Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 18:45, 26 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Waclaw napisał(a)

Ja swoje mieszkanie remontowałem blisko rok. Niespiesznie, powolutku, w tempie jakie mi odpowiadało. Teraz siedząc przed kominkiem zastanawiamy się z A. jak tu było na początku. Ile pracy za nami.
U Was też tak będzie. Małymi kroczkami do przodu.
Pracy przed Wami ogrom. Tym bardziej, że i Szmaragdowa ma wymagania. Ale ja już Was znam: raz, dwa i będzie gotowe.

Jak remontowaliśmy budynki gospodarcze nie mieliśmy jeszcze ogrodu, teraz robota podwójna w ogrodzie i w domu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:58, 26 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Gardenarium napisał(a)
Sylwia dużo osób tutaj zagląda, zapraszam wszystkich do konkursu

https://www.ogrodowisko.pl/watek/11318-konkurs-4-pory-roku-z-trawami-ozdobnymi?page=1#


Ale fajny konkurs Ja chyba nie mam zdjęć z wiosny( muszę sprawdzić) jak trawy ścięte, ale sporo osób ma cudne rabaty trawiasteNa pewno będzie sporo osób chętnych by wziąć udział
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:00, 26 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Kordina napisał(a)

Ależ tu pięknie i malowniczo, w dodatku uwielbiam fioletki w każdej możliwej formie pozdrawianki

Miło mi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:04, 26 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Sylwuś buziaki zostawiam Ja tam pamiętam Wasze początki i tym bardziej oczom nie wierzę

Gosiaczku Ty zechciałaś nas odwiedzić jak jeszcze niewiele było i wszystko było maleńkie
Do dziś pamiętam co czułam gdy wypakowywałaś z bagażnika z rośliny z Twojego ogrodu. Rosną pięknie, kawał ogrodu nimi obsadziłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:14, 26 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
ewsyg napisał(a)
Piękne wspomnienia, budzą tęsknotę za wiosną i latem

Wszyscy już tęsknią do kolorów i zapachów, a ja dzisiaj kolejne oznaki wiosny zauważyłam w ogrodzie i jestem zdziwiona bo w zasadzie stale jest zimno i śnieg lub mróz na zmianę z kilkoma na plusie, a tu tawlina jarzębolistna już ma spore młodziutkie listeczki... cebulowe niby jeszcze pod ziemią, ale cebulice peruwiańskie i tulipany botaniczne już wylazłyMam też kotki na wierzbie i kwitnące oczary.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 20:05, 26 sty 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
sylwia_slomczewska napisał(a)
i z drugiej strony





Witam Sylwia

Pięknie wszystko kwitnie. Zadziwiła mnie Dąbrówka która tak gęsto kwitnie.
Czy ty ją podsypujesz jakimś nawozem?

Remont to zawsze przeżycie. Też będziemy zmieniać meble kuchenne w Wawie 25 lat ale zabieramy się jak kot do jeża. Bo podłogę trzeba w kuchni zmienić i na ścianie zbić płytki brbr. Co rok od 3 lat coś przeszkodzi. Teraz znowu Omikron.

Piękne są te ciemierniki bordowe.
U nas beznadziejna pogoda dzisiaj cały dzień leje jutro znowu zapowiadają jest ciepło, ale co z tego. Nie chcę się nic robić doła mam.

Pozdrawiam byle do wiosny

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 20:20, 26 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
ElzbietaFranka napisał(a)



Witam Sylwia

Pięknie wszystko kwitnie. Zadziwiła mnie Dąbrówka która tak gęsto kwitnie.
Czy ty ją podsypujesz jakimś nawozem?

Remont to zawsze przeżycie. Też będziemy zmieniać meble kuchenne w Wawie 25 lat ale zabieramy się jak kot do jeża. Bo podłogę trzeba w kuchni zmienić i na ścianie zbić płytki brbr. Co rok od 3 lat coś przeszkodzi. Teraz znowu Omikron.

Piękne są te ciemierniki bordowe.
U nas beznadziejna pogoda dzisiaj cały dzień leje jutro znowu zapowiadają jest ciepło, ale co z tego. Nie chcę się nic robić doła mam.

Pozdrawiam byle do wiosny


Elu te rabaty w donicach z bali dostają tylko wiosną obornik granulowany w małej ilości i po garstce Yara mila complex, tyle potem w sezonie już nic z nimi nie robię, ale zostawiam też na nich liście, które spadną z jabłoni, te są szybko uprzątane wiosną przez dżdżownice
U nas też dzisiaj padało, białe prawie spłynęło w większości, a jutro ma być wichura.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 22:17, 26 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
sylwia_slomczewska napisał(a)

Za 5-6 lat będziesz w szoku we własnym ogrodzie zobaczysz


Będę wychodziła na spacer z maczetą, bo tak gęsto wszystko posadziłam .

Widzę, że zaczynacie ostro działać z remontem. Super . Na zewnątrz budynki bardzo ładnie wyglądają, teraz środek i będzie git. Za jakiś czas . Tak jak już niektórzy pisali, nawet się nie obejrzycie, a będziecie meble wnosić , nie no, żartuję, wiem, co to budowa i wykańczanie wnętrz (i się, przy okazji ).

Memory śliczne , nawet związane . Będę sadzić w tym sezonie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 22:38, 26 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Agatorek napisał(a)


Będę wychodziła na spacer z maczetą, bo tak gęsto wszystko posadziłam .

Widzę, że zaczynacie ostro działać z remontem. Super . Na zewnątrz budynki bardzo ładnie wyglądają, teraz środek i będzie git. Za jakiś czas . Tak jak już niektórzy pisali, nawet się nie obejrzycie, a będziecie meble wnosić , nie no, żartuję, wiem, co to budowa i wykańczanie wnętrz (i się, przy okazji ).

Memory śliczne , nawet związane . Będę sadzić w tym sezonie .

Meble mówisz? Łóżko do sypialni rozkręcone czeka już z 6 lat, krzesła do jadalni kupione rok temu i kufer na ganek, na jesieni kupiliśmy stół do jadalni, nakastliki i toaletka czekają już z 8 lat po babci góralce, wanna kilbelek zlewozmywak też czekają już kilka lat...... nie próżnowaliśmy przez te minione lata...bo po remoncie to może środków zabraknąć na meblowanieA jeszcze kilka mebli zostawiliśmy robiąc czystkę bo sobie odnowimy i na początek mogą być. Mogłabym zabrać wszystko przy przeprowadzce od siebie z domu, ale tam planuję w zupełnie innych klimatach.....więc tak sobie zbieramy od lat co nam w oko wpadnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:47, 26 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Dzisiaj tylko kilka zimowych fotek bo na porównania nie mam już sił i czasu



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies