Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 18:42, 05 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anabuko1 napisał(a)

Pięknie, elegiacko, czyściutko, estetycznie.
Jeżówki i hortensje przepiękne
A ten w dali czerwony krzew to klon ??


Tak Aniu to mój najstarszy klon. 5 lat mu stuknęło w tym roku. Ale on jest raczej z wolno rosnących.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:45, 05 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basieksp napisał(a)
Ostatnio zastanawiałam się nad judaszowcem, bo bardzo mi się podoba ale wyczytałam, że może przemarznąć zimą, jak sprawuje się u Ciebie ? ale widzę, że skoro przeżył ostatnią zimę, a była mroźna to nie jest z nim tak źle


Ten przeżył na razie 2 zimy ale zawsze wiosną cięcie sanitarne jest bo końcówki podmarzną, tyle że on to szybko odrabia.
Jedyna zagwostka to taka, że zrzuca u mnie pierwsze wiosenne liście i nie wiem czy ze słońca czy właśnie po zimie i wygląda tak.
Muszę go pokazać .



Wypuszcza zaraz kolejne liście i już jest tylko piękny .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:51, 05 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Alija napisał(a)


Przepięknie U Ciebie, zachwycająco. Zdjęcia cudne. Jeżówka kwitnie niesamowicie.


Tę jeżówkę bardzo chwaliły dziewczyny na forum więc też ją kupiłam i faktycznie miały rację. Zależało mi na szybkim przyroście no i ona tak chyba ma.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:52, 05 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiaan napisał(a)
Pięknie u Ciebie, jeżówki masz zachwycające piękny, zadbany ogród, gratulacje!

Dlaczego Delicious Candy są zaskoczeniem w tym sezonie? Widziałam je wczoraj w LM i miałam chrapkę na nie, ale się wstrzymałam


Ja też je widziałam w LM. Ładne sadzonki były a ja kupiłam w zeszłym roku przez neta gorsze a i tak poszalały.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Basieksp 18:53, 05 sie 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Nowa12 napisał(a)


Ten przeżył na razie 2 zimy ale zawsze wiosną cięcie sanitarne jest bo końcówki podmarzną, tyle że on to szybko odrabia.
Jedyna zagwostka to taka, że zrzuca u mnie pierwsze wiosenne liście i nie wiem czy ze słońca czy właśnie po zimie i wygląda tak.
Muszę go pokazać .



Wypuszcza zaraz kolejne liście i już jest tylko piękny .


W tych ogrodach gdzie ostatnio byliśmy był taki ładny okaz, no i spodobał mi się bardzo dziękuję za informację ja długo się zastanawiam i myślę, no to teraz mam nad czym
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Nowa12 18:53, 05 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ElaS napisał(a)


Cudownie, zachwyt po prostu. Świetne połączenia kolorów i struktur. Zdolniacha


Nie do końca to wyszło bo hortki nie urosły tak jak miały .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:54, 05 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mgduska napisał(a)
Ależ te jeżówki u Ciebie rosną! Nie wiem, jak Ty to robisz


A wiesz że ja też nie wiem .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:58, 05 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
gogo napisał(a)


Aga, u mnie gniazdują jaskółki dymówki, czyli w środku budynku gospodarczego /to dawna stajnia/.
Wrota od podwórka i drzwi od ogrodu muszą być zawsze otwarte w okresie od połowy kwietnia /przylatują/ i do końca września /odlatują/.
I tak to trwa od 13 lat

Lubię oglądać Twój przecudny ogród przed pójściem spać


Wiem Grażynko bo ty jesteś nocny marek .
Jak byłam na Roztoczu to widziałam dziesiatki gniazd jaskółek zakładanych na domach. Mowili nam, że niektórzy z tym walczą ale ty widzę że nie . U nas w mieście się ich praktycznie nie spotyka.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:00, 05 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)
Delicious Candy - tak pięknie wyglądającej jeżówki w większej ilości dawno nie widziałem. Przepiękny kolor. Ja cieszę się ze zwykłej odmiany różowej bo jest niezawodna ale po tym zdjęciu nabrałem apetyt na odmianowe Ten kolor w zestawieniu z białymi hortensjami wygląda pięknie.


Taka masa rzeczywiście robi efekt. Zwłaszcza że większość jezowek jednak się dość oszczędnie rozrasta .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:00, 05 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Agatorek napisał(a)
Jeżówki w masie (plus w takim kolorze ) wyglądają obłędnie


No nie . Sama jestem w szoku.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies