Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Magdalenka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Magdalenka

Sebek 13:13, 22 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
GabiK napisał(a)
Ale dyskusja o ogrzewaniu.

Sebek a jakie masz podłogowe? Maty elektryczne, czy takie rozprowadzone z pieca?
Maty grzeją słabiej, takie z pieca, to tak samo jak grzejniki - dużo ciepła dają.
Nam niestety deweloper nie zrobił podłogowego, tylko maty położyliśmy na wszelki wypadek. I w łazience jednej używamy - jest różnica.


U mnie z pieca są

I jest ciepło - ale kaloryfery muszą być

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Matka 13:14, 22 lis 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
shrekol napisał(a)

super sprawa wychodzisz z wanny na ciepłą podłogę i czujesz duży komfort


albo leżysz sobie na podłodze i wygłupiasz się z Dzieciokami, które na bosaka biegają, a za oknem śnieg i plucha
____________________
U Matki
Pszczelarnia 13:15, 22 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja mam pod podłogą z kamienia, sama przyjemność! Zwłaszcza w starym domu o bardzo wielu niedoszczelnieniach. Niestety z mat ale na taniej taryfie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
abiko 13:15, 22 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8417



Tylko się zastanawiam czy to rzeczywiście starcza - bo mamy to m.in. w łazience i jednak nie ma zbyt ciepło jak kaloryfery zakręcone


Zależy jakie masz. U mnie grzeje tak, że córka krzyczy, że gorąca podłoga Sebek zajrzyj do mnie, bo nikt nie zagląda, a ja jestem w gorącej wodzie kompana. Mam wenę, a za chwilę znowu mi jej zabraknie Ale się rozepchałam w nie swoim wątku, przepraszam
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
GabiK 13:15, 22 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Abiko, myślałam o litych grubych dechach, a nie panelach. Paneli żadnych nie chcę.
Oglądałam te 3 mm ładnego drewna na Barlinku.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
GabiK 13:17, 22 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
W łazience bosko, taka ciepła podłoga. W pokojach drewno jest wystarczająco ciepłe. Nie lubię jak mi za ciepło w nogi.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
abiko 13:18, 22 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8417
GabiK napisał(a)
Abiko, myślałam o litych grubych dechach, a nie panelach. Paneli żadnych nie chcę.
Oglądałam te 3 mm ładnego drewna na Barlinku.
No ładne, ale drogie, i nie wiem czy są warte pod podłogówkę. Gdzieś czytałam o drewnie, ale to tylko egzotyczne. Inne odpada. Ja mam więc płytki i trochę żałuję, bo mi młody guzy sobie ciągle nabija
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Pszczelarnia 13:19, 22 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
GabiK napisał(a)
Przemku na razie nasze drewno nie chce się palić. Sąsiadom to samo się pali. Trzeba wylać mnóstwo podpałki, żeby ruszyło. Dopiero jak poleży pary kłód w kominku i się rozgrzeją, to się pali.

Ogrzewanie podłogowe jak wszystko ma swoje wady i zalety - jak masz meble, to grzeje w meble, tak jak grzejniki w firanki np. Nie można go niestety jeszcze kłaść pod drewno, a ja lubię drewno na podłodze, no i podobno niedobre dla alergików. Rozgrzany kurz unosi się z podłogi z powietrzem i szkodzi.


Gabi, można kłaść pod drewno. Jak mieszkałam w Niemczech to w tym domu była podłoga bukowa i podłogówka z rur. A w domu znajomych też w Niemczech (zabytkowy dom szachulcowy) były rury ogrzewania w ścianie pod tynkiem z matą trzcinową. Niemcy mają technologię ogrzewnictwa na bardzo wysokim poziomie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
shrekol 13:19, 22 lis 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Gabik podłogowe z pieca nie ma tej samej temperatury co w grzejnikach jak by miało ta samą to bys sobie stopki poparzyła
____________________
abiko 13:22, 22 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8417
Pszczelarnia napisał(a)

Przemku na razie nasze drewno nie chce się palić. Sąsiadom to samo się pali. Trzeba wylać mnóstwo podpałki, żeby ruszyło. Dopiero jak poleży pary kłód w kominku i się rozgrzeją, to się pali.

Ogrzewanie podłogowe jak wszystko ma swoje wady i zalety - jak masz meble, to grzeje w meble, tak jak grzejniki w firanki np. Nie można go niestety jeszcze kłaść pod drewno, a ja lubię drewno na podłodze, no i podobno niedobre dla alergików. Rozgrzany kurz unosi się z podłogi z powietrzem i szkodzi.


Gabi, można kłaść pod drewno. Jak mieszkałam w Niemczech to w tym domu była podłoga bukowa i podłogówka z rur. A w domu znajomych też w Niemczech (zabytkowy dom szachulcowy) były rury ogrzewania w ścianie pod tynkiem z matą trzcinową. Niemcy mają technologię ogrzewnictwa na bardzo wysokim poziomie.


I jednak drewno pięknie wygląda w salonie, i ociepla..wizualnie.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies