Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Mączka bazaltowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mączka bazaltowa

Gardenarium 07:26, 11 lis 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Użyj wideł szerokozębnych, wbij pionowo i poruszaj na boki, one wchodzą na 15-20 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ordinary_MD 11:54, 03 lis 2022

Dołączył: 03 lis 2022
Posty: 1
Witam, ja pierwszy raz na chyba jakimkolwiek forum.
Mam pytanie odnośnie torfu. A co jak ma się bardzo podmokły teren i gliniastą glebę?
Czy torf wtedy pomoże? Chodzi mi o trawnik. Działka leśna, sosnowa, gleba kwaśna. Dodatkowo mąż wtedy kupił taką strasznie gliniastą glebę. Normalnie do wypalania garnków. Ostatnie 3 lata trawnik mocno się zaniedbał. Od września próbuje go wyprowadzić, żeby zaczął żyć na wiosnę. Największy problem to mech. Jaki macie propozycje> Założyłam kompostownik i ładuje tam obornik ze stajni koński i słomę + wszystkie zielone śmiecie z działki i domu. Ale pewnie z kompostu skorzystam na wiosnę. Trawnik regularnie grabię, po anty-mchu mech ciągle się wygrabia (kolejne warstwy). Nawiozłam też obornikiem. Ale spada tyle igieł, że się zastanawiam czy teraz po ostatnim koszeniu co będzie najlepsze mączka bazaltowa, torf czy jeszcze raz obornik?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies