Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przy ścieżce

Pokaż wątki Pokaż posty

Przy ścieżce

vita 22:58, 19 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Magara napisał(a)
Vita, trudny masz wątek Co i rusz muszę googla pytać o rośliny

Na ślimaki sypię już od miesiąca, ten eko, ferramolowy preparat.
Odpukać, strat nie zauważam ślimakowych a pada


Można się przyzwyczaić Istnieją szczęśliwcy u których te paskudy większych strat nie powodują, znam takich. Jak pada na Kaszubach Północnych to nie sposób przejść, zwłaszcza w parkach, bezślimaczą stopą
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Wafel 23:03, 19 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 882
Ta bulwa/kłącze wygląda jak skamielina sprzed milionów lat, serio tak mi się skojarzyło na pierwszy rzut oka.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
vita 23:04, 19 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Basieksp napisał(a)
U nas narazie bez strat pogodowych. Ale najgorzej ma być w weekend. Ale prognozy nie zawsze się sprawdzają i może nie będzie tak źle? tak sobie pomyślałam a rośliny masz fajne, ciekawe, tak jak pisze Magara lubię takie różne, rośliny poznawać, nie mam ich dużo ale czasami coś sobie podpatruję i zapraszam do ogrodu, z różnym skutkiem


Jak znam to podpartywanie i zapraszanie do ogrodu nowo poznanych roślin, też z różnym skutkiem, ale poznać i doświadczyć, kusi Prognozy niestabilne, wolę na zimne dmuchać, jednak
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:09, 19 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Wafel napisał(a)
Ta bulwa/kłącze wygląda jak skamielina z przed milionów lat, serio tak mi się skojarzyło na pierwszy rzut oka.


Tak wygląda, gapię się na zdjęcie i złoszczę, że nie potrafię zidentyfikować własnej bulwy.
Ale piękna jest i gotowa do mnożenia, moczyłam ją dobę. Co to jest !?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:25, 19 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Wafel napisał(a)
Ciekawy ogród, przynajmniej tu nie nabieram chęci na kupowanie chciejstw, bo bym prawie wszystko usmażyła na mojej patelni No i faktycznie, człowiek u ciebie musi z wujkiem Guglem spacerować, ale jaki to przyjemny spacer, miodzio. Dopiero dziś ogarnęłam, że masz nowy wątek. Fantastyczne zakamarki i ten zegar...


Jak piszesz miodzio, to wyczuwam zielone wibracje Nabieranie chęci na kupowanie chciejstw na forum nie jest dobre. Jest wręcz szkodliwe i czasami bolesne, więc nie żałuj
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Wafel 23:26, 19 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 882

Duża ta bulwa? Może to jakieś mieczyki, bo takie płaskie?
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
vita 23:35, 19 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Średnica 5 cm, mieczyków nie uprawiam, ciągle myślę o skarpie, na której ją znalazłam. Płaską bulwę mają cyklameny, jednak nie mają takich wyrostków, no, widziałam już taka bulwę u siebie, ale widzieć, a wiedzieć, heh
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Wafel 23:42, 19 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 882
Ups... widzę, że walnęłam "ortograficznego babola" miało być "sprzed" milionów lat temu

Bulwki gladioli takie podobne... ale jak nie uprawiasz, to same nie przyszły
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
vita 23:56, 19 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Ewa777 napisał(a)
Ja też dopiero dziś zauważyłam, że masz nowy wątek. Do tej pory zastanawiałam się kiedy coś wrzucisz u siebie, a tu taka niespodzianka. Za to jaka miła, dzięki temu, ze dużo zdjęć wrzuciłaś. Dla mnie Twój ogród jest botaniczny. Większości roślin zupełnie nie znam. Dobrze, że masz je, wprawiasz w zachwyt


To miłe co piszesz Wrzucam i pokazuję więcej Dotąd skupiałam się na najciekawszych według mnie roślinach, teraz chciałabym pogadać o wszystkich innych. Jest ich tyle, i tyle doświadczeń ich uprawiających. Cieszę się, że zajrzałaś
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 23:56, 19 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
vita napisał(a)


Pytając czy istnieje piękniejszy widok, miałam na myśli rozczapierzające się liście rabarbaru
Żadna inna roślina nie ma takiej ekspresji wyrazu

To samo miałyśmy na myśli
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies