Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipany w donicach

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipany w donicach

kKasiA 22:10, 09 lut 2013


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Ja sadziłam już drugi rok z rzędu tulipany w donicach, w zeszłym roku zaczęły kiełkować już w grudniu i pomimo tego pięknie zakwitły wiosną....
W tym roku powtórka z rozrywki ale są już większe (mają około 10cm) mam nadzieję że i w tym roku zakwitną...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
Inka 14:31, 17 lut 2013

Dołączył: 07 lut 2013
Posty: 7
kKasiA napisał(a)
Ja sadziłam już drugi rok z rzędu tulipany w donicach, w zeszłym roku zaczęły kiełkować już w grudniu i pomimo tego pięknie zakwitły wiosną....
W tym roku powtórka z rozrywki ale są już większe (mają około 10cm) mam nadzieję że i w tym roku zakwitną...


A trzymałaś je w czasie zimy na zewnątrz czy pod dachem?

Obniżyłam temperaturę w garażu, na razie nie będę ich przenosić. Odkryję je tylko, żeby nie siedziały w takiej ciemności.

Zastanawiam się tylko czy nie przesadzić tych największych do doniczek i stworzyć kompozycję wiosenną do domu. W tej samej doniczce rosną też hiacynty i jeden z nich ma już nawet zalążek kwiatka, ale jeszcze nie wybarwiony.
stychaz 20:18, 06 mar 2013


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
W centrach ogrodniczych są kiełkujące cebulowe w małych doniczkach, czy można by je zaadoptować do ogródka i wsadzić razem z taką doniczką do ziemi (myślałam aby wyciąć dno tej doniczki)? Czy należy je zahartować, jeżeli tak to jak długo?

Z góry dziękuję za odpowiedź
____________________
Justyna - Wersja mini mini
kKasiA 20:46, 06 mar 2013


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Inka napisał(a)


A trzymałaś je w czasie zimy na zewnątrz czy pod dachem?

Obniżyłam temperaturę w garażu, na razie nie będę ich przenosić. Odkryję je tylko, żeby nie siedziały w takiej ciemności.

Zastanawiam się tylko czy nie przesadzić tych największych do doniczek i stworzyć kompozycję wiosenną do domu. W tej samej doniczce rosną też hiacynty i jeden z nich ma już nawet zalążek kwiatka, ale jeszcze nie wybarwiony.



Najpierw przepraszam że tak późno dopisuję ale jakoś umknął mi ten wątek...
Jeśli chodzi o tulipany to trzymałam je najpierw na dworze, przed większymi mrozami wstawilam do garażu ( temp około 3 do 4 stC) ale jak się już teraz okazało chyba temp jednak była zbyt duża, na wystawienie jeszcze chyba z uwagi na zapowiadane większe przymrozki za wcześnie a moje tulipany już strasznie duże i chyba z kwiatów bedą nici
W zeszłym roku robiłam tak samo tyle że donice stały w nieogrzewanym garażu, bardzo ładnie wtedy zakwitły mimo iż tez były już dość spore w momencie wystawiania ich na zewnątrz. Teraz już wiem ze w przyszłym roku wywiozę donice do rodziców do nieogrzewanego garażu!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
Gardenarium 22:00, 07 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
stychaz napisał(a)
W centrach ogrodniczych są kiełkujące cebulowe w małych doniczkach, czy można by je zaadoptować do ogródka i wsadzić razem z taką doniczką do ziemi (myślałam aby wyciąć dno tej doniczki)? Czy należy je zahartować, jeżeli tak to jak długo?

Z góry dziękuję za odpowiedź


Ja mam zamiar wkopać razem z doniczkami, jak przekwitną, wyjąć z doniczkami i gdzieś w niewidocznym miejscu trzymać aby liście zaschły, potem jesienią wsadzić do pruntu.

Dzisiaj zakupiłam właśnie białe narcyzy chyba takie są

Pachnące.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stychaz 22:26, 07 mar 2013


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Danusiu a jak z tym hartowaniem?
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Inka 12:56, 08 mar 2013

Dołączył: 07 lut 2013
Posty: 7
kKasiA napisał(a)



Najpierw przepraszam że tak późno dopisuję ale jakoś umknął mi ten wątek...
Jeśli chodzi o tulipany to trzymałam je najpierw na dworze, przed większymi mrozami wstawilam do garażu ( temp około 3 do 4 stC) ale jak się już teraz okazało chyba temp jednak była zbyt duża, na wystawienie jeszcze chyba z uwagi na zapowiadane większe przymrozki za wcześnie a moje tulipany już strasznie duże i chyba z kwiatów bedą nici
W zeszłym roku robiłam tak samo tyle że donice stały w nieogrzewanym garażu, bardzo ładnie wtedy zakwitły mimo iż tez były już dość spore w momencie wystawiania ich na zewnątrz. Teraz już wiem ze w przyszłym roku wywiozę donice do rodziców do nieogrzewanego garażu!


U mnie w garażu też miały być 3-4 st C i na pewno było więcej niestety. Tulipany rosną powoli, może jeszcze coś z nich będzie. Jeszcze ich nie wystawiam, ale zaczęłam powoli podlewać. Najszybciej wystrzeliły mi hiacynty, posadzone były w jednej doniczce z tulipanami. Nawet już kwitną, ale zdecydowanie mają łodygę i liście za wysokie, ciągły do światła kosztem kwiatostanu, który jest malutki w porównaniu z długością liści. No cóż, człowiek uczy się na błędach i w przyszłym roku po prostu wystawię je na zewnątrz od razu i okryję.
Gardenarium 12:29, 09 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hartowanie nic nie da, bo one są pędzone w szklarni i trzeba je wysadzić jak jest już całkowicie wiosenna pogoda. Moje stoją w garażu i czekają na plusowe temp. Rosną trochę ale jeszcze nie kwitną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stychaz 14:42, 09 mar 2013


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Dzięki
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Inka 10:19, 18 kwi 2013

Dołączył: 07 lut 2013
Posty: 7
Melduję, że garażowe tulipany zakwitły, wyniesione na taras zostały ok półtora tygodnia temu, były już wtedy bardzo wysokie. Te, które powinny być czerwone niestety z braku słońca nie do końca się wybarwiły. Na przyszły rok na pewno zostawię je po prostu na zewnątrz.
Poniżej dołączam zdjęcia, jako początkująca ogrodniczka jestem dumna, że w ogóle wyrosły i zakwitły
I że przetrwały dwukrotne ataki psa, który uważając za własność wszystko co znajduje się na ziemi, namiętnie wykopywał cebulki i wysokie już roślinki. Na zdjęciach mocno przetrzebione ale mimo wszystko cieszące oczy tulipany.




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies