Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipany w donicach

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipany w donicach

Inka 22:16, 07 lut 2013

Dołączył: 07 lut 2013
Posty: 7
Jesienią pierwszy raz posadziłam tulipany i hiacynty w wielkich drewnianych donicach. Są zbyt duże, żeby je zakopywać w ziemi, więc wstawiłam je do garażu. Każdą z donic przykryłam, żeby docierało do niej jak najmniej światła. Dziś przypadkiem zaglądam do jednej i okazało się, że cebule zaczęły kiełkować na całego! Jedna łodyżka wyrasta już ok 5 cm nad ziemię. Inne są mniejsze lub dopiero się pojawiają. Kompletnie nie mam pojęcia co z nimi robić? Wynosić na taras i przykrywać tylko na noc? zostawić je jeszcze w garażu i w marcu dopiero wynieść na zewnątrz? Doradźcie coś proszę, bo nie chciałabym, żeby mi się wszystkie zmarnowały.
Gardenarium 22:18, 07 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak już kiełkują to tylko można obniżać temperaturę. Nie wynoś teraz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Inka 22:45, 07 lut 2013

Dołączył: 07 lut 2013
Posty: 7
W takim razie przeniosę je do drugiego garażu - zwykłego blaszaka w którym temperatura jest zbliżona do tej na zewnątrz. Czy nadal je przykrywać, żeby nie miały dostępu światła?
Gardenarium 22:51, 07 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie mogą stać na minusie teraz, obniżyć ale żeby było na plusie, to nie będą rosły.

Nie wiem z tym zaciemnianiem co robić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Inka 22:58, 07 lut 2013

Dołączył: 07 lut 2013
Posty: 7
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, spróbuję jakoś obniżyć im temperaturę i mam nadzieję, że to pomoże. Troszkę mi ulżyło,bo już się przestraszyłam, że wszystkie tulipany w tym roku się zmarnują.
wawik 07:09, 08 lut 2013


Dołączył: 15 lip 2011
Posty: 468
Żeby nie było za lekko, to dopowiem że to co zielone potrzebuje światła.
Czy w garażu masz przynajmniej okno?
Twoje tulipki pośpieszyły się o 2 miesiące.
____________________
Inka 15:34, 08 lut 2013

Dołączył: 07 lut 2013
Posty: 7
Okno w garażu mam i to nie jedno Doniczki stoją pod ścianą z oknem praktycznie jedna na drugiej. Pośpieszyły się bo pewnie im za ciepło. Ciągle się zastanawiam gdzie je przenieść, żeby zapewnić im chłodniejszą temperaturę. Trochę to kłopotliwe, bo donice są dość duże i długie, więc niezbyt lekkie. Chciałam uniknąć zostawiania ich na zewnątrz i kombinowania z okrywaniem, wkładaniem do pudeł ze styropianem itp. To moje pierwsze tulipany i mam nadzieję, że nie ostatnie
Gardenarium 18:34, 08 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A może je po prostu "pędzić" czyli wystawić do domu i niech kwitną?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wawik 18:54, 08 lut 2013


Dołączył: 15 lip 2011
Posty: 468
Inka napisał(a)
. To moje pierwsze tulipany i mam nadzieję, że nie ostatnie


Następne na pewno będą bardziej rozsądnie przechowywane (cebulki) i tyle kłopotów nie dostarczą.
____________________
Gardenarium 23:00, 08 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Donice z cebulami powinny były zimować na zewnątrz, nie musiały być zakopane, ale opatulone dobrze.

Nie rosłyby, tylko czekały wiosny. Moje przebiśniegi siedzą sobie zakopane w doniczkach, wykopię je jak się ociepli i będzie wiosna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies