Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Gardenarium 21:36, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77310
Ta druga wersja niezła, robiłam podobny projekt niedawno, ale te linie muszą być idealnie równoległe, a są troszku pokoszone, mus poprawić Kokosiu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:39, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77310
malkul napisał(a)




Obstawiam tę wersję, jest czytelna i proporcjonalna
Co to są 3 krzaki przy garażach w trawniku? Powinny być 4 symetrycznie w prostokącie lub kwadracie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malkul 21:44, 08 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Te krzaki to dwie czereśnie i śliwa.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Gardenarium 21:47, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77310
A, czyli są To trzeba dosadzić na prostokąt dwie rośliny żeby rogi były równe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malkul 21:57, 08 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Danusiu nie ma ich jeszcze (przpraszam bo chyba się niejasno wyraziłam). Będę dopiero sadzić. Gonię z tym projektem bo chciałam przed zimą postawić i przygotowywać kompostownik oraz zakupić i zasadzić drzewka owocowe+krzaczki porzeczki i agrestu i inne krzaczki owocowe.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Gardenarium 22:01, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77310
No to fajnie, posadź je symetrycznie, pod nimi możesz wykroić rabatę w prostokącie, trawka w kancik, truskawki nawet możesz posadzić albo hosty, podzielić prostokąt jak szachownicę i na przemian dwa kolory host, a z nich wyrosną Twoje drzewa owocowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malkul 22:04, 08 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Piękny pomysł, wsadze truskawki bo hosty to walnę w cień. Dwie czereśnie wybrałam aby sie zapylały, a nie wiem czy dobrac jeszcze jedną śliwę aby były tez dwie?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Pwl 23:22, 08 wrz 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
gardenarium napisał(a)





Obstawiam tę wersję, jest czytelna i proporcjonalna
Co to są 3 krzaki przy garażach w trawniku? Powinny być 4 symetrycznie w prostokącie lub kwadracie


witaj, też tak podglądam i ta najlepsza. z poprzednią miałabyś spory kłopot z koszeniem a to
jednak trzeba brać pod uwagę, potem nie jest łatwo o slalom między iglakami i traci się na to
często dwa razy tyle czasu i energii. Drzewka można dać też jedno za drugim wzdłuż
podjazdu do garażu, fajnie oddzielą ogród od części użytkowej i nie zacienią warzywniaka.
Można je wykroić w prostokąt albo kwadrat jak piszę Danusia i dać pod nimi coś cieniolubnego
co zadarni aby nie musieć latać z kosiarką pod nimi.
____________________
paweł
Limka 23:36, 08 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
gardenarium napisał(a)
Trzeba tylko wybrać odpowiedni egzemplarz na soliter, najlepiej cięty w szkółce, wtedy jest ładnie zagęszczony.



Takich pięknych, gęstych jeszcze nigdzie nie widziałam. Ale dobrze wiedzieć czego można szukać i wymagać
____________________
Nasadzenia przed domem
malkul 21:10, 11 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Danusiu jak znajdziesz sekundkę to proszę o wyjaśnienie dlaczego odradzasz sadzenie surmi?
Aha tak sobie rozmyślam z mężem nad naszym projektem i chyba zostaniemy przy najprostszej wersji. Jak maż znajdzie chwilke to naniesiemy zmiany i wstawię u do oceny. Ostatnio przesiaduje na Danusi bykszpanowym i nie tylko ogrodzie i marzę , marzę i marzę. Jest przecudny, ciekawe gdzie tkwi diabeł Napewno w szczegółach (tylko w jakich).
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies