Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 21:17, 28 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
mirkaka napisał(a)


Haniu, jeśli znasz ją jako smółka, to może jednak moja zdziczała.

Sylwia, wątpię żeby nasionko wiatr przywiał, u nas nie ma w okolicy takich, a smółki mam na tej rabacie
Nie będę jej usuwać bo też mi się podoba

To firletka poszarpana, ona rosnie dziko na łąkach stąd łąkowa. Może ptaszki nasionko przyniosły z dalsza. U mnie wierzbówki kieprzycy w okolicy nie uświadczysz, jest w górach, a pojawiła się w ogrodzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:20, 28 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
MirellaB napisał(a)
Piękne łubiny. Czy to z wysiewu czy kupione już dorodne egzemplarze?

Te to już z samosiewu, ale pierwsze egzemplarze mam z nasion sypnietych na ziemię. nigdy nie kupowałam sadzonek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:22, 28 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
deszczowymaj napisał(a)
Sylwuś u Ciebie jak zawsze kwiatowe Łał łubiny prześliczne ..ja jakoś nie mam do nich (ręki) albo raczej szczęścia.. w tamtym roku ślimory zażarły mi wszystko..dosłownie wszystko..nawet łodyżki paskudy nie zostawiły;(
a teraz żałuje,że w tym roku nie dokupiłam (bo na razie ale...ciiii..ślimorów nie widać)

Mnie coś teraz zżera dwie hosty nad rowem, ale raczej nie slimory bo to wyglada jak szarpano targane, podejrzewałabym zająca, ale mam przecież hosty gdzie indziej w ogrodzie od lat i nigdy nie były ruszone, a te wygladają okropnie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:24, 28 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Basilikum napisał(a)
Jejku Sylwia az i lzy do oczu sie cina jak ogladam zdjecia
mocno Cie tulam

Dzisiaj ciut lepiej, coś już poprawione, coś ogarniamy, Anitka dziś była pogadałyśmy sporo, myśli oderwałam, Kochana dziewczyna, zawsze mogę liczyć na dziewczyny
Ale niebo ciągle straszy, a ja drżę bo przepusty pozamulane całe i rowy też
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:26, 28 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
effka napisał(a)
Łubiny niesamowite, kupiłam dwa, biały i niebieskii chyba dokupię kolejne, bo śliczne.

U mnie się sieją, sporo powydawałam bo ianczej tylko łubiny bym miała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
greg66 21:29, 28 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Łubiny uwielbiam więc nie dziwota że moje oczy radują się ich widokiem
Dziś kupiłem na targi dwa (moje pierwsze) ale będą i następne.

____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
malgorzata_s... 21:43, 28 maj 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Sylwuś bardzo mi przykro że masz stratyPamiętaj że po burzy zawsze wychodzi słońce.Kochana nie znam wielu osób tak pozytywnych więc wierzę że i Ty się rozchmurzyszBuziaki i jestem myślami z Wami
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
sylwia_slomc... 21:44, 28 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
greg66 napisał(a)
Łubiny uwielbiam więc nie dziwota że moje oczy radują się ich widokiem
Dziś kupiłem na targi dwa (moje pierwsze) ale będą i następne.


Grzesiu łubiny są ładne od wiosny do przekwitania, potem mocno na urodzie tracą. Jak nie zetniesz po kwitnieniu to się wysieją same, potem tylko siewki poprzenosisz. Czasem z takich dwóch różnych fajne miksy kolorystyczne z siewek wyrastają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:49, 28 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Sylwuś bardzo mi przykro że masz stratyPamiętaj że po burzy zawsze wychodzi słońce.Kochana nie znam wielu osób tak pozytywnych więc wierzę że i Ty się rozchmurzyszBuziaki i jestem myślami z Wami

Gosiaczku już mi ciut lepiej tylko żeby znowu nie padało
Z Anitką korę wyzbierałysmy i wróciła na miejsce, mostek oczyszczony z mułu, kamyk przy ścieżce uzupełniony, ciut poplewione. Żeby się tylko rosliny nie poddały to będzie lepiej z dnia na dzień mam nadzieję. Czekam by podeschło bo chcę szyjki odgrzebać korzeniowe, a na razie się nie da bo klajster straszny. Na koniec oczko zostawiam( w sensie wody) może się ustoi, bo jak nie to musimy wszystko wylaći nową napuścić, ale najpierw wyschnac musi, bo wylewać nie ma gdzie.
a juz na szrym koniuszku zostaje ratowanie trawnika, bo raczej trzeba będzie nowy założyć.

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Poppy 22:51, 28 maj 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
sylwia_slomczewska napisał(a)

I co ja moge odpisać....ja to wszystko niby wiem, ale tak trudno teraz w to uwierzyć....

WIem, ze wiesz, kochana, czasu potrzebujesz i dystansu. I zaloby, po tym, co bylo. Cmok.

Pieknie masz w ogrodzie, ciagle i niezmiennie
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies