Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 10:18, 27 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
ewsyg napisał(a)


To super wiadomości !!!!

No nie wiem, przecież dopiero styczeń się kończy....do marca daleko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MartaCho 10:24, 27 sty 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2155
Sylwia,
sądzisz, że taki czas roztopów jak u nas właśnie, to dobry moment na sypnięcie garści obornika tu i tam, niczym ryż na ślubach ?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Kawa 11:13, 27 sty 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
u mnie już chwilowo po śniegu...
ale remontu ro współczuję..
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Mirka 11:35, 27 sty 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)

No nie wiem, przecież dopiero styczeń się kończy....do marca daleko

E tam nawet się nie zorientujesz a tu już marzec będzie
Strasznie szybko czas leci.
Mój em wczoraj stwierdził że dzień jakiś taki dłuższy już jest
Ps. Remontu nie zazdroszczę choć sama mam jeszcze domek nie do końca wykończony.
Pozdrawiam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 18:08, 27 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
MartaCho napisał(a)
Sylwia,
sądzisz, że taki czas roztopów jak u nas właśnie, to dobry moment na sypnięcie garści obornika tu i tam, niczym ryż na ślubach ?

Szczerze mówiąc ja nigdy niczego nie sypię wcześniej niż w pierwszym tygodniu marca. Po co pobudzać rośliny do wzrostu za wcześnie Ale sypię też tak jak ryż na ślubach na rabatyDawno minęły czasy gdy cykałam pod każda roślinkę z osobna, za dużo ich już w ogrodzie by tak się pieścić
No może wapno i mączkę bazaltową wcześniej troszkę, ale nie nawozy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:10, 27 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Kawa napisał(a)
u mnie już chwilowo po śniegu...
ale remontu ro współczuję..

U nas już też białego mało co zostało, ale teraz dosypuje to na rano znowu może być na biało...
Na ten remont czekaliśmy 10 lat, najwyższy czas zacząć bo chciałabym choć trochę po remoncie pomieszkać, a nie od razu pakować się na tamten świat
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:12, 27 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Mirka napisał(a)

E tam nawet się nie zorientujesz a tu już marzec będzie
Strasznie szybko czas leci.
Mój em wczoraj stwierdził że dzień jakiś taki dłuższy już jest
Ps. Remontu nie zazdroszczę choć sama mam jeszcze domek nie do końca wykończony.
Pozdrawiam

Dzisiaj zobaczyłam( wczoraj jeszcze nie było widać) że przebiśniegi drą do góry w tempie ekspres, może ta wiosna wcześniej będzie niż myślimy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MartaCho 18:55, 27 sty 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2155
sylwia_slomczewska napisał(a)

Szczerze mówiąc ja nigdy niczego nie sypię wcześniej niż w pierwszym tygodniu marca. Po co pobudzać rośliny do wzrostu za wcześnie Ale sypię też tak jak ryż na ślubach na rabatyDawno minęły czasy gdy cykałam pod każda roślinkę z osobna, za dużo ich już w ogrodzie by tak się pieścić
No może wapno i mączkę bazaltową wcześniej troszkę, ale nie nawozy


Właśnie z jednej strony pomyślałam, że łatwiej granulom byłoby się teraz w takiej ciapie rozpuścić, ale z drugiej strony co, jak je za bardzo obudzę, a jeszcze może przyjść mróz. Zrobię, jak radzisz, czyli się wstrzymam jeszcze
____________________
Marta Ogród zacząć czas
sylwia_slomc... 19:18, 27 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
MartaCho napisał(a)


Właśnie z jednej strony pomyślałam, że łatwiej granulom byłoby się teraz w takiej ciapie rozpuścić, ale z drugiej strony co, jak je za bardzo obudzę, a jeszcze może przyjść mróz. Zrobię, jak radzisz, czyli się wstrzymam jeszcze

Azot się szybko utlenia, jak sypniesz teraz to nie tylko możesz pobudzić rośliny do startu zbyt wcześnie, ale i stracisz sporo z tego co sypniesz, a rośliny nie skorzystają tak jakby mogły. Dlatego rolnicy wywożący oborniki w pole jesienią od razu je przyorywują by się azot nie utleniał i by zdążyły się rozłożyć, przekompostować do wiosny. Przy oborniku granulowanym przekompostowanie mamy z głowy, a na rabatach takich jak moje przykopanie nawozu nie wchodzi w grę więc czekam zawsze do marca
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Napia 10:58, 28 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Pięknie wygląda Twój ogród, tyle bieli, szarości i błękitu na zdjęciach. Aż się rozmarzyłam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies