Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 11:09, 27 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Kordina napisał(a)


Jak dobrze, że nie jesteśmy osamotnione w tym "szaleństwie", też mówię do kotów, kur, powiem więcej, ja je rozumiem. Zobaczcie na YT - Anna Breytenbach. Był polski tłumacz "Anna rozmawia ze zwierzętami", ale zniknął...
Mój kolega, jak złapał go ktoś na głośnym gadaniu mówił, że rozmawia z osobą inteligentną (czyli z sobą ) więc zawsze można się bezpiecznie przy niewtajemniczonych wymigać

Dobre Następnym razem tak powiem Emusiowi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:13, 27 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
rozark napisał(a)


Mam 3 powojniki, wszystkie są kilkuletnie, posadzone na rabatach, w półcieniu.
Montana ma 3 m, a pozostałe 2 to ze 30 cm. I tylko Montana kwitnie. Dopiszę że ma nogi w cieniu.
Ziemia ogrodowa, ani piach ani glina. Tyle że ph może być 7. Może potrzebuje więcej światła?. Jest ocieniona od wschodu i zachodu.

Twoje powojniki piękne, podglądam cię i wszystko pięknie u ciebie rośnie, jak na "drożdżach ".

Sama przymierzam się do oprysku róż drożdżami, i pewnie po deszczach się wybiorę .

Miłego dnia .

Kurcze półcień w całości dla powojnika nie jest dobry, one lubią głowę w słońcu mieć. Mam takie dwa co są pod brzozami, a że brzozy się już rozrosły to cienia mają więcej i kwitnienie marniejsze, muszę brzozy podgolić( nie zdążyłam wiosną) i puścić im więcej światła
Powojniki lubią cień na korzenie, ale resztę do słonka.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
rozark 13:55, 27 maj 2022


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kurcze półcień w całości dla powojnika nie jest dobry, one lubią głowę w słońcu mieć. Mam takie dwa co są pod brzozami, a że brzozy się już rozrosły to cienia mają więcej i kwitnienie marniejsze, muszę brzozy podgolić( nie zdążyłam wiosną) i puścić im więcej światła
Powojniki lubią cień na korzenie, ale resztę do słonka.


dzięki
to chyba nie tylko słońce, przynajmniej w powojnikach wielkkwiatowych
____________________
pozdrowionka
Milka 06:53, 29 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Łąka na bogato, musi byc tam mega przyjemnie.
Miałąś tyle kataklizmów ogrodowych, a mimo to nie widać i ogród dojrzewa i kwitnie wszystkimi kolorami.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Basieksp 09:14, 29 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Łąka może z przewagą zieleni ale z takimi małymi, delikatnymi kolorkami też jest ładna
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:06, 29 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
rozark napisał(a)


dzięki
to chyba nie tylko słońce, przynajmniej w powojnikach wielkkwiatowych

No to nie wiem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:10, 29 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Milka napisał(a)
Łąka na bogato, musi byc tam mega przyjemnie.
Miałąś tyle kataklizmów ogrodowych, a mimo to nie widać i ogród dojrzewa i kwitnie wszystkimi kolorami.

Oj widac Irenko, na sporej części ogrodu widać. Straciliśmy definitywnie 4 świerki serbskie, actinidię, klona, większość dalii, rabarbary wszystkie, sporą cześć gunnery choruje cyprys nutkajski, obwódka z bukszpana i długo by tak jeszcze wyliczać....
Ale reszta choć zaniedbana to cieszy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:13, 29 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Basieksp napisał(a)
Łąka może z przewagą zieleni ale z takimi małymi, delikatnymi kolorkami też jest ładna

Nad wiosną w łące muszę jeszcze popracować ale przy takich zmianach pogodowych to teraz niezwykle trudne. Jak susza to posadzone rośliny, które się nie zdążyły ukorzenić tracę bo w łące nie da się ich odszukać by podlać. Grad zeszłoroczny załatwił większość łubinów, coś tam kwitnie już, ale mało, byłoby przynajmniej drugie tyle....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 12:42, 29 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)

Oj widac Irenko, na sporej części ogrodu widać. Straciliśmy definitywnie 4 świerki serbskie, actinidię, klona, większość dalii, rabarbary wszystkie, sporą cześć gunnery choruje cyprys nutkajski, obwódka z bukszpana i długo by tak jeszcze wyliczać....
Ale reszta choć zaniedbana to cieszy

No tak to już jest w naszym życiu ogrodowym. Przynajmniej coś przez to zmieniamy.
Szkoda, ale cóż począć.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sylwia_slomc... 15:25, 29 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Troszkę podziałaliśmy ostatnio remontowo
ścianka miedzy belkami zaciągnięta klejem

potem kolega stolarz wyczesał nam drewno z miękkich włókien żeby uzyskać efekt postarzenia


potem było opalanie

efekt super
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies