Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z zielonym nam do twarzy - czyli zaczynamy ogrodową przygodę

Pokaż wątki Pokaż posty

Z zielonym nam do twarzy - czyli zaczynamy ogrodową przygodę

Ma_ciejka 17:36, 28 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Witam serdecznie całą społeczność tworzącą to niezwykle miejsce : -)

Trafiłam tu niedawno, zupełnym przypadkiem, szukając firmy do budowy tarasów (niezbadane są ścieżki wujka Googla) ale jak już zaczęłam czytać, to wpadłam po samą kokardkę... zwierzaki głodne chodzą, dziecko brudne, gary niepozmywane, nogi nieogolone, bo ja siedzę i czytam, chłonąc wiedzę, którą się tutaj dzielicie, niczym gąbka. I licząc cichutko, że może i nam, kiedyś tam, uda się wyczarować swój magiczny, zielony zakątek.

Przeczytałam już wszystkie artykuły na głównej stronie Ogrodowiska, uszczknęłam trochę porad na forum, ale nie ukrywam, że największe wrażenie zrobiły na mnie wątki, w których prezentujecie swoje ogrody. To co w nich tworzycie, dla mnie - totalnej amatorki, która o roślinach wie mniej więcej tyle, że sadzimy zielonym do góry, zakrawa na magię w najczystszej postaci. No bo jak można zrobić coś aż tak pięknie? No jak? Zrozumiałabym gdyby trafił się jeden zjawiskowy ogród, może dwa, ale tutaj wszystkie ogrody, które już zdążyłam odwiedzić malują niemy zachwyt na moim licu. Każdy jest inny, począwszy od koncepcji, przez roślinność, użyte materiały, klimat na stylu kończąc, ale wszystkie sprowadzają się do jednego mianownika: piękny. Nie komentuję wątków, bo cóż mogłabym napisać ich autorom... chyba tylko: „Boziu, jak pięknie! Mogłabym tu mieszkać. Przygarniecie?” ale podziwiam ogrom pracy i uczucia, które wkładacie w osiągnięcie wyznaczonego sobie celu.
Bardzo cieszę się, że tu trafiłam, bo wręcz w namacalny sposób pokazujecie, jak wspaniale przyroda potrafi się odwdzięczyć za ciężką pracę ludzkich rąk i udowadniacie, że ogród to nie dodatek do domu... to jego serce.

My jesteśmy na samym początku przygody z ogrodem, ale mam nadzieję, że dzięki temu miejscu i kompendium wiedzy w nim zawartej, tchniemy w nasz kawałek ziemi życie i dołączymy do grona pasjonatów.

Pozdrawiam
Beata
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
sylwia_slomc... 17:50, 28 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81818
Witaj Przygarniemy, a jakże
Każdy z nas kiedyś zaczynał od niczego lub czegoś co wołało o zmianę. Ja nawet całkiem nie tak dawno, a wydaje się, że wieki minęły. Nastaw się na metodyczną, nie lekką pracę, masę pytań i odpowiedzi, na trudne wybory bo wszystkiego mieć nie można i na serdeczną chęć pomocy z naszej strony
A włożony wysiłek i czas z pewnością się opłacą. Nie bój się pytać, wołać do pomocy, zima to dobry czas na plany i przemyślenia.
I morze cierpliwości bo ogrodnik musi być cierpliwy( hi hi ja nie jestem), a za jakiś czas( w zależności od możliwości i czasu poświęconego ziemi)będziesz się cieszyć wspaniałym ogrodem

Na początek daj jakieś zdjęcia sytuacyjne, plan narysowany na kartce tego co jest z zaznaczeniem kierunków i napisz coś o swoich preferencjach, potrzebach i pomysłach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Ma_ciejka 18:22, 28 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Dziękuję za miłe przyjęcie : -)
Cnota cierpliwości nie jest u mnie nadmiernie rozwinięta, ale dla takiego efektu, jak w Waszych ogródkach skłonna jestem wygrzebać jej ukryte pokłady ; -)
Oczywiście w następnym komentarzu postaram się zaprezentować szerzej miejsce, w którym mieszkamy i opowiedzieć o nim trochę : -)
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Wiolka5_7 19:38, 28 gru 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20464
Witaj!
Super,że trafiłaś na Ogrodowisko, bardzo dużo się tutaj dowiesz,nauczysz i stworzyz piękny,wymarzony ogród

Teraz jest dobry czas na planowanie i naukę a wiosną działanie
Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gardenarium 20:25, 28 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jestem tu od początku, bo to miejsce w internecie w 2010 stworzyłam Wiem, że jest ze wszech miar pomocne, bo wiem ile pięknych ogrodów tutaj powstało.

Jedne wątki są kontynuowane, inne nie, ale każdy na swój sposób pomaga w uwierzeniu Wam we własne, choćby to były tylko wątłe siły

Ale z upływem czasu zobaczysz, jak się zmieni Twoje otoczenie na lepsze. Z takim poparciem, przesuniecie góry oczywiście góry ziemi.

Pomogę co mogę i co dam radę, a daje wiele Każdy kto tu się odezwie uczyni wiele dobrego dla Waszego miejsca na ziemi.
Polecam też książkę, jest tam 1200 zdjęć i wiele informacji o projektowaniu ogrodu od podstaw. Co przemyśleć, co zaplanować. Takie niezbędne informacje i także gotowe rozwiązania.

https://www.lasksiazek.pl/pl/p/Jak-zaprojektowac-ogrod-marzen/1252
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariposa 20:35, 28 gru 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Witaj! Rok temu byłam równie zielona, ale ten rok baaardzo dużo zmienił. Ogrodowisko to wspaniałe miejsce (chwała, Ci, Danusiu, za nie!), cudowni i pomocni ludzie, bezinteresownie dzielący się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ani się obejrzysz, a będziesz miała cudowny ogród!
____________________
Ela Motylogród
Gardenarium 20:39, 28 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wspomnisz nasze słowa, za rok, dwa będzie całkiem inaczej. Zobaczysz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ma_ciejka 22:29, 28 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Wiolka5_7 - ja również bardzo się cieszę, że tu trafiłam, żałuję tylko troszkę, że nie stało się to wiosną, bo już zdążyłam zrobić jedną głupotę A tak nawiasem Twój ogród był pierwszym, który zaczęłam zwiedzać i oczywiście z marszu się zakochałam. Na pewno będziesz dla mnie wielką inspiracją

Pani Danusiu - przeczytałam wszystkie napisane przez Panią artykuły na stronie głównej, jak w amoku, cud że w ogóle pamiętałam żeby oddychać Z pewnością słyszy to Pani od każdej nowej osoby, która tu zagości, ale wręcz niegrzecznym byłoby nie wspomnieć, że stworzyła Pani cudowne miejsce, skupiające wspaniałych ludzi. A w czasach, kiedy zwykła ludzka życzliwość zaczyna być cechą wymarłą, to nie lada sztuka. Każda przeczytana tutaj linijka uświadamia mi jaki ogrom wiedzy muszę opanować, ale atmosfera tego miejsca daje niesamowicie pozytywnego kopa, więc obiecuję być pilną uczennicą i mam nadzieję, że za jakiś czas mój ogród również będzie najlepszym podziękowaniem, za poświęcony czas i dobre serce

Mariposa - jeszcze wiosną myślałam sobie, że podchodzę do tematu planowania ogrodu mądrze i przezornie, ale gdzie tam Poszłam na skróty, a droga do wymarzonego ogrodu jest długa, kręta i prowadzi ciernistą doliną, ale z takim wsparciem, jak Wasze na pewno się uda już oświadczyłam uroczyście Małżowi wszem i wobec, że gdyby chciał mi kupić coś na dowód swej dozgonnej miłości, to poproszę... widły, jego mina - bezcenna
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Rumianka 22:37, 28 gru 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10223
Trafiłaś w najlepsze z miejsc, w jakie mogłaś trafić... Pomimo, że większość ogrodów cieszy i zachwyca i wyglądają na dopieszczone...to tak nie jest...gdyż ogród nigdy nie jest skończony...zawsze jest w nim coś do zrobienia i to właśnie scala nas z zielonym, otaczającym nas rajem, jaki sobie sami tworzymy,,,każdy, na swój sposób...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Ma_ciejka 10:50, 29 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Rumianka - w słodkiej naiwności myślę, że najfajniejsze jest właśnie to iż ogród to niekończąca się historia Na tę chwilę przeraża ogrom pracy, która nas czeka, ale jest szansa, że dzięki temu miejscu uda mi się nie narobić głupot
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies