Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przy ścieżce

Pokaż wątki Pokaż posty

Przy ścieżce

Kasya 23:40, 25 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41994
Ale robota z tym zywoplotem….
Ale chyba dobrze wyszło
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Joku 11:43, 26 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12151
Żywopłot cisowy po cięciu nieźle się prezentuje, będzie znowu ładny. Ręce pewnie do dzisiaj kurujesz po tej robocie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 21:53, 26 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Makao napisał(a)
Jestem ciekawa jak dalej będzie się rozwijał cis po takim cięciu. Chodzi mi o to na ile można sobie pozwolić podczas takiego formowania. Ty zaszalałaś ekstremalnie więc uczę się od Ciebie


Bardziej nadrabiałam zaniedbania niż formowałam Kiedyś mój znajomy na widok przesadzonego właśnie przeze mnie sporego cisa, wziął z moich rąk nożyce i ochlatał go do poziomu kolan. Trochę zabolało, ale dzięki tej lekcji mam taką cisową kulę Jest wyższa ode mnie, cięcie teraz z drabinki W tle skupina cisów, nad którymi trudno mi jest zapanować cięciem. Ale może dobry ten kontrast: strzyżone kontra rozwichrzone?



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:08, 26 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
antracyt napisał(a)
Cis super reaguje na takie cięcie. Odbija zielonym bez problemu z zdrewniałych części.
Podobnie jak Sylwia, myślę że wyszło bardzo dobrze i wcale nie strasznie. Przez czas jakiś będziesz miała mocny rysunek pionowych elementów w ramach tła. Dynamikę zamiast wyciszającej, jednolitej zieleni


Ostatnie zdania, to miód na moje serce Dostrzegam podobnie Może cięcie nie wyszło idealnie, ale musiałam już coś z tym żywopłotem zrobić, temat ciągnął się latami.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:20, 26 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Ewa777 napisał(a)
Bardzo mnie to cieszy, że będziesz pokazywała więcej swoich roślin
Taki np. szafirek z Italii, to duża ciekawostka dla mnie, tak jak informacja, że używa się go do potraw.
Doświadczenia z cięcia cisów też się na pewno przydadzą wszystkim zaglądającym


Też się cieszę, powoli dorastam do O Jak szafirki się zadomowią, to możliwe, że trafią też do mojej kuchni Cięcie drzew i krzewów nie jest dla mnie łatwe. Przede wszystkim jest skomplikowane logistycznie, jeszcze daje radę
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:30, 26 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Helen napisał(a)
Bardzo dobrze, że pokazujesz żywopłot, będzie to przypomnienie dla tych, którym się wydaje, że z młodym żywopłotem nic nie trzeba robić.

Faktycznie nie jest tak źle, żywopłot się szybko zazieleni


Z bardzo młodym nie trzeba Później, jeśli tnie się systematycznie to też roboty niewiele.
Najgorsze są zaniedbania, jak przypadku tego mojego żywopłotu
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:45, 26 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Alija napisał(a)
Mnie też podoba się obcięty żywopłot, na pewno pięknie się zregeneruje. Zrobiłaś to fachowo, no i ten trapez , niby teoretycznie o tym wiemy, a w praktyce jakoś nie wychodzi. A rośliny tak szybko potrafią urosną, nie wiadomo kiedy ,
też to obserwuję u siebie.


To bardzo trudne nauczyć się dobrego cięcia żywopłotów. Łatwo jest na początku, później zaczynają się schody Mam dużą skupinę cisów na zboczu, gdzie cięcie jest w tej chwili dla mnie niewykonalne. Nie sięgam już, a drabiny nie ma jak stabilnie ustawić. A te rośliny rosną, nie wiadomo kiedy
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:53, 26 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
GorAna napisał(a)
Ale odważne cięcie cisów. Nie ma obaw, poradzą sobie. Ja przesadzałam dość duże cisy i też je radykalnie potraktowałam
Dają radę


Jestem pewna, że poradzą Nie pierwszy raz cięłam i przesadzałam. Lubię cisy i ich zdolność do regeneracji. Poza tym są długowieczne
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:08, 26 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
LIDKA napisał(a)
Vito
Żaden młody ogrodnik (dośwliadczeniem a nie wiekiem) nie ciachnąłby tak cisów.

Dzięki takim obrazkom od doświadczonej ogrodniczki można się czegoś nauczyć.
Dzięki za tę możliwość.

Pokazuj nam ten żywopłot co jakiś czas.


Każdy młody ogrodnik z czasem nabierze własnych doświadczeń, jeśli moje sugestie mogą pomóc, to ja bardzo się cieszę
Ten żywopłot pokazuję od kilkunastu lat, ma już swoją, całkiem ciekawą historię, przeszedł bardzo dużo, a towarzyszy mi od początków zakładania ogrodu.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:11, 26 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Kasya napisał(a)
Ale robota z tym zywoplotem….
Ale chyba dobrze wyszło


Było bardzo dużo roboty Nie wyszło najlepiej, ale narzekać nie powinnam
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies