Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 08:20, 12 maj 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
Makao napisał(a)
Pelargonie to już dawno mam wsadzone.
Cierpliwa jesteś że chciało Ci się tyle biegać z nimi.



Ogród i chęć otrzymanie tańszych roślin uczy cierpliwości .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:24, 12 maj 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
sylwia_slomczewska napisał(a)
Piękne cesarskie korony i cuchnący ciemiernik. Ja mam trzmielin sporo. Uważać na grzyba bo potrafią się osypać do zera z liści.
Cięcie znoszą super, stożki ostatnio u sąsiadki cięłam też fajne. Jak się pojawi gałązka czysto zielona wycinać od razu bo zdominuje.


O kurcze to może tak byc jak z buksami że coś je opitoli ???? jak do tej pory nic mi ich nie zarło.

Z tymi czystymi gałązkami też nie miałam stycznośći jak do tej pory ale dzięki że przypomniałaś .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Klamber 15:05, 15 maj 2023


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Witaj, miło że jeszcze pamiętasz. Wpadam co jakiś czas popatrzeć ale się nie udzielam z braku czasu. Widzę że dużo osób już jest nie aktywnych szkoda bardzo miło wspominam ten czas spędzony z wami. Oglądałem twoje dorodne tulipany. Ja swój ogród zapuściłem ,na jedną osobę 4 tyś. jest nie do ogarnięcia.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
zawitka 08:30, 16 maj 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
Klamber napisał(a)
Witaj, miło że jeszcze pamiętasz. Wpadam co jakiś czas popatrzeć ale się nie udzielam z braku czasu. Widzę że dużo osób już jest nie aktywnych szkoda bardzo miło wspominam ten czas spędzony z wami. Oglądałem twoje dorodne tulipany. Ja swój ogród zapuściłem ,na jedną osobę 4 tyś. jest nie do ogarnięcia.


Wiem ze z czasem jest cieżko a jeszcze przy takim duzym ogrodzie .Tak to jest że nie zawsze zagladamy do wszystkich ale miło że odpisałeś.

Pokazuj co zrobiłeś w ogrodzie ja też tak robię żeby już mieć mniej pracy .Rośliny rosna i cieszą własnie zakwitł mi pięknie rodek ratowany przez 3 sezony .

Pozdrawiam ;d

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zbigniew_gazda 09:35, 16 maj 2023


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Halinko gratuluję uratowania rododendrona. Widzę że bukszpany zastępujesz trzmieliną. Ja poszedłem w berberysy. Niestety ćma zrobiła spustoszenie i nie było wyjścia. Pelargonie też jeszcze mamy na balkonie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zawitka 10:21, 17 maj 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
zbigniew_gazda napisał(a)
Halinko gratuluję uratowania rododendrona. Widzę że bukszpany zastępujesz trzmieliną. Ja poszedłem w berberysy. Niestety ćma zrobiła spustoszenie i nie było wyjścia. Pelargonie też jeszcze mamy na balkonie.



nie do końca tak zupełnie go uratowałam jeszcze pryskam go dalej zeby całkiem usunąć grzyba ale już ładnie zakwitł to już cieszy.

Berberysy są też ładne gorzej z ich kolcami. U mnie zostało 7 byksów i już znowu jest ćma powiedziałam sobie ze jak skończy mi się proszek do pryskania a ćma nie odpuści to wywalę i te.

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:02, 19 maj 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
Dąbróweczka się rozlazła.

[
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Kordina 10:03, 19 maj 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Ładnie rozrasta się dąbrówka, a moją dostałam od Sylwii i wygląda super, jest ładniejsza niż moja burgundy, bo ta ma bardziej skromne kwiaty i niższa
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
zawitka 10:30, 19 maj 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
Kordina napisał(a)
Ładnie rozrasta się dąbrówka, a moją dostałam od Sylwii i wygląda super, jest ładniejsza niż moja burgundy, bo ta ma bardziej skromne kwiaty i niższa [/quot

Dabróweczka dość dobrze wygląda też jak nie kwitnie bo ma kolor ciekawy.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 13:26, 19 maj 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Halinko przepiękna ta Dąbrówka tak gęsto kwitnie co to za odmiana?
Właśnie u Sylwii też taka gesciutka. Moje też kwitna, ale nie maja takiego "barana".
Patrzyłam gestosc zależy jakie ma odrosty, jak długie to i rzadziej kwitnie.

Też rododendrona uratowałam tak się zastanawiam czy go nie przyciąć aby się zagęściła.
Rododendrony to przeważnie na fytowtoroze chorują trzeba pryskać i pod korzeń podlewać.

Jeszcze podłej go jakimś nawozem z żelazem ma żółtawe liście. Widzę, że opuchlak też nim nie gardzi trzeba coś dać na opuchlak. Moje też są pogryzione. Jutro będę podlewać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies