Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 10:15, 06 paź 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Jodła to ta.

Widać tu wyrażnie rysa zasklepiona i dół otwarty z którego ciekną soki .





____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ZbigniewG 16:27, 06 paź 2022


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8907
Na początek łatwiejsze jodła -oczyść brzegi pęknięcia do zdrowej tkanki (kora i pień), przy iglastych raczej się nie zabezpiecza bo żywica robi swoje.
Himalajka będzie trochę dłużej (nawet kilka lat), przytnij boczne gałęzie od dołu w górę dokąd sięgniesz, miejsce ciecia tak żeby zostało chociaż odrobina zielonego.
Będzie wyglądała strasznie ale mówi się trudno i tnie się dalej .

Teraz można będzie ocenić na jakiej wysokości ciąć pień i jaki kształt ma być docelowy, na wiosnę(może za 2 lata) zobaczysz gdzie wypuszcza uśpione pąki i gdzie można jeszcze przyciąć
swoją starą jodłę potraktowałem tak a na wiosnę chyba jeszcze ją obniżę i mocniej przytnę boki



mieszaniec himalajki był bardzo luźny- skrócony pień i mocno przycinane boki stopniowo uśpione paki wychodziły coraz bliżej pnia

na celowo zostawionym czopie przewodnika obok śladów wycieku soków widać wybijający pęd - to nim zastąpię ten nowy przewodnik po prawej który powstał z wyprostowanej gałęzi
i będę miał małą i szczupłą
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
zawitka 08:57, 07 paź 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
3 razy dokładnie przeczytałam jak to zrobić Dzięki za dokładną instrukcje .U siebie pisałeś ze kto ma sekator ten rządzi ,ja sekatora się nie boję więc wezmę się do roboty .To znaczy nie ja sama nie dam rady go to nie wiek latać po drzewach ale mam pomocników.


Widzisz gdybym wiedziała kiedyś to co wiem dzisiaj oba drzewa wyglądały by inaczej .Himalaję małą mam u córki posadziłam i z nią kombinuję .

Wiem ze po takim cieciu krzewy drzewa żle wyglądają i długo się czeka na ładny wygląd ale cóz tak ma być .

Kilka lat temu bez zadnej wiedzy na zasadzie eksperymentu zachciało mi się mieć tuje na jednym patyku jak ja to mówię .Wsadziłam 3 lata rosły ukorzeniły się i dopadłam 20 szt sekatorem od dołu i powycinałam wszystkie dodatkowe patyki Został 1 przewodnik a one same biedne cieniutkie prześwitujące. Em mówi dopadłaś je coś ty zrobiła ---zdechną ci. Dziś są piękne strzeliste i geste.

Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Basieksp 10:43, 07 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Będę trzymać kciuki, by się udało
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
zawitka 09:30, 09 paź 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Basieksp napisał(a)
Będę trzymać kciuki, by się udało



Dzięki ale to potrwa bo muszę znależć fachowca sam ani wnukom nie dam tego robić to duże drzewo.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:40, 09 paź 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060


Jeszcze tak fajosko stoi .




____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Alija 14:56, 09 paź 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Widzę, że Zbyszek udzielił Ci wyczerpujących informacji, teraz pozostało już tylko działać.
To będzie dość trudna operacja, chyba bez fachowca się nie obejdzie, ale przynajmniej wiesz, jak to wszystko zrobić.
Trzymam kciuki.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
zawitka 09:54, 10 paź 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Alija napisał(a)
Widzę, że Zbyszek udzielił Ci wyczerpujących informacji, teraz pozostało już tylko działać.
To będzie dość trudna operacja, chyba bez fachowca się nie obejdzie, ale przynajmniej wiesz, jak to wszystko zrobić.
Trzymam kciuki.




Gdybym miała te wiadomości wcześniej co mam teraz !!!!!!!

Tak będę szukać fachowca
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:43, 14 paź 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Zaczęły kwitnąc chryzantemy ale nie wszystkie coś w tym roku nie bardzo wykwitają kwiaty.





____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Kasya 14:53, 15 paź 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41955
Nie narzekaj, czerwone piekne, cała gora kwiatów
Skad ci się igły sypia ? Z tej przycięte sosny jeszcze duzo leci czy zza płotu ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies