Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

anabuko1 17:37, 19 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
zawitka napisał(a)
Dąbróweczka się rozlazła.

[

Rododendrony piękne.
U mnie coś chorują. Jeden nie zawiązał pąków i liście ma od ubiegłego roku zżółcone
Pewnie wypadnie. Drugi też w nienajlepszej kondycji.
Dąbrówka pięknie ci kwitnie. Jeden kwiat. Super to wygląda.
I floksikowe kępy ładnie ukwiecone.
Moje floksiki po zimie jakiś marniejsze. W tym roku będą marniej kwitły i wyglądały. Nic aby się odbudowały.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Makao 17:43, 19 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4022
Też zwróciłam uwagę na to kwitnięcie dąbrówki. Moje tak gęsto nie kwitną
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Klamber 23:38, 19 maj 2023


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Halinko, ładnie dokarmiłaś swojego RH, ciekawe w jakim był stanie . Ja znalazłem 3 na kompoście i reanimuje je, były w okropnym stanie. Jeden pościł od zera czyli od korzenia bo cały był połamany tylko bryła była. Po trzech tygodniach już wszystkie rosną musze zrobić pamiątkowe zdjęcia aby pokazywać od czego zaczynałem. Rodki mają wielką siłę przeżycia tylko trza im pomóc a odbiją pięknie i po kilku latach nie będzie widać że leżały połamane na śmietniku. Dziś przywiozłem z kompostu dwie wielkie piękne hortensje. Kilometr ode mnie mam ROD-owskie działki w ilości 5 000 i dużo czasu tam spędzam. Pilnuję porządku przy kompoście. Rombie tam gałęzie połowa mojego opału pochodzi z działek. No i oczywiście robię sadzonki jest z czego wybierać.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
zawitka 09:23, 20 maj 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
ElzbietaFranka napisał(a)
Halinko przepiękna ta Dąbrówka tak gęsto kwitnie co to za odmiana?
Właśnie u Sylwii też taka gesciutka. Moje też kwitna, ale nie maja takiego "barana".
Patrzyłam gestosc zależy jakie ma odrosty, jak długie to i rzadziej kwitnie.

Też rododendrona uratowałam tak się zastanawiam czy go nie przyciąć aby się zagęściła.
Rododendrony to przeważnie na fytowtoroze chorują trzeba pryskać i pod korzeń podlewać.

Jeszcze podłej go jakimś nawozem z żelazem ma żółtawe liście. Widzę, że opuchlak też nim nie gardzi trzeba coś dać na opuchlak. Moje też są pogryzione. Jutro będę podlewać.


Już kilka lat zachwyca mnie ta dąbrówka Black Scalop jest gęsta ładnie zadarnia powierznię i jest bezobsługowa a do tego nie wpuści kawałaka zielska między siebie.

Rodek ma wszystko co mu potrzeba a boje się też przedobrzyć .Podlewam go kawą i dokarmiam żelazem

Z puchlakami to czasem walka z wiatrakami ale im tez nie odpuszczam.



____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:42, 20 maj 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
anabuko1 napisał(a)

Rododendrony piękne.
U mnie coś chorują. Jeden nie zawiązał pąków i liście ma od ubiegłego roku zżółcone
Pewnie wypadnie. Drugi też w nienajlepszej kondycji.
Dąbrówka pięknie ci kwitnie. Jeden kwiat. Super to wygląda.
I floksikowe kępy ładnie ukwiecone.
Moje floksiki po zimie jakiś marniejsze. W tym roku będą marniej kwitły i wyglądały. Nic aby się odbudowały.
[/quote


Cos mi komp szaleje trzeci raz piszę i mi znika wszystko .ha ha

Rodek jak nie zawiązał pąków to zmarzł ale w przyszłam roku poleci w kwiaty a żółte liście to fytoftoroza daj mu papu i żelaza .Floksiki też pierwszy raz tak poszły do góry i cieszą oko.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:43, 20 maj 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Makao napisał(a)
Też zwróciłam uwagę na to kwitnięcie dąbrówki. Moje tak gęsto nie kwitną



Bo pewnie inna odmiana ta jest super.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:50, 20 maj 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Klamber napisał(a)
Halinko, ładnie dokarmiłaś swojego RH, ciekawe w jakim był stanie . Ja znalazłem 3 na kompoście i reanimuje je, były w okropnym stanie. Jeden pościł od zera czyli od korzenia bo cały był połamany tylko bryła była. Po trzech tygodniach już wszystkie rosną musze zrobić pamiątkowe zdjęcia aby pokazywać od czego zaczynałem. Rodki mają wielką siłę przeżycia tylko trza im pomóc a odbiją pięknie i po kilku latach nie będzie widać że leżały połamane na śmietniku. Dziś przywiozłem z kompostu dwie wielkie piękne hortensje. Kilometr ode mnie mam ROD-owskie działki w ilości 5 000 i dużo czasu tam spędzam. Pilnuję porządku przy kompoście. Rombie tam gałęzie połowa mojego opału pochodzi z działek. No i oczywiście robię sadzonki jest z czego wybierać.



Masz rację rodki to żywotne rośliny Fajnie ze reanimujesz rośliny bo one też potrafią się rewanżować jak ten mój rodek .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Klamber 23:48, 20 maj 2023


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Halino, ja kawą nie podlewam bo nie nauczyłem się pić a żelazo mam w płynie a ty jakim podlewasz helatem czy w płynie?
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
zawitka 06:28, 22 maj 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Klamber napisał(a)
Halino, ja kawą nie podlewam bo nie nauczyłem się pić a żelazo mam w płynie a ty jakim podlewasz helatem czy w płynie?[/quot


Kawa to taki dodatek jak są resztki po sypanej a przeważnie daje żelazo w płynie.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 06:33, 22 maj 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies