę nad wyrost, bo są to zaniedbane nieużytki) sprawia, że przekrój niechcianej roślinności w ogrodzie mamy spory i zapewniony non stop. Nie wspomniałam jeszcze o wichrowym wzgórzu... tak, tak, działka jest na wzniesieniu i gdy wieje, to... wiejeeee!
To chyba tyle o naszej działce...ale żeby nie było... i tak ją kocham
No to teraz trochę o właścicielach.
Ja - ogrodowo do tyłu. Ogródek miała babcia, ma mama, ale nie kręciło mnie to zupełnie. Wolałam wymyślać, że mam ważne wypracowanie do napisania, niż robić coś w ogrodzie. Nawet stanie i podlewanie wężem było dla mnie karą.
Mój - ogrodowo... jak to dobrze określić? Optymista... „Posieje się trawę, posadzi się tujki, będzie zero roboty”.
Żeby już nie przynudzać, a lepiej wszystko zobrazować, pokażę Wam kilka fotek.
Nasz początek - wiosna 2015.



Żeby nikogo nie zmyliła ta żółć bijąca po oczach. Nie, nie. To nie rzepak - to przepięknie rozsiewające się łany mniszka.






makadamia 11:56, 29 paź 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No i co?1 Po takim dramatycznym początku taka cisza nastała? Gdzie dalszy ciąg?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Lodzia 13:29, 29 paź 2018


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Będzie, będzie, tylko więcej zdjęć znajdę, żeby nasze zmagania jako tako chronologicznie pokazać
MartaKozak 13:50, 29 paź 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Zaznaczam i bede zagladac
Budujesz to napiecie
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Mary 18:52, 29 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Lodzia napisał(a)


No cudne te łany.
Czekam co dalej...
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mariposa 22:07, 29 paź 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Jak fajnie, Lodziu, że założyłaś wątek!
Śliczną masz działkę, uwielbiam takie przestrzenie wokół, ale niestety, z każdej strony mam sąsiadów (względy praktyczne zadecydowały o wyborze działki).
Ja bym ten mniszek zagospodarowała, on przecie zdrowotny jest ...
____________________
Ela Motylogród
sarenka 22:21, 29 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Jestem i czekam na więcej
____________________
Magda W samym sloncu
basia3012 23:55, 29 paź 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9318
Bardzo ciekawie się zaczyna. Czekam na zdjęcia.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
waldek727 03:44, 30 paź 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
To będzie ciekawy wątek, a to ,,jestem ogrodowo do tyłu" to tylko taka mała ściemka. Już wcześniej zauważyłem, że Lodzia ma fajne pomysły na ogród i wcale nie jest taka do tyłu w tym temacie.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Lodzia 05:00, 30 paź 2018


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Witajcie dziewczyny i chłopaki
Postaram się szybciej przejść do meritum, ale obiecać kiedy to będzie nie potrafię
Wraca „wiosna”, więc trzeba będzie jeszcze wykorzystać te kilka dni ogrodowo.
Elu, mniszka rwę garściami - oto dowody zbrodni:

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies