Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

gogo 23:48, 19 gru 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Witaj Agato
Masz już przepiękny ogród, rośliny dorodne, widać, że masz dobrą rękę do kwiatów.
Zachwycił mnie nietuzinkowy kształt rabat i posadzone tam rośliny.
Wiem, że masz tu patelnię, a tawułka pięknie Ci rośnie, u mnie wszystkie padały.
Zazdroszczę / pozytywnie / skarpy, ja bym chciała taką mieć na skalniak z prawdziwego zdarzenia / mam mini skalniaki /.
Z doświadczenia wiem, że rośliny skalniakowe są bezprobemowe na każdą porę roku.
Pozdrawiam

____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
ElzbietaFranka 00:03, 20 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Przejrzalam watek od poczatku. Bardzo ladne rozwiazania.
Troche odsun ten zwir od pnia krzakow na rabatach zwirowych.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
BASIA8 09:53, 20 gru 2018


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4612
Witaj Agatko
Przeczytałam Twój wątek od deski do deski - piękny ogród stworzyliście - mnóstwo pracy za Wami piszesz że ziemia u Was ciężka - sporo osób boryka się z Takimi problemami. W Naszej Dolinie ziemia jest rewelacyjna - rośliny rosną w oczach - choć ostatnio miałam problem bo zaczęłam tworzyć rabatkę w miejscu gdzie stał stary dom - co zaczęłam kopać to wielki kamień, co zaczęłam kopać to fundamenty - masakra.
Fajnie że jesteś na ogrodowisku
Pozdrawiam i będę zaglądała
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Dominika11 10:39, 20 gru 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Nowa12 napisał(a)



Ja już cię mam w obserwacji . To tworzenie, projektowanie nawet jak czasem nieudolne jest chyba w tym wszystkim najprzyjemniejsze .
tak, a jak cos wyjdzie to dopiero jest satysfakcja i jaki człowiek z siebie dumny
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Gardenarium 10:44, 20 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nowa12 napisał(a)
I jeszcze mam jedną prośbę. Czy ktoś podpowie mi jak wiosną podciąć moje cisy Wojtek? Mam je 3 sezon i jakoś nie wpadłam na to, żeby je ciąć. Czy mam je mocniej skrócić czy tylko wiosenne przyrosty? Widać je w tle. Niestety nie znalazłam lepszego zdjęcia.




Takie porozłażone Wojtki, to warto zwiążać czarnym niewidocznym sznurkiem, aby kształt łądnej zwięzłej kolumny zachować, a górą ciąć poziomo, wtedy powstanie taki ładny walec. Sznurek zarośnie. Widzę że masz takie porozciapywane na boki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:46, 20 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nowa12 napisał(a)
Na sezon 2019 planujemy zająć się skarpą, która przyznaję się, że trochę mnie przerasta i nie wiem jak się do tego zabrać. Co posadzić? Skalniak czy jednak nie skalniak? Chcemy też zasłonić ozdobne „panele” sąsiadów. Zrobimy jeszcze małą rabatę w zacienionym miejscu dla funkii i innych cieniolubnych. Na listę chciejstw wpisałam judaszowca Rising Sun i zawilce Whirlwind.
Skarpa jest na wystawie wschodniej i częściowo jest usypana z ziemi z wykopów pod kostkę. Trawa na niej rosnąć nie chce.






Toto na 1 zdjęciu zasłoń świerkami serbskimi, albo ekranem z cisa na wys płotu a ponad płot kuliste drzewa, korony nad płotem. Ale świerki będą najlepsze.

Skalniak w żadnym wypadku nie rób. Zrób rabatę, nieco złagodź zejście do trawnika.
Możesz poszerzyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:54, 20 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mam taką propozycję



Zamiast cisa możesz dać co uważasz. Mogą byc i tuje, albo pozwolić tujom sąsiada przeleźć przez siatkę na Waszą stronę, wtedy będzie żywopłot za darmo.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dominika11 11:37, 20 gru 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
O proszę jaka piekna rabata i Masz gotowca
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Miklies 12:33, 20 gru 2018

Dołączył: 11 gru 2018
Posty: 10
Tutaj pani wam bardzo ładnie kolorowo zaprojektowała.
kawa8002 12:41, 20 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Gardenarium napisał(a)
Mam taką propozycję



Zamiast cisa możesz dać co uważasz. Mogą byc i tuje, albo pozwolić tujom sąsiada przeleźć przez siatkę na Waszą stronę, wtedy będzie żywopłot za darmo.






Jak ja zazdroszczę takich umiejętności. Patrzysz na pusty plac i widzisz co będzie dobrze wyglądało. Rach ciach i projekt gotowy
____________________
Kasia między polem a lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies