Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Monika83 08:28, 23 wrz 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
zawitka napisał(a)
Pierwsza róza to albo Pastella albo Garden of Rozess miałam donice bez nalepek a te 5 zamawiałam i muszę dopasować nazwe. Mam je kwitnące pierwszy rok.

Tak masz rację anabelki z korzena dobrze rosną
Faktycznie to Garden Of Rosess po wpisaniu jej w google, Pastella ma chyba mniejszy kwiat mam ją od 2 tyg i czekam aż rozkwitnie
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
zawitka 21:44, 23 wrz 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Zamawiałam Pastelle czyżby w Rozarium się pomylili

To nie jest duży kwiat chyba zdjęcie przekłamuje.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 10:23, 24 wrz 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Czy ma ktoś taką różę jest chyba pnąca bo ma długie badyle i dużo kwiatów .mam ją pierwszy rok kwitnącą i nie bardzo wiem jak ją ciąć ??????

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Rumianka 22:48, 25 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
zawitka napisał(a)
Czy ma ktoś taką różę jest chyba pnąca bo ma długie badyle i dużo kwiatów .mam ją pierwszy rok kwitnącą i nie bardzo wiem jak ją ciąć ??????


Halinko, ja mam chyba identyczną...moja jest pnąca, za mało powiedziane...baaardzo pnąca, wyrosła mi na prawie 4 m wysokości...tnę ją zawsze wiosną, wycinam stare zdrewniałe badyle, a ona odwdzięcza się pięknymi kwiatami...


ta moja na zdjęciu, to akurat dość biedniutka, bo ucharatałam ją w ubiegłym roku dość nisko i przesadziłam część w inne miejsce, ale nie obraziła się...jest na razie słaba, bo musi najpierw odbudować system korzeniowy, ale mimo to zakwitła kilkoma kwiatami...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 10:00, 26 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
Tak na szybko prześledziłam Twój wątek, i na początku znalazłam zdjęcie Twojej sosny z bardzo długimi igłami, tak sobie pomyślałam, że to himalajska, piszesz, że co dwa lata gubi igły, trochę jest nią pracy. No i ta Twoja bardzo duża, no ale pewnie też ma trochę lat. Ja na tą co mam zamówioną mam przeznaczone tak 5-6 metrów po szerokości, ona malutka będzie na początek, czytałam, że ona wolno rośnie i wrazie co można trochę przycinać, chciałam trochę pachnącego lasu zaprosić do ogrodu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 19:39, 26 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
zawitka napisał(a)
Czy ma ktoś taką różę jest chyba pnąca bo ma długie badyle i dużo kwiatów .mam ją pierwszy rok kwitnącą i nie bardzo wiem jak ją ciąć ??????



Pięknie Ci kwitnie ta róża. Wygląda mi na Westerland, ale pewności nie mam. U mnie rośnie bardzo słabo, ale była wiele razy przesadzana i chyba jeszcze nie znalazłam jej odpowiedniego miejsca.
Jeśli to ta, to jest to róża parkowa (tak piszą w internecie), ale można ją prowadzić jak pnącą.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
zawitka 08:59, 29 wrz 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Rumianka napisał(a)

Halinko, ja mam chyba identyczną...moja jest pnąca, za mało powiedziane...baaardzo pnąca, wyrosła mi na prawie 4 m wysokości...tnę ją zawsze wiosną, wycinam stare zdrewniałe badyle, a ona odwdzięcza się pięknymi kwiatami...


ta moja na zdjęciu, to akurat dość biedniutka, bo ucharatałam ją w ubiegłym roku dość nisko i przesadziłam część w inne miejsce, ale nie obraziła się...jest na razie słaba, bo musi najpierw odbudować system korzeniowy, ale mimo to zakwitła kilkoma kwiatami...



Tak to Westerland---A pierunica wieka urosła.Na wiosnę inaczej ją spróbuje ją ułożyć na kratce..

Ta biedniutka szybko urosnie .Ja ją mam pierwszy rok a kupiłam za 7 zł.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:06, 29 wrz 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Basieksp napisał(a)
Tak na szybko prześledziłam Twój wątek, i na początku znalazłam zdjęcie Twojej sosny z bardzo długimi igłami, tak sobie pomyślałam, że to himalajska, piszesz, że co dwa lata gubi igły, trochę jest nią pracy. No i ta Twoja bardzo duża, no ale pewnie też ma trochę lat. Ja na tą co mam zamówioną mam przeznaczone tak 5-6 metrów po szerokości, ona malutka będzie na początek, czytałam, że ona wolno rośnie i wrazie co można trochę przycinać, chciałam trochę pachnącego lasu zaprosić do ogrodu


Ja na swoją jestem zła bo pod nią mam rabatkę i muszę każdą igłę podnieścć to szlak mnie trafia,a do tego złamała mi się wielka gałąz i strasznie cieknie żywica.Nie chcę jej wycinać bo mam tylko 2 drzewa na działce.

Na początku rośnie wolno a potem daje do przodu. Kiedyś gdybym wiedział to co wiem dziśiaj to cięłabym ją jak licho ale nie wiedziałam .Dziś mam taką u córki i obrywam pędy na wiosnę ślicznie się zagęszcza. Sama jej kupiłam ale w lesie może rosnąc wysoka.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:08, 29 wrz 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 10:03, 04 paź 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Alicja -------jak bym tak ścięła swoją himalajską /mam na to wielką ochotę ale nie wiem czy odrośnie bo jak nie to mi jej szkoda .Teraz brzydko wygląda a do tego boję się ze większy opad śniegu znowu mi ją połamie. Jak ją obserwuję to ona chyba nie wypuszcza igieł w miejscach podciętych ale może moja jest za stara już na takie podcięcia ??????


____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies