Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 14:51, 26 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81905
Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)
Przeglądam wątek, widoki piękne, letnie. Wspaniała łąka.
Wczoraj wybierając miejsca między rabatami pod dalie, w którymś momencie żona z okna mi się pyta, czy ja rozmawiam z tymi kwiatami, bo widzi że coś pod nosem marudzę . Więc chyba to normalne, że maniacy ogrodowi już tak mają

chyba tak jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:54, 26 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81905
rozark napisał(a)
Czy ktoś wie dlaczego powojnik Montana słabiuto rośnie w ogóle powojniki?

A jaka ziemia jakie stanowisko? Z moich obserwacji powojniki nie chcą rosnąć w trawie poza rabatami, mam jednego i ma od wielu lat jedną gałązeczkę, nie kwitnie praktycznie. Miałam dwa, ale jeden w ubiegłym roku dostał rabatę i teraz się ładnie rozbujał
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 17:35, 26 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Ja zagadałam do mojej domowej orchidei w stanie uwiądu od roku - jak się nie weźmiesz za siebie, to cię wyrzucę. No i za krótki czas od tego szantażu zakwitła
Jaki naukowy wniosek?
Kwiaty rozumieją polski język
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 22:05, 26 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81905
Kordina napisał(a)
Ja zagadałam do mojej domowej orchidei w stanie uwiądu od roku - jak się nie weźmiesz za siebie, to cię wyrzucę. No i za krótki czas od tego szantażu zakwitła
Jaki naukowy wniosek?
Kwiaty rozumieją polski język

No baaa, polski to na pewno
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 22:15, 26 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Sylwia, ale Ci wszystko rośnie, pięknie jest

A ta róża „panna młoda” to jest jeden krzak? Jakiś mutant
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 23:24, 26 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81905
Agatorek napisał(a)
Sylwia, ale Ci wszystko rośnie, pięknie jest

A ta róża „panna młoda” to jest jeden krzak? Jakiś mutant

Tak to jeden krzak
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 23:37, 26 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8710
Kordina napisał(a)
Ja zagadałam do mojej domowej orchidei w stanie uwiądu od roku - jak się nie weźmiesz za siebie, to cię wyrzucę. No i za krótki czas od tego szantażu zakwitła
Jaki naukowy wniosek?
Kwiaty rozumieją polski język


To jest bardzo dobry, sprawdzony sposób. Miałam tak kiedyś z gruszką, zagroziłam wycięciem
i pomogło, zaczęła owocować.
A co do gadania, to też tak mam, a co się o dyskutuję z psem, kotami, kurami....
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kordina 00:33, 27 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Alija napisał(a)


To jest bardzo dobry, sprawdzony sposób. Miałam tak kiedyś z gruszką, zagroziłam wycięciem
i pomogło, zaczęła owocować.
A co do gadania, to też tak mam, a co się o dyskutuję z psem, kotami, kurami....


Jak dobrze, że nie jesteśmy osamotnione w tym "szaleństwie", też mówię do kotów, kur, powiem więcej, ja je rozumiem. Zobaczcie na YT - Anna Breytenbach. Był polski tłumacz "Anna rozmawia ze zwierzętami", ale zniknął...
Mój kolega, jak złapał go ktoś na głośnym gadaniu mówił, że rozmawia z osobą inteligentną (czyli z sobą ) więc zawsze można się bezpiecznie przy niewtajemniczonych wymigać
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
rozark 10:29, 27 maj 2022


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
sylwia_slomczewska napisał(a)

A jaka ziemia jakie stanowisko? Z moich obserwacji powojniki nie chcą rosnąć w trawie poza rabatami, mam jednego i ma od wielu lat jedną gałązeczkę, nie kwitnie praktycznie. Miałam dwa, ale jeden w ubiegłym roku dostał rabatę i teraz się ładnie rozbujał


Mam 3 powojniki, wszystkie są kilkuletnie, posadzone na rabatach, w półcieniu.
Montana ma 3 m, a pozostałe 2 to ze 30 cm. I tylko Montana kwitnie. Dopiszę że ma nogi w cieniu.
Ziemia ogrodowa, ani piach ani glina. Tyle że ph może być 7. Może potrzebuje więcej światła?. Jest ocieniona od wschodu i zachodu.

Twoje powojniki piękne, podglądam cię i wszystko pięknie u ciebie rośnie, jak na "drożdżach ".

Sama przymierzam się do oprysku róż drożdżami, i pewnie po deszczach się wybiorę .

Miłego dnia .
____________________
pozdrowionka
sylwia_slomc... 11:08, 27 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81905
Alija napisał(a)


To jest bardzo dobry, sprawdzony sposób. Miałam tak kiedyś z gruszką, zagroziłam wycięciem
i pomogło, zaczęła owocować.
A co do gadania, to też tak mam, a co się o dyskutuję z psem, kotami, kurami....

Ha ha ha jak się okazuje łączy nas nie tylko ogrodniczkowanie
Też tak straszę rośliny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies