Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Magleska 13:48, 11 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Łąka wygląda zjawiskowo
Nawet w życiu by mi nie przyszło do głowy ze rośliny bedą się rozrastać i rosnąć wśród traw …brawo za pomysł i realizację

A i jeszcze….. w poprzednich fotkach te łany łubinu wstrzymały mi oddech z zachwytu
Przepięknie masz , ogród broni się w każdym miejscu
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gosialuk 13:56, 11 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nie wiem co to , ale od zeszłego roku też przyrosło, jeszcze jakby się chciało siać, to byłoby cudnie



choć może się sieje...


No właśnie na tą roślinę zwróciłam uwagę. Szkoda, że nie wiesz co to, czy ona wieloletnia jest?
W Rzeszowie w łące kwiatowej też ją dojrzałam i muszę troszkę nasion pozbierać.
Irysy w łące robią robotę.
Braku deszczu współczuję. U nas dolało.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
JoannA 14:59, 11 cze 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Gosialuk napisał(a)

No właśnie na tą roślinę zwróciłam uwagę. Szkoda, że nie wiesz co to, czy ona wieloletnia jest?
W Rzeszowie w łące kwiatowej też ją dojrzałam i muszę troszkę nasion pozbierać.
Irysy w łące robią robotę.
Braku deszczu współczuję. U nas dolało.

A to nie jest odetka wirginijska?
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Dorota321 17:10, 11 cze 2023


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
U Was ciągłe zmiany i zawsze do przodu. Podziwiam i zostawiam swój zachwyt. Rów teraz ładnie wygląda.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Basieksp 17:26, 11 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Piękna ta Wasza łąka napewno można się cudownie wyciszyć, mam wrażenie, że jest tam taki sielski spokój mi troche brakuje takiego spokoju.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:28, 11 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Urszulla napisał(a)
Widzę że łąka Cię cieszy a rodkowe zrobiłaś w szybkim tempie

Łące do Oudolfowskich prerii jeszcze daleko daleko i dalej, ale już kroczek bliżej niż ubiegłymi latyRodkowe w jeden dzień, ale tydzień rodki w doniczkach czekały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:33, 11 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Magleska napisał(a)
Łąka wygląda zjawiskowo
Nawet w życiu by mi nie przyszło do głowy ze rośliny bedą się rozrastać i rosnąć wśród traw …brawo za pomysł i realizację

A i jeszcze….. w poprzednich fotkach te łany łubinu wstrzymały mi oddech z zachwytu
Przepięknie masz , ogród broni się w każdym miejscu
Buziaki

Madzia jedne dają radę inne nie, a jeszcze inne słabo, ale są i takie, które sobie radzą świetnie Wiedziałam, że to się może udać bo sąsiadka (tu gdzie mieszkam jeszcze) raz wyrzuciła ( nie sadziła tylko wywaliła z chwastami)resztki swoich bylin( korzenie, kłącza z nadmiarów) w ugór za płotem u siebie. I po dwóch sezonach one tam zaczęły kwitnąć, same sobie poradziły, nikt nie podlewał.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:35, 11 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Gosialuk napisał(a)

No właśnie na tą roślinę zwróciłam uwagę. Szkoda, że nie wiesz co to, czy ona wieloletnia jest?
W Rzeszowie w łące kwiatowej też ją dojrzałam i muszę troszkę nasion pozbierać.
Irysy w łące robią robotę.
Braku deszczu współczuję. U nas dolało.

Gosiu nie wiem czy ona bylinowa czy z wysiewu bo w ubiegłym roku były chyba tylko trzy kłoski, w tym jest więcej i jakby z kilku roślinek. Może się okazać, że jednoroczna, ale się sieje, na to chyba liczę najbardziej bo by było z roku na rok więcej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:37, 11 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
JoannA napisał(a)

A to nie jest odetka wirginijska?

Nie to nie odętka. Jest delikatniejsza, kwiat jakby motylkowy, a listki nie wiem czy dobrze myślę, ale wiosną widziałam w tym miejscu taki ciut podobne do groszkowych lub wyki. Ona by nawet na rabacie ładnie wyglądała, ale mam tylko to co na tej fotce i boje się w korzeniu grzebać by nie stracić.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:39, 11 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Dorota321 napisał(a)
U Was ciągłe zmiany i zawsze do przodu. Podziwiam i zostawiam swój zachwyt. Rów teraz ładnie wygląda.

Jak go nie zaleje to nawet jest szansa na ładne obfite kwitnienie. Wszystko zależy od pogody. W piątek szła potężna burza, poszła bokiem i utopiła powiat Proszowicki. Gdyby nas nie minęła topiłoby u nas.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies