Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Muszelka 21:14, 06 kwi 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Allllle przystojniak!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
sylwia_slomc... 22:10, 06 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Martka napisał(a)
Sylwia, dzięki za kilka stron kolorowej i zielonej wiosny, półmetrowy ciemiernik, obsiany warzywnik, kwitnące żonkile, pokaz magnolii i mnogość kwiecia, gdzie nie spojrzeć, piękne rośliny.
O ciemierniki dbasz wzorowo, niesamowite kępy. Lubię spacery po Twoich zakątkach!

Wiosna po tych ostatnich dniach zbrzydła zbrązowiała, zwłaszcza na magnoliach to widać. Narcyzy do ziemi śniegiem położone, chyba wytnę do wazonu na święta bo się już nie podniosą co niektóre. Dziś zaczęło wywracać kwiaty hiacyntom, jak tak dalej pójdzie ukwiecę całą chałupę, tylko syn będzie kichał i prychał jak przyjedzie bo On w pomieszczeniach na pyłki uczulony. W ogrodzie jakoś łatwiej to znosi, a w domu niestety nie. O ciemierniki wcale nie dbam prócz wapna albo popiołu na zmianę dwa razy w roku . Dosłownie tyle mam z nimi roboty....no może jeszcze jak deszcz nie pada cztery tygodnie latem to raz podleję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:12, 06 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
ElzbietaFranka napisał(a)



O ty kochana już masz takie łany zawilców. Bardzo te zawilce lubię.
No pięknie nawet jak ci śnieg popruszu to nic się twojej wiośnie nie stanie. Najgorszy jest mróz. U nas z niedzieli na poniedziałek było -4, tulipany leżały.

U nas było -6 i niestety kwiaty magnoliom zbrązowiały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:14, 06 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
vita napisał(a)
Ja niewiele dodam, Wy w wirze robót jak zawsze, trzymam na powodzenie. A wawrzynka wilczełyko masz obłędnego

Hej Żeby się jeszcze wysiać raczył to by było fajnie bo kilka osób chciało, a siewek nadal nie mam mimo, że obsypany owocami co rok. Coś te owoce niestety w szybkim tempie zjada. Może jakieś ptaki.... ale on dla ludzi trujący.... może dla ptaków nie? Nie mam pojęcia.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:22, 06 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Muszelka napisał(a)
Allllle przystojniak!

A gdzie???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 07:35, 07 kwi 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Sylwia, u mnie zima od wczoraj, pewnie u Ciebie też. Pamiętam zimową Wielkanoc to była checa tym razem od poniedziałku ma być wiosennie.
Zaglądnęłam na chwilę
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
April 07:46, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10270
Z remontem to was podziwiam. Ja bardzo lubię, albo lubiłam taką dłubaninę. Kiedyś wiele rzeczy robiłam sama. Teraz coraz mniej. Już wolę zatrudnić fachowca. Jednak zawsze współczuję tym fachowcom co do mnie przychodzą bo bardzo im się mieszam w robotę i poprawiam Bo sama zrobiłabym bardziej dokładnie
____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 21:45, 07 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Urszulla napisał(a)
Sylwia, u mnie zima od wczoraj, pewnie u Ciebie też. Pamiętam zimową Wielkanoc to była checa tym razem od poniedziałku ma być wiosennie.
Zaglądnęłam na chwilę

Ula u nas tak samo, już pamiętam białą Wielkanoc już dwukrotnie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:47, 07 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
April napisał(a)
Z remontem to was podziwiam. Ja bardzo lubię, albo lubiłam taką dłubaninę. Kiedyś wiele rzeczy robiłam sama. Teraz coraz mniej. Już wolę zatrudnić fachowca. Jednak zawsze współczuję tym fachowcom co do mnie przychodzą bo bardzo im się mieszam w robotę i poprawiam Bo sama zrobiłabym bardziej dokładnie

Ja u siebie nawet stolarza na krok nie odstąpiłam, raz, że dopytuję o szczegóły, dwa na ręce stale patrzę, trzy na bieżąco sprzątam przy robocie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:20, 08 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Kochani spokojnych, zdrowych i rodzinnych Świąt Wam życzymy




Takie bukieciki dziś ozdobiły nasz dom na te święta.



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies