Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 07:38, 25 mar 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14106
Paki idą w górę i liście tak wyglądają.



____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Kordina 10:09, 25 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
Ja też szukałam, a może jakaś odmiana (nie variegata) aucuby?
https://www.juniperlevelbotanicgarden.org/specialty-collections/Aucuba/Aucuba-japonica-Ginsu/
https://www.juniperlevelbotanicgarden.org/specialty-collections/Aucuba/Aucuba-japonica-Ginsu-in-fruit/
znalazłam taką stornę po angielsku, odmian cała masa, wydaje się być podobna:
https://www.jlbg.org/content/gallery/Aucuba/
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
hankaandrus_44 10:31, 25 mar 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7226
Mnie bardziej na tę "cocę" pasuje. Na krzewacxh się nie znam, i na pewno tej nazwy Tobie nie podałam. Ale Jola CZUWA!
Halinko, Wspomniałaś o rannikach, czy ja Tobie je obiecywałam? Wydaje mi się, że zadowoliłam pytających, ale jak będę w ogrodzie, to Tobie uskubię.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 10:33, 25 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Jeszcze przyszła mi na myśl czojsia trójlistkowa. To ta roślina z programów angielskich. Aucuba też mogłaby być.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ewa777 12:46, 25 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18773
To masz zagadkę Halinko Krzew śliczny. Jak zakwitnie to może wszystko się wyjaśni
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
zawitka 07:36, 28 mar 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14106
No Kochane -----dzięki .Zaraz może dopasuję.

Bożenka---pooglądałam i fakt że sporo pasuje kilka to prawie takie same i na razie zapiszę w nazwach Akuba ---Ginsu ,żebym wiedziała czego szukać przy dopasowaniu.

Aniu ----wiem że prosiłam Ciebie ale samo życie . jak to nie sprawi kłopotów to z radością i to wielką przyjmę trochę korzonków. Latam po ogrodniczych i nie mogę dostać.

Jola ----To chyba nie będzie ona bo mój krzew ma ząbki wyrażne na liściach.

Ewa---- tak zdecydowanie czekam na kwitnienie i owoce może będą wtedy wszystko się wyjaśni.



A to kwiatuch dla Was !!!!

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:10, 02 kwi 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14106
Wisienka japońska Koju No Mai kwitnie zawsze po forsycji ,powoli rośnie i moja pogięta pięknośc leszczyna.

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 09:08, 02 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
zawitka napisał(a)
Paki idą w górę i liście tak wyglądają.






To jest Aucuba japonica. Przejrzałam w necie odmian od groma. Trzeba przyznać, że ładny krzak.
Pędy odgiąć przysypać ziemia aby korzenie puścił. Tylko rozmnażać bo jest ładny.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 15:34, 02 kwi 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14106
ElzbietaFranka napisał(a)



To jest Aucuba japonica. Przejrzałam w necie odmian od groma. Trzeba przyznać, że ładny krzak.
Pędy odgiąć przysypać ziemia aby korzenie puścił. Tylko rozmnażać bo jest ładny.

Pozdrawiam



Dziękuję Elu za poświęcenie czasu .Jak się nie zna nazwy choć przybliżonej to ni jak szukać właściwej. Będę go rozmnażać bo chcę do córki go przesadzić a sobie wezmę znowu małą odnóżkę .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 16:19, 02 kwi 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14106


Teraz nareszcie bedę miała wygodnie jeżdzić po scieżkach i grzebać w ziemi .

Siedzisko ruchome i sprzęcik jest gdzie złozyć.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies