Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

anulka65 12:23, 01 paź 2013

Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 31
nie dopisałam Picea omorika
____________________
anulka65 13:52, 01 paź 2013

Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 31
witam
i jeszcze jedno gorące pytanie bo przed chwilką znajomy odradził mi świerka
Czy czasem korzenie "nie rozsadzą mi" polbruku dookoła????
____________________
Gardenarium 07:22, 02 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam świerka, oczywiście świerka serbskiego, nie rozwali polbruku. Znajomy zapewne myślał o zwykłym świerku pospolitym, ten może by rozwalił.

Spokojnie posadź. Moje rosną bardzo blisko kostki i nic nie rozwaliły.

Wrzosowisko i trawki będą dobre, albo trawki i żurawki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anulka65 08:07, 02 paź 2013

Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 31
super
bardzo sie cieszę i dziekuje za odpowiedź
____________________
21:25, 07 paź 2013
To teraz ja zapytam: co mam kupić jako podłoże do serba?? Proszę o konkrety bo ja zielona jestem. Jutro sadzę trzy serby i nie wiem co kupić aby kwaśne nie było bo tu doczytałam że nie lubią.
Gardenarium 22:52, 07 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Próchnicę odkwaszoną i ziemię ogrodową, a w najgorszym wypadku substrat torfowy, jakby nic nie było, a zepewne nie będzie próchnicy, bo "pseudo ogrodnicy" z centrów ogrodniczych wielkie oczy robią, co to jest próchnica, oni nie wiedzą dziwnym trafem
O kompoście tez pewnie nie słyszeli
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
19:51, 08 paź 2013
Danusiu, byłam i kupiłam i było tak jak przewidywałaś. Dali mi coś takiego:





Jutro muszę wsadzić te świerki. Mam dwie sztuki na 2 metry wysokie. Powiedz mi co mam z tym począć?? Czy to jest to o czym mi mówiłaś???
Gardenarium 21:41, 09 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak jak mówiłam torf i tylko torf znają nasi centroposiadacze Lepszy rydz niż nic. Ale nie o tym mówiłam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anulka65 12:57, 21 paź 2013

Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 31
Witam
pewna osoba sprzedaje świerk srebrzysty Picea omorika
czy to jest ten "zwykły świerk serbski" omawiany na forum czy jakaś inna odmiana????
____________________
Gardenarium 18:55, 21 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma czegoś takiego jak świerk srebrzysty Picea omorika. Jak widać ten kto sprzedaje nie ma pojęcia, co sprzedaje i jak to się nazywa.

Jest mozliwe aby t o był :

- świerk serbski (Picea omorika)

- albo świerk kłujący, potocznie zwany srebrnym, ale nie srebrzystym ! czyli Picea pungens
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies