Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Malwowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Malwowy ogród

ElaS 13:05, 06 maj 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
barbara_krajewska napisał(a)
Witaj, Elu!
Miło się czyta Twoje opowieści. Lekkie pióro masz i poczucie humoru. Zabawne scenki z życia warte tyle samo, co najlepsze terapie. No i ogród!
Ja mam tylko działkę w ROD, ale wciąż powtarzam, że póki ją mam, to żyję.

Historia z winem przednia. No może dla postronnych, bo prac porządkowych nie zazdroszczę.
A malwy, to takie charakterystyczne kwiaty, bez których żadna wiejska chata obejść się nie mogła.
Moje też łapały rdzę.

Dzień dobry Basiu
Tak, ogrody to prawdziwa motywacja do aktywności. Dają siłę, radość. Człowiek częściej się uśmiecha pomimo wysiłku i ciężkiej pracy.
____________________
Malwowy ogród
ElaS 13:06, 06 maj 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Figielka napisał(a)
Witaj,
Piękne niebo.
Twój ogródek przynosi miłe wspomnienia z dzieciństwa.
Zapisuję do obserwowanych.
Pozdrawiam.

Dzień dobry Figielko
____________________
Malwowy ogród
ElaS 13:12, 06 maj 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Mam pytanie, czy ktoś z Was był na Jarmarku Antyków i Rękodzieła Ludowego w Spale ?
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł z kącikiem dla Świątka w moim wiejskim ogrodzie.
Najbliższy Jarmark ma się odbyć 12 maja i chyba się wybiorę do Spały.
http://jarmarkspalski.pl/
Zastanawiam się czy są też tam do kupienia rośliny.
____________________
Malwowy ogród
gobasia 13:15, 06 maj 2019


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Wpadłam się oficjalnie przywitać w Twoim wątku.Zaglądam i czytam od samego początku
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
ElaS 17:16, 06 maj 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Długi weekend jak zwykle u mnie był bardzo intensywny towarzysko. Istny "Najazd Hunów". Dzisiaj cisza, spokój. Poszłam do ogrodu sprawdzić stan roślin. Patrzę, krzewuszka zaczyna kwitnąć. Aż się uśmiechnęłam do siebie. Bardzo lubię krzewuszki. Mam ich kilka.


I oczywiście zaczynają kwitnąć lilaki, zapachu jeszcze mało.

____________________
Malwowy ogród
ElaS 17:24, 06 maj 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Borówka amerykańska obsypana kwiatami. U mnie co 2 lata istna "klęska urodzaju" nie idzie przejeść. W zeszłym roku kupiłam krzaki z różowymi owocami, ciekawe jaki mają smak.


Na koreance widać już małe szyszki. Wsadzona w tym roku, bardzo lubię to drzewko.



____________________
Malwowy ogród
gogo 22:02, 06 maj 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Witaj Elu
Zachwyciłam się Twoim wiejskim ogrodem, takim pełnym uroku
Taki styl ogrodu miałam mieć u siebie, jak zaplanowaliśmy przeprowadzkę na wieś.
Okazało się to niewykonalne, bo zdobycie starych naczyń i narzędzi przekraczało nasze finansowe możliwości.
Więc powstał " mój " ogród, a wiejskie oglądam u innych i czuję się w nich świetnie.
Ale malwy mam i nie wiem skąd, same się wysiały
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
ElaS 22:11, 06 maj 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
gogo napisał(a)
Witaj Elu
Zachwyciłam się Twoim wiejskim ogrodem, takim pełnym uroku
Taki styl ogrodu miałam mieć u siebie, jak zaplanowaliśmy przeprowadzkę na wieś.
Okazało się to niewykonalne, bo zdobycie starych naczyń i narzędzi przekraczało nasze finansowe możliwości.
Więc powstał " mój " ogród, a wiejskie oglądam u innych i czuję się w nich świetnie.
Ale malwy mam i nie wiem skąd, same się wysiały


Witam w moim ogrodzie, zapraszam na ławeczkę wśród "bzów"

____________________
Malwowy ogród
gogo 23:16, 06 maj 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Już tam usiadłam i czekam na herbatę w Twoim towarzystwie
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
AniazUroczyska 01:59, 07 maj 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
ElaS napisał(a)
Borówka amerykańska obsypana kwiatami. U mnie co 2 lata istna "klęska urodzaju" nie idzie przejeść. W zeszłym roku kupiłam krzaki z różowymi owocami, ciekawe jaki mają smak.




Kwiatowe szaleństwo na tej borówce! Ile lat ma taki krzew ,z którego nie można przejeść? Jestem właśnie przed sadzeniem borówek i jagody kamczackiej, zbieram informacje i dobroci No to opowiadaj Elu: gdzie takie kupujesz, jaka odmiana, jakie dałaś podłoże- sam torf , czy też jakieś inne dobroci? Czy masz też doświadczenie w sadzeniu jagody kamczackiej?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies