Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Złe DOBREGO początki czyli marzeń kilka o ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Złe DOBREGO początki czyli marzeń kilka o ogrodzie

Puskaogrodni... 08:06, 07 wrz 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Dotychczas zimowałam tylko Zebrinusa- nie okrywałam go, ale mieliśmy w tym roku ogrom śniegu.
Przetrwały mi wszystkie sadzonki- w sumie 9, choć jedna odbijała nieco później niż pozostałe.
Pampasówkę mam pierwszy raz i z tego co czytam będzie bardzo ciężko ją utrzymać.Zobaczymy.
Planuję zadołować ją w dużej donicy, może nawet obłożę donicę styropianem, a potem okryję z góry.
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
roka3 10:51, 08 wrz 2011

Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 8
Ja planuję eksperymentować w ziemi ten pierwszy rok. Zobaczymy jak wyjdzie.
____________________
Syla 20:29, 08 wrz 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Pierwsza wersja, która pozostawia zaznaczone przez Ciebie nasadzenia .... z lekkim przesunięciem tego drzewa o bordowych liściach o ile się da .....



____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 20:31, 08 wrz 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380






____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Puskaogrodni... 21:10, 08 wrz 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Dziękuję bardzo.
Od strony ulicy nasadzenia są rozmieszczone rzędami w jednej linii?
Ten czerwony berberys jest naprawdę spory, więc gdyby ten projekt był realizowany to może dosadzę jeszcze jeden i wtedy z tyłu będzie bordowa ściana?

Nie dość, że projektujesz kompozycje to jeszcze zgrabnie przenosisz to na papier- brawo.

____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Syla 21:27, 08 wrz 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Puskaogrodniczka napisał(a)
Dziękuję bardzo.
Od strony ulicy nasadzenia są rozmieszczone rzędami w jednej linii?
Ten czerwony berberys jest naprawdę spory, więc gdyby ten projekt był realizowany to może dosadzę jeszcze jeden i wtedy z tyłu będzie bordowa ściana?





No to ogromny ten berberys .... no taki ze mnie spec , że z drzewem pomyliłam hehehe...

Cisy w jednyn rzędzie równo i nie gęsto , chyba , że zależy Ci na gęstości to posadzisz więcej egzemplarzy i będzie cisowy żywopłot


Kule również w jednym rzędzie , trawy też natomiast żurawki sobie możesz poukładać niesymetrycznie

Można rozjaśnić miejsce żwirkiem i zrobić ilościowo tyle nasadzeń na ile starczy środków .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 21:30, 08 wrz 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Lub zamiast dosadzać drugiego berberysa możesz kupić klona wysoko szczepionego Royal Read ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Puskaogrodni... 23:15, 09 wrz 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Witam ponownie.
No i mam zgodę- już drugi raz, na wycięcie sumaka przed domem.
Trzy lata temu darowałam mu życie- ale teraz.... niestety bardzo, bardzo przeszkadza.

Na jego miejsce takie propozycje: (zdjęcia ze strony Szkółka- Przytok- mam nadzieję , że tak można.... )

Klon pospolity 'Globosum'


Klon pospolity 'Drummondii' - bardzo mi się podoba, ale chyba rośnie za duże- choć sąsiedzi mają i mieści się na podobnym przedogródku. Może ktoś wie jak szybko rośnie i czy można nieco przycinać?



Klon jesionolistny 'Flamingo' - a może tę odmianę mają sąsiedzi- zgłupiałam- jutro sprawdzę


Robinia akacjowa 'Umbraculifera'



Jak myślicie, które będzie wyglądać najkorzystniej ?
A może jakaś inna propozycja.....


Kochani- sprawa pilna- bo sumaka wycinamy w najbliższych dniach.

No i jeszcze katalpa bignoniowa "Nana"

- foto ze strony Ogród Kroton.
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
hania 23:41, 09 wrz 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
można przycinać nawet mocno....
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Syla 07:03, 10 wrz 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Zobacz sobie na wiśnię pospolitą Umbraculifera ??? Sama kształtuje sobie formę kuli i szczepiona jest na różnych wysokościach .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies