Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Magdalenka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Magdalenka

noemi 20:34, 13 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
ojej to faktycznie wolno rośnie ...ciekawa jestem jaka będzie
____________________
ogród magdalenka
monteverde 20:36, 13 lis 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
zapytaj się Mariusza S on sprzedaje takie trawki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
GabiK 20:56, 13 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Noemi, magnolię okryję niedługo, ale ona rośnie w najbardziej wietrznym miejscu, więc pewnie i tak zmarznie.
Nie będę płakać, bo mam inne plany co do tego miejsca - w głowie zmiany. A docelowo nie chcę mieć żadnych roślin do osłaniania włókniną i o niepewnym kwitnieniu. Za mały ogródek, żeby na same liście patrzeć.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
noemi 22:58, 14 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Co racja to racja musimy mieć same piękności w ogrodzie ale do tej pory , okrywanie roślin nie kojarzyło mi się z czymś bardzo brzydkim, można zrobić z tego zimową dekorację
Nie mów głośno, że chcesz się jej pozbyć, bo jak usłyszy to na pewno nie zmarznie, z przekory hihihi
____________________
ogród magdalenka
Bogdzia 10:57, 15 lis 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Noemi kiedy sadzilaś tego rododendrona o którego okrywanie pytałaś w moim wątku i jaka jest jego nazwa? Jeśli jest dawno posadzony i niezbyt delikatny to może nie trzeba go okrywac bo widzę że mieszkasz w dośc ściślej zabudowie a tam zawsze jest dużo cieplej niż na wsi i wiatr też tak nie wieje jak na jakimś pustkowiu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Wieloszka 11:01, 15 lis 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Nie myśl sobie, że Cię nie podglądam, hehehe
Dużo jesiennych nowości u Ciebie. Dopieszczasz ten swój ogródeczek-cukiereczek
Pozdrówka!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
sylwia_d 11:24, 15 lis 2011


Dołączył: 14 lis 2011
Posty: 73
zapowiada się piękny ogródek

fajnie wyglądają ciemne żurawki
____________________
Mały ogród w wielkim mieście
noemi 11:25, 15 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Bogdzia napisał(a)
Noemi kiedy sadzilaś tego rododendrona o którego okrywanie pytałaś w moim wątku i jaka jest jego nazwa? Jeśli jest dawno posadzony i niezbyt delikatny to może nie trzeba go okrywac bo widzę że mieszkasz w dośc ściślej zabudowie a tam zawsze jest dużo cieplej niż na wsi i wiatr też tak nie wieje jak na jakimś pustkowiu.


Bogdzia to nie u mnie w ogródku w pracy robiliśmy skwerek w Kotlinie Kłodzkiej i tam mamy zabezpieczyć rh przed zimą ... są malutkie...i dlatego pytam, bo nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia Nie wiem też jakie to są rh, ale w tym roku zostały posadzone na koniec sierpnia.
____________________
ogród magdalenka
hanka_andrus 11:35, 15 lis 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja w swoim osiedlu widuję takie zabezpieczenia nowo posadzonych roślin:Wokół roślin wbija się dość grube paliki na wysokość około 0,5 m i do nich przytwierdza się siatkę ogrodniczą ,taką plastikową zieloną,można w ogrodniczym dostać,Powstaje krąg w którym rosną rośliny,można tam dodatkowo nasypać kory,trocin,liści,co kto ma,aż do wysokości siatki,jeżeli to jest wrażliwy osobnik.Tak zabezpieczone przetrzymują u nas przeważnie bezśnieżne zimy.A i za wcześnie ich nikt nie odkrywa, dopiero gdzieś pod koniec maja.Nie wygląda to reprezentacyjnie,ale przecież w swoim ogrodzie można wymyślić coś ładniejszego,i co na kilka lat wystarczy.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
noemi 11:38, 15 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Wieloszka napisał(a)
Nie myśl sobie, że Cię nie podglądam, hehehe
Dużo jesiennych nowości u Ciebie. Dopieszczasz ten swój ogródeczek-cukiereczek
Pozdrówka!


Też zaglądam do Ciebie No staram się Buziale!
____________________
ogród magdalenka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies