Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Malwowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Malwowy ogród

ElaS 20:16, 09 kwi 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
dana1s napisał(a)

witaj wśród ogrodomaniaków!!


Dziękuję za odwiedziny

Ja zawsze lubiłam ogrody. Inaczej, podobały mi się odkąd pamiętam. Niestety nie miałam ręki do roślin. Zaplanować, zaprojektować ogród, jejku, jejku. No jak dziecko we mgle.
Potrafię projektować wnętrza. Urządziłam dom na wsi tak jak chciałam. Bardzo lubię moje smaczki, drobiazgi, bibeloty.





Z ogrodem mam problem. Postanowiłam działać i trudno będzie co ma być. Metodą prób i błędów posuwam się przed siebie.




____________________
Malwowy ogród
Gosialuk 22:01, 09 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
I to jest najlepszy kierunek. Rośliny można przesadzać, co roku coś zmieniamy, a to mamy inny pomysł, a to jakieś chciejstwo trzeba posadzić. I w dodatku lubimy to robić, więc czegóż chcieć więcej.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 00:27, 10 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Witaj
Trafiłam do Ciebie
Ogród sielski swojski w moich klimatach
Historia....przypomniała mi się moja....jak zaczynaliśmy sadzić roślinki, maleństwa nie roślinki....lekarz podejrzewał nowotwór.....i to 3 razy, a ja tak bardzo chciałam zobaczyć ten mój ogród jak już dojrzeje i udało się
Podejrzenia się nie sprawdziły, ale co się strachu najadłam to moje, a zdrowie, cóż walczę, po zawale przechodzonym, każdy kolejny dzień to sukces, a ogród njlepsze lekarstwo na wszelkie niedomagania, tam mi wszystko przechodzi
I widzę, że i dla Ciebie ogród jest swego rodzaju kuracją
Głowa do góry, to lekarstwo działa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AniazUroczyska 03:01, 10 kwi 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Cześć Elu!
Spotkałam Cię u Sylwii
Słoneczniki i malwy- moje klimaty, a i mur domu też taki ceglany jak u mnie.
Malwy - moje marzenie, w tym roku spróbuję wysiać, na razie zdobyłam tylko nasionka takich pełnych, wielowarstwowych . Jednak bardziej podobają mi się te zwykłe.
Uśmiechnęłam się na widok psa - wspólnego z sąsiadami. Mam tak samo, tylko ,że u nas bywa częściej niż w swoim domu, często zostaje na noc, je i wygrzewa się przy kominku. No taki nasz "łikendowo"- wakacyjny pies
Piszesz ciekawie, krótko, treściwie! Już polubiłam i Ciebie i Twój wątek
Milka 05:39, 10 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Witam Elu fajnie, że wszystko dobrze się skończyło, znam twój ból z autopsji
Teraz zaczniesz z ogrodem i będzie tylko lepiej, powolutku, aby błędów nie robić, które my robiliśmy. Ogród w stylu sielskim, te malwy i słoneczniki, fajny klimat i myślę, że na forum znajdziesz podpowiedzi i wzory do naśladowania, bo sporo u nas ogrodów w tym stylu, pozdrawiam serdecznie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mala_Mi 09:28, 10 kwi 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Witaj,
Moje malwy strajkują bo łapią rdzę.. wiec zrezygnowałam..
Ogród nie jednego ogrodnika czy ogrodnicze postawił na nogi i wróci do żywych.. przykładem mój eMuś.. dokonał niemożliwego.
Jedni cieszą się, że mają ładny ogród do patrzenia, a inni ze go tworzą.. z pewnością należę do tych drugich Bo najfajniej to gonić króliczka a nie złapać go

Teraz gonie własny ogon i czas.. nie mam go na nic..kompletnie.. pozostałości po zawirowaniach zdrowotnych się ciągną latami.. ale grunt to zdrowie.. bo jak nie my to kto???? I tego się trzymajmy.

Zawsze zapraszam do siebie, jak coś trzeba o jestem..tylko na racze się ni udzielam towarzysko.. by nie paść jeszcze na zawał, zdecydowanie zamiast na forum wolę....pospać dłużej
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ElaS 10:07, 10 kwi 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
A dzisiaj trochę więcej popiszę. Opowiem, co się wydarzyło.
Siedzę sobie w ciepełku, stukam w klawiaturę laptopa a tu słyszę odgłos pił.
Ok, tną gdzieś sobie. U nas też często piła chodzi.
Ale słychać coraz mocniej. Jak to na mojej ziemi ? Kto śmie ?
Patrzam, a to panowie w kakakaskach, dwa duże auta i przy bramie stoją.
Na swoją czerwoną polarową piżamkę z krówką niebieski szlafloczek narzuciłam, beretkę na głowę i do drzwi biegnę. Wołam ze schodów do panów - ale o co się rozchodzi
Ano trza ciąć to i to, bo przewody. A zapraszam. W tym szlafroczku do bramy biegnę, otwieram, auto z podnośnikiem wjeżdża. Panowie mówią co i jak. Ja mówię co i jak, że tu by mi się przydało. O i tu. No i jak właściwie są to jeszcze i tu niech przytną.
I tym sposobem mąż będzie miał mniej pracy. no to popitalanie w tym szlafroczku przy temperaturze 4 stopnie, to kurcze nie było przemyślane. Ale od czego są naleweczki. I tym sposobem 3 kileiszeczek malinóweczki spijam coby się odkazić
Na targ miałam jechać kwiatki zakupić ale przy piecu trzeba będzie posiedzieć .


ps
merda mi się jeszcze z tym wgrywaniem zdjęć, muszę porządek w folderach porobić, bo mam groch z kapustą, stare z nowymi




____________________
Malwowy ogród
Milka 10:12, 10 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Niezła akcja i ile korzyści
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElaS 10:22, 10 kwi 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Mala_Mi napisał(a)
Witaj,

Zawsze zapraszam do siebie, jak coś trzeba o jestem..tylko na racze się ni udzielam towarzysko.. by nie paść jeszcze na zawał, zdecydowanie zamiast na forum wolę....pospać dłużej

Aniu dziękuje,
skorzystam z możliwości, będę dopytywać, bo jestem mało doświadczoną ogrodniczą a ty przy mnie jak królowa ogrodów
Tak, popieram też lubię pospać dłużej. Jak tylko można.
____________________
Malwowy ogród
ElaS 10:33, 10 kwi 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Milka napisał(a)
Witam Elu fajnie, że wszystko dobrze się skończyło, znam twój ból z autopsji
Teraz zaczniesz z ogrodem i będzie tylko lepiej, powolutku, aby błędów nie robić, które my robiliśmy. Ogród w stylu sielskim, te malwy i słoneczniki, fajny klimat i myślę, że na forum znajdziesz podpowiedzi i wzory do naśladowania, bo sporo u nas ogrodów w tym stylu, pozdrawiam serdecznie

Miłko, dziękuje za miłe, ciepłe słowa.
Tak lubię styl sielski, wiejski w ogrodzie.
Mieszkałam i mieszkam w mieście, ale wieś jest mi bliska, bo spędzam na niej każdą wolną chwilę od pracy zawodowej, z którą już niedługo się rozstaje na dobre. Tutaj gdzie mam dom (dwa domy stary i nowy) mieszkali moi dziadkowie matczyni. Jestem bardzo związanym z ty miejsce. To tutaj od zawsze jest moje serce.

____________________
Malwowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies