Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 23:13, 09 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
April napisał(a)


CUDNA KOLORYSTYKA
Trudno coś jednego zacytować, no nie da się. Te derenie, łubiny... umarłam z zachwytu

Nad nimi są brzozy purpurea i powiem Ci, że całkiem, całkiem to wygląda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:14, 09 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
DariaB napisał(a)
Sylwia dzięki za zdjęcia, nacieszyłam oczy ferią barw i kolorów! Dereń przepiękny, łubiny zachwycające. Masz taki ogrom roślin, podziwiam Was za pracowitość i wytrwałość!

Coś tam staramy się w ogrodzie podziałać jak jest chwilka przerwy remontowej co by nie zarosnąć całkiem i się nie nudzić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:18, 09 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dereń faktycznie robi za gwiazdę. Piękny okaz!
Rów aż przejaśniał po waszych pracach.
Łubiny Ci niesamowicie rosną. To wciąż te same rośliny, które wsadzałaś, czy samosiejki?
U mnie zanikły. Chyba z braku słońca.

Tak nad rowem wreszcie widać rośliny
Oby jak najdłużej trwał ten stan bo niedługo liliowce i hosty zaczną tak kwitnienie, a jak woda zniszczy to go nie będzie. Pożyjemy zobaczymy
Łubinom pozwalam się wysiewać, czasem same zmieniają miejsce, ale nie są to rośliny długowieczne raczej, a przesadzić czy podzielić trudno bo korzeń palowy.
Nornice też chyba zimą wyjadają jak orliki.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:20, 09 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
LIDKA napisał(a)
Pięknie. Bujność wszystkiego, dereń cudo.

Tak w tym roku bujnie bo nie wszystko zdążyłam przyciąć na czas, teraz by pasowało bukszpany i żywopłot grabowy już lecieć, ale nie mam kiedy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:22, 09 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Agatorek napisał(a)
Sylwia, nie wiem, czy pisałaś, bo mogłam przeoczyć, czy znasz odmianę tego swojego pięknego derenia o białych kwiatach?

Ogród przepiękny, cóż innego można napisać ❤️

To zwykły derereń Kousa bezodmianowy chyba. W każdym razie jako taki kupiony. I chętnie bym posadziła jeszcze ze dwa, najlepiej jako soliter, u mnie niestety już częściowo schowany w brzozie i krzewuszcze, ale może pociągnie jeszcze w górę i je przerośnie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:23, 09 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Agatorek napisał(a)


Bożenko, zdarzyło mi sie przewozić rośliny również w środku auta: na podłodze, ale to raczej normalne i na siedzeniach (na kocu albo folii lub w torebkach foliowych, czy workach) przypięte pasami .

To tak jak my wozimy najczęściej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:32, 09 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Cudnie śpiewa, ale jak się nazywa jeszcze nie wiem, kiedyś był u nas podobny Jer, ale nie wiem czy to też on bo mniejszy i szczuplejszy mi się wydaje.

były noce zimne i na galop nakrywaliśmy czym się dało, fasolniki wylądowały pod wiadrami, a na pomidory poszła folia budowlana


w zeszła sobotę powstały u nas dwie rabatki, każda inna metodą, zobaczymy jaki będzie skutek
Pierwsza na łączeniu dwóch innych w całość. Wytyczona, kant odcięty trawa zdjęta

kikut po kuli orzechowej wycięty, bluszcz się pięknie rozbujał na nim, ale korzenie mu zostawiłam w ziemi więc pewnie pójdzie jako okrywowy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 23:35, 09 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Agatorek napisał(a)


Bożenko, zdarzyło mi sie przewozić rośliny również w środku auta: na podłodze, ale to raczej normalne i na siedzeniach (na kocu albo folii lub w torebkach foliowych, czy workach) przypięte pasami .

Jeśli przypięte pasami, to chociaż dobrze, że nie przejęły kierownicy
Jak mój piesek, wskakuje za kierownicę i pytam - Pola czy będziesz kierowała?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 23:38, 09 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Przekopałam widłami

podgoliłam sosnę

zasypałam piaskiem, kwaśnym torfem, zakwaszaczem do gleby i przerobionym obornikiem z kurnika
i Emuś glebogryzarką uprawił i wymieszał to dobro

założyliśmy obrzeża z belek, posadziłam magnolię i rodki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:46, 09 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910

dosadziłam między nimi miodunki, bodziszka żałobnego paprocie zabrane z miejsc gdzie marniały, na siatkę siewkę mojego clematisa, hakonkę na brzeg w duecie z tawułkami i na przechowanie i podrośnięcie siewkę którejś z moich magnolii...ciekawe, która to postanowiła się rozmnożyć, o ile to faktycznie magnoliowa siewka I dwie ratowane azalie, jedne z pierwszych jakie sadziłam w ogrodzie, w złym miejscu były i źle posadzone. Jeszcze ellatę i brunery, które od razu zwiędły.



Trochę latek minie nim się wyrówna różnica między roślinami na tym kawałku, a pozostałymi rabatami.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies