Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 14:15, 21 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
sonny napisał(a)


W ogóle nie zamawiałam bylin przez neta, ale będę szukała, np. ostróżek czy naparstnic właśnie tam. Niezdrowy objaw powiadasz? Mnie zastanawiało czy nie przesadzić teraz w docelowe miejsce paru krzaków, ale się ogarnęłam w porę Kusi ta pogoda, żeby coś robić, a rozum mówi "Ani mi się waż". Pozdrawiam w ten wyjątkowo słoneczny ranek.

Na razie siedzą w koszyku, ale tak kusi jak nie wiem co tylko, że mrozem ubiera na zimowo i to powstrzymuje, ale ziemia nie zamarznięta jeszcze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:19, 21 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
ElzbietaFranka napisał(a)






Witam Sylwia

Kuszą i kuszą a my zwariowane na tym punkcie kupujemy. W tym roku wiosna też tak zamawiałam co prawda w lutym przyszły w połowie maja. Już zamawiać nie będę tak wcześnie jest to bez sensu. Tylko jakieś rarytasy.
U mnie ogrodnik jak nawiezie po bratkach bylin to oczopląsu można dostać. Może i droższe, ale ładniejsze i można przebierać. Za dostawę też trzeba płacić. W żadnym wypadku nie należy zamawiać wiosna traw tylko w czerwcu jak czupryny już mają.

Nigdy nie robię przedpłaty zawsze place Przy odbiorze paczki. Jak zamawiam to w albamarze. Nasiona gdzie są bo w nasiennych nie wszystko zawsze jest. Po nowym roku zamawiam szałwię omączoną i jeszcze jakieś tam. Muszę poszukać aby były w jednym punkcie sklepowym.

Pozdrawiam

Ja też wolę kupować rośliny w realu bo to sobie i roślinkę obejrzysz i korzonki też można, a tak to zawsze loteria.... Ja przez neta do tej pory to raczej drzewka kupowałam, których stacjonarnie nie znalazłam, ale teraz ta pandemia i nasiona nawet z neta zamawiam i byliny...... do czego to doszło żeby sobie ogrodnik pomacać rośliny nie mógł przed kupnem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:20, 21 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
antracyt napisał(a)
Sylwia, ja Cię nie palnę w łeb, bo sama się rozglądam czym nowe rabaty wypełnić To chyba prze te braki w śniegu i wiosenne temperatury.

No masz Ci Myślałam, że tylko ja taka opętana na tym punkcie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basilikum 14:33, 21 gru 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Magara napisał(a)


Przy okazji - Sylwia, te trociny sypane mnie zaintrygowały - na co one pomagają??? Dostęp do trocin mam, chętnie się dowiem

kieds w ogrodnictwie biologicznym na wycieczce pani nam opowiadala,ze wyspuje trociny przy kapustnych i to pomaga na tego motyla co kapustnym szkodzi. Nie zglebialam tematu, bo kapustnych nie uprawiam (ze strachu przed motylem ) ale chyba czas zaczac.
Ja trocin sypie do kmpostownika. Mam wielki to i troche wchodzi. Co jakis czas taka cieniutka warstwe sypie,tak by bylo popruszoe, jak ich juz nie widze, bo przykryte nastepna warstwa to znow sypie.

Sylwia ja w necie tylko nasiona zamawiam, o u nas naprawde bardzo kiepski wybor. Rosliny musze pomacac i poogladac. Kupuje co jest. Czasami jade do lepiej zaopatrzonej szkolki.
Ja wogolew necie nie zamawiam prawie nic i sprzedawania tez nie lubie.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sylwia_slomc... 14:46, 21 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Basilikum napisał(a)

kieds w ogrodnictwie biologicznym na wycieczce pani nam opowiadala,ze wyspuje trociny przy kapustnych i to pomaga na tego motyla co kapustnym szkodzi. Nie zglebialam tematu, bo kapustnych nie uprawiam (ze strachu przed motylem ) ale chyba czas zaczac.
Ja trocin sypie do kmpostownika. Mam wielki to i troche wchodzi. Co jakis czas taka cieniutka warstwe sypie,tak by bylo popruszoe, jak ich juz nie widze, bo przykryte nastepna warstwa to znow sypie.

Sylwia ja w necie tylko nasiona zamawiam, o u nas naprawde bardzo kiepski wybor. Rosliny musze pomacac i poogladac. Kupuje co jest. Czasami jade do lepiej zaopatrzonej szkolki.
Ja wogolew necie nie zamawiam prawie nic i sprzedawania tez nie lubie.

No ja tez nie lubię, ale ten rok taki beznadziejny pod kątem zakupów w szkółkach był. Z Anitką dwa razy wybrałyśmy się bo obawa przed wirusem spora i nie chciałyśmy już potem ryzykować, targi wiosną i jesienią się nie odbyły, po marketach nie jeździłam....... i głód taki we mnie drzemie na nowe roślinki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgorzata_s... 19:11, 21 gru 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Piękne oszronione widoki Tak by chociaż mogło być na Święta. Bratki też mi kwitną
Buziak
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
sylwia_slomc... 20:01, 21 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Piękne oszronione widoki Tak by chociaż mogło być na Święta. Bratki też mi kwitną
Buziak

Mogłoby, ale z tego co pokazują to ma padać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 20:26, 21 gru 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Psisko u Was bardzo szczęśliwy, ma się gdzie wybiegać, a i na pewno czuje Waszą miłość do niego.
Widzę, ze i u Ciebie roślinki zdezorientowane obecną pogodą. U mnie clematis wypuszcza młode pędy. Pewnie umarznie cały skoro soki w nim rążą. Zastanawiam się, czy go nie ściąć aby ograniczyć jego rozwój.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 20:57, 21 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Dorota123 napisał(a)
Psisko u Was bardzo szczęśliwy, ma się gdzie wybiegać, a i na pewno czuje Waszą miłość do niego.
Widzę, ze i u Ciebie roślinki zdezorientowane obecną pogodą. U mnie clematis wypuszcza młode pędy. Pewnie umarznie cały skoro soki w nim rążą. Zastanawiam się, czy go nie ściąć aby ograniczyć jego rozwój.


Dorotko nawet gdyby się zdarzyło, że zmarznie cała część nadziemna to od korzenia wiosną powinien wypuścić nowe pędy.
Co do Piesi to się wytaplała wczoraj w wodzie z miski, futro mokre i potem nie wyschło tylko w nocy na niej zamarzło, umordowałam się przy szczotkowaniu by to rozczesać i wytrzeć żeby Jej trochę cieplej było Pogoda suszeniu nie sprzyja
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 21:09, 21 gru 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Tu widzę rozmowy o zamówieniach trwają. U mnie taki stan przychodzi dopiero w marcu.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies