Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Magdalenka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Magdalenka

noemi 00:27, 22 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Dziękuję ... fajny link i propozycję bardzo ładne
____________________
ogród magdalenka
Bea 00:33, 22 lis 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Warte uwagi może coś Ci innego wpadnie w oko. Rododendron musi mieć ładne liście bo jak przekwitnie to one są ozdobą. Nova Zembla ma lekko skręcone.
____________________
Beata W miniformacie
Gardenarium 07:46, 22 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
noemi napisał(a)
Chciałabym na wiosnę poprawić mój przedogródek... tak wyglądał wiosną , jak rośliny budziły się do życia ...




Madziu, przez to, że drewutnia jest pod samym nosem jak wychodzisz z domu i widoczna jak na dłoni od furtki - szpeci Tobie cały efekt. Z takim usytuowaniem drewutni nie ma sposobu na efektowny przedogródek. Zawsze będzie coś nie halo.

Pomysł na ekran z cisa i 3 wiśnie jest bardzo dobry i rozwiązuje sprawę widoku od wejścia, ale nie rozwiązuje widoku od strony domu.

Przyznam, że ja nie chciałabym mieć tak umiejscowionego drewna,
A czy nie należałoby się zastanowić najpierw, gdzie można przenieść drewutnię???

Inaczej nici z efektu.

Narazie to jest moje pierwsze pytanie, póki nie znajdziemy nowego miejsca na drewno nie myślę o nowej aranżacji.
Jak nie znajdziemy - pomyślimy. Jeśli drewna byłoby mniej, można by było coś pomyśleć przy śmietniku.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
GabiK 09:34, 22 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Magdo, u mnie właściwie nie ma przedogródka. Były zdjęcia, ale takie cudo mogłaś przeoczyć.
Pytałam gdzieś na początku, co na tym pasku posadzić.
Bo mamy tylko wąski pasek oddzielający od podjazdu sąsiadów, a na dodatek, ziemi jest tam bardzo mało, bo wylewka pod kostkę była robiona ciurkiem, tam jest tylko trochę niżej. Jest ze 20 cm ziemi.
Posadzilismy kosodrzewiny, w końcu górskie rośliny, to się rozepchną. Niektóre miały powiększane młotem dołki.
Ale nie ma z czym poszaleć.

Danusia jak zwykle ma rację - nie możesz przenieść tego drewna do ogródka, czy część do garażu?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
noemi 09:59, 22 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Drewutni nie ma gdzie przenieś ... wiem ,że to nie wygląda łądnie w garażu M ma warsztat..., ogródek mały i zimą źle się sięga po drewno... w tych szeregach gdzie mają narożne działki , to mają dużo miejsca i tam drewutnie są na ogrodzie, a Ci co są w ciągu to jedynym miejscem jest ten przedogórdek, niektórzy zrezygnowali z przedogródka całkiem ... może ten zielony dach zmieni trochę jej oblicze??
____________________
ogród magdalenka
noemi 10:02, 22 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
GabiK napisał(a)
Magdo, u mnie właściwie nie ma przedogródka. Były zdjęcia, ale takie cudo mogłaś przeoczyć.
Pytałam gdzieś na początku, co na tym pasku posadzić.
Bo mamy tylko wąski pasek oddzielający od podjazdu sąsiadów, a na dodatek, ziemi jest tam bardzo mało, bo wylewka pod kostkę była robiona ciurkiem, tam jest tylko trochę niżej. Jest ze 20 cm ziemi.
Posadzilismy kosodrzewiny, w końcu górskie rośliny, to się rozepchną. Niektóre miały powiększane młotem dołki.
Ale nie ma z czym poszaleć.


No gdzieś mi to umknęło ... faktycznie pisałaś o tym

____________________
ogród magdalenka
GabiK 10:15, 22 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ekran i zielony dach w takim razie trochę pomogą.
A wypalacie aż tyle drewna? Często palicie? My tak weekendowo, kupiliśmy 2 metry drewna, to weszły do garażu.

U nas też te narożne domy mają więcej, zwłaszcza pierwszy, bo się nie musi dzielić ziemią z sąsiadem. Mają przejście bokiem i sporo trawnika z przodu, mogłyby być fajnie przedogródki, ale na razie nic u nikogo nie ma.
Tylko tuje wzdłuż płotu posadzili, żeby się odgrodzić od niewiadomo czego, bo droga jest tylko nasza wewnętrzna.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
abiko 10:22, 22 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Noemi, a może inaczej... jak nie można przenieść drewutni to może ją inaczej ustawić? Dokładnie w poprzek rabaty. Przed nią można dać ekran z cisa, albo coś pnącego na kratce. Z boku od kostki też cisy . Dostęp do drewna miałabyś od domu i np. tylko do części. W środku można ułożyć tak aby była łatwy dostęp. Coś takiego...
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
noemi 11:26, 22 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
abiko napisał(a)
Noemi, a może inaczej... jak nie można przenieść drewutni to może ją inaczej ustawić? Dokładnie w poprzek rabaty. Przed nią można dać ekran z cisa, albo coś pnącego na kratce. Z boku od kostki też cisy . Dostęp do drewna miałabyś od domu i np. tylko do części. W środku można ułożyć tak aby była łatwy dostęp. Coś takiego...



Dziękuję za "pomysła", ale nie da się inaczej ustawić, to ciężka konstrukcja nie dostanę na to pozwolenia może jak czymś zarośnie to nie będzie tak straszyć ...
____________________
ogród magdalenka
noemi 11:30, 22 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
GabiK to zależy jak zima... ale lubimy wieczorami palić w kominku, na dole mamy tylko ogrzewanie podłogowe...to się wspomagamy ,żeby było ciepło
____________________
ogród magdalenka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies