Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć

ElzbietaFranka 23:12, 07 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Jestem Bożenka jutro odpiszę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MonikA 09:31, 10 lis 2019


Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 144
Kim napisał(a)
Przetaczniki piękne ,te niebieskie dobrze by pasowały do białych róż nie za bardzo znam odmiany i jak z nimi postępować

Jeszcze tak sobie myślę o żywopłocie z przodu ,przed planowanymi drzewami,nie za bardzo mam tam się od kogo odgradzać jesteśmy ostatnim domem na drodze ,dalej to tylko pola uprawne i czy ma sens sadzić tam coś na żywopłot ,tyle że czy to będzie dobrze wyglądać ?

Od zachodu mam sąsiadów i tam cisy muszą być ale ten przód,no sama nie wiem

Przetaczniki mam białe i różowe sadziłam w tym roku wiec za dużo nie napisze. Co do żywopłotu to bym coś posadziła by od wiatru osłonić ogród. Bedzie zaciszniej
____________________
Monika - Moje ogrodowe rozterki, radości i spełnienie marzeń :)
Kim 13:50, 10 lis 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
MonikA napisał(a)

Przetaczniki mam białe i różowe sadziłam w tym roku wiec za dużo nie napisze. Co do żywopłotu to bym coś posadziła by od wiatru osłonić ogród. Bedzie zaciszniej

Moniko jakoś ten żywopłot z frontu nie za bardzo mi pasuje myślałam że jak będą drzewa i dosadzę jakieś trawy przed to też troszkę będzie zasłaniać
Wstawię fotkę tego przodu ,ale tam teraz burdelo






____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kim 13:58, 10 lis 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Ten bok gdzie mam sąsiadów to już żywopłot by musiał być



Będę sadzić cisy miskanty muszę podzielić i rozsadzić na dłuższy szpaler ,mam tam też hortki vanilki ,hosty i żurawki jest jeszcze klon ukryty za miskantami ale to już na wiosnę

Zapomniałam dodać że jeszcze mnóstwo kamieni do zbierania
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 16:55, 10 lis 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Hej Bożenka, czy ja dobrze rozumiem, że chcesz zlikwidować tą wyspę na środku? jakby ją tak piętrowo obsadzić - środek najwyższy jakieś drzewka - wykrzykniki, a potem piętrowo coraz niżej aż do obrzeża, żeby eksponować kolejne rośliny o różnych fakturach - to ona może być fajnym punktem w ogrodzie... i zasłoniłoby Ci ulicę.
Z tego co widzę to masz mega zmiany zaplanowane dużo siły życzę i chętnych pomocników ja na mój preriowy przód to już chyba jakąś ekipę wezmę na ściągnięcie darni i przygotowanie gleby, bo sama nie dam rady....
Z kamieniami to współczuję i łączę się w bólu - przechodzę przez to samo....
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 17:44, 10 lis 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Tak Jolu , skalniaka wylatuje mam go serdecznie dość
Poczyniłam już niewielkie kroki przy jego eliminacji ale jak widzisz pracy jeszcze masa

Te zmiany na froncie planowałam już dość dawno na początku mojego wątku mam nawet plan Asi (Makadamia) i mniej więcej jak narysowała tak zostanie
Muszę jeszcze pomyśleć o rozmieszczeniu roślinek i muszę wybrać drzewa chciałabym trzy jednakowe

Więc plany są ale i mętlik w głowie też

A jeżeli chodzi o pomocników,to powiem Ci jedno kiedy miałam małe dzieci nie mogłam się doczekać czasów kiedy będę miała trochę spokoju i czasu żeby coś móc zrobić

a teraz często jest tak że jeden na rowerze,drugi u kolegi i co z tego że spokój mam i czas też ale do pomocy nie ma nikogo buuuu..
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Magleska 19:53, 10 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18284
Bożenko
skalniak znika pomalutku ….na środku tylko trawka zostanie ?

a z pomocnikami mam podobnie zawsze maja ciekawsze zajęcia niż pomoc matce
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kim 20:09, 10 lis 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Magleska napisał(a)
Bożenko
skalniak znika pomalutku ….na środku tylko trawka zostanie ?

a z pomocnikami mam podobnie zawsze maja ciekawsze zajęcia niż pomoc matce

Trawy coś zostanie ale ile to się okaże jak rabaty powstaną wzdłuż płotu
ale kiedy to w końcu będzie to Madziu trudno powiedzieć

____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Nowa12 20:12, 10 lis 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kim napisał(a)

Trawy coś zostanie ale ile to się okaże jak rabaty powstaną wzdłuż płotu
ale kiedy to w końcu będzie to Madziu trudno powiedzieć



Jak to kiedy? Na pewno wiosną . Jak już masz w głowie pomysł to ręce się same rwą do roboty .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kim 20:27, 10 lis 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Nowa12 napisał(a)


Jak to kiedy? Na pewno wiosną . Jak już masz w głowie pomysł to ręce się same rwą do roboty .

Wiesz no niby tak oby pogoda dopisała i oby doba od wiosny była dłuższa hihi...
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies