Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 10:32, 03 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Agatorek napisał(a)
Wiosna, wiosna, wiosna . Masz bardzo dużo gatunków wcześnie kwitnących.
U Was szybciej, ale i reszta kraju się doczeka

Sylwia, nie ma pośpiechu, jak Ci się teraz nie uda, to może być jesienią lub za rok

Ona jest nie do zamordowania, liczę, że po Świetach się uda bo za rok z moja pamięcią to nie ręczę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:33, 03 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Rumianka napisał(a)
Sylwia, Twoja wiosna taka kolorowa, książkowa, aż przyjemnie popatrzeć przez monitor...bo na spacery to raczej nie można się wypuścić z powodu panującej zimnicy...u nas tak zimno...brrr. Ilość kwitnących roślin zachwycajaca, a remontowo miodzio!!!

Ja po zimie na te wiosenne kolorki to jestem bardzo zachłanna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:35, 03 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Basieksp napisał(a)
Wiosna, wiosna pięknie wszystko rozkwita u nas jeszcze trochę, narazie w pąkach, ale tydzień, dwa i u nas wiosna się rozkręci

Po tym ochłodzeniu jak się zrobi ciepło to wybuchnie z mocą w całym kraju
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:37, 03 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
eda napisał(a)
siedzę i się zachwycam ....mmmm
nie wąchałam ciemierników haaa jeszcze zawsze wystarczył mi ich widok dobrze że to zrobiłaś haa
wycieczki powinnaś zapraszać na oglądanie cudów twojej wiosny

Edzia ja też do tej pory nie wąchałam zawsze zapominając, jakoś tak mi nosa nigdy nie przyciągały, ale chciałam sprawdzić z ciekawości. Teraz wiem, że nie warto się do nich schylać z nosem, ale też wiem już, że nic nie tracę tego nie robiąc
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:37, 03 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Kasiek napisał(a)
Pokazalam u siebie nasionowego lotosa, chodz na chwilke

Byłam wczoraj, u Was wiosna pełną parą kwiecie już tłoczy, u nas zaczyna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:39, 03 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Kasiapod napisał(a)
Ach te ciemierniki, jak dla mnie to one mogą nie pachnieć chciałoby się mieć takie olbrzymy w ogrodzie.
Oglądam i napatrzeć się nie mogę na wiosenne kolory w waszym ogrodzie.

W tym tygodniu nocne mrozy do -4 więc znowu je zmrozi i pewnie zmrozi magnolie bo już niektóre rozwinięte...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:42, 03 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
April napisał(a)
No nieźle jesteś do przodu przed wszystkimi. Jarałam się że obiela u mnie ma listki, gdy twoja tymczasem prawie kwitnie. No i korony, u mnie jeszcze długo zanim kwiaty zobaczę. Super
A te twoje ciemierniki niesamowite

Ciemiernikom musze sypnąć znowu popiołem lub wapnem, ale na razie nie mam kiedy. Miałam plan na dziś na porządki dalsze ogrodowe, ale za oknem biało rano, a teraz pada. Odgrzebie się z praniem i prasowaniem może
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:52, 03 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Rojodziejowa napisał(a)


Sylwia, co to za odmiana? Piękny ma kolor!

Asia to jest chyba stellata Royal Star. Niestety wichury dawno mi metki pozabierały, a mam tych magnolii trochę. Ona teraz taka kremowa, potem jak bita śmietana, aż do ciepłej bieli.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:59, 03 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Joku napisał(a)


Bardzo podoba mi się to ujęcie. Wiosna w waszych rejonach już na dobre się zadomowiła, u nas dopiero zaczynają kwitnąć forsycje, kwitnącej magnolii jeszcze nie widziałam.
Bardzo wdzięczny ten twój ogród.

Jolu jest fotogeniczny bo tak jak kiedys w początku wątku pisałam, ja na ogród bardziej patrzę jak na płótno, które maluję czyli pierwsze skrzypce nie gra zestawienie na jednej rabacie tylko zestawienie na obrazie patrząc całościowo z dalszej perspektywy. Rabaty komponowałam bardziej jak bukiety. Czyli teoretycznie łamałam wtedy wszystkie zasady projektowania ogrodu, a na dzień dzisiejszy widzę tendencję do takiego właśnie jak u mnie zestawiania i kolorów i kształtów, ogrody stały się przez te lata bardziej swobodne, mniej formalne. Czyli bliższe mojemu trendowi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:02, 03 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
mirkaka napisał(a)
Nie do wiary jak już masz zielono i kwieciście, aż zazdroszczę I drzewa już takie kwitnące, u nas ciągle trochę powyżej zera

Nie przejmuj się u nas dziś też i całe Święta ponoć takie. Bllle nie lubię takiej pogody, opóźnia mi prace w ogrodzie, potem nie wyrobię się na czas, a już mam opóźnienie. Porównując do zeszłego sezonu to przynajmniej podlewać nie musimy, rok temu była mega susza od marca.
Bardziej zaawansowane rośliny łatwiej mrozi... mam obawy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies