Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Patasia 19:24, 11 paź 2011


Dołączył: 04 sie 2011
Posty: 98
Danusiu-mam pytanie-znalazłam jeszcze jedną szkółkę -i to niedaleko ,w moim rejonie Jutro tam jadę-jeśli dostane tam hortensje i żurawki-mogę je jeszcze sadzić ? Czy lepiej jak poczekam do wiosny?
____________________
Sebek 20:22, 11 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Patasia napisał(a)
Danusiu-mam pytanie-znalazłam jeszcze jedną szkółkę -i to niedaleko ,w moim rejonie Jutro tam jadę-jeśli dostane tam hortensje i żurawki-mogę je jeszcze sadzić ? Czy lepiej jak poczekam do wiosny?


Sadź - popatrz jakie rośliny sadzi Danusia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Patasia 20:36, 11 paź 2011


Dołączył: 04 sie 2011
Posty: 98
Sebciu -widzę, ale wolę zapytaćDanusia ma rękę do roślinek -zimą posadzi i się przyjmie-co do mojej jeszcze na 100% nie jestem pewna
____________________
Pszczelarnia 22:12, 11 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Słuchajcie, z tymi szkółkami to jawna niesprawiedliwość. Na Dolnym Śląsku, który wszyscy chwalicie za klimat ciepły dobrych szkółek nie ma. Wiem, co mówię. Są takie mniejsze gdzieś tam ukryte, owszem. Mam wrażenie, że u nas rośliny ze szkółek do supermarketów trafiają i tam wiadomo jak są traktowane, eksponowane, jak po tygodniu wyglądają. I pytam (się) dlaczego tak jest? Moja diagnoza: nie ma rynku, nie ma zbytu, nie ma tradycji rzemiosła szkółkarskiego. Wyobraźcie sobie, że odmiany żurawek, host, hortensji to z lupą szukać. A jak jest już jakaś żurawka (np. Marmelade to mamy cenę 16 PLN - cena z wielkieg miasta, byłam, widziałam). Na dolnośląskiej prowincji wciąż królują iglaki, wiadomo bylin mniej, bo po co? Może ktoś ma inne doświadczenia i może się wypowiedzieć?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
hanka_andrus 22:37, 11 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Czy ktoś z Was słyszał termin: Gardenarium?
Mimo podobieństw to wcale nie akwarium!
To firma tworząca przepiękne ogrody,
Takie co nigdy nie wychodzą z mody!
I latem i zimą jest w nich wprost bajecznie !

Przestrzeń zaplanowana wg praw przyrody,
Rośliny w cieniu, w słońcu, trawy stepowe.
Tu każde nasadzenie nie jest przypadkowe!
Dla zwykłych ludzi wzór to niedościgły!
Każdy ogród jakby wyszedł spod igły!

Zachwycam się precyzją wykonania projektów,
I w krótkim czasie uzyskaniem efektów!
Podziwiajcie kochani pracę tej ekipy!
Ogrody spod ich ręki są piękne! /bez lipy/!


____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Bea 22:39, 11 paź 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Haniu - brawo - jak ty to robisz.
____________________
Beata W miniformacie
Gardenarium 22:44, 11 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jestem wzruszona
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 23:30, 11 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, możesz gdzieś pokazać żywopłocik z trzmieliny? I wskazać odmianę? Dziękuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 00:44, 12 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Euonymu s fortunei "Emerald'n Gold"

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Patasia 07:24, 12 paź 2011


Dołączył: 04 sie 2011
Posty: 98
Pszczelarnia napisał(a)
Słuchajcie, z tymi szkółkami to jawna niesprawiedliwość. Na Dolnym Śląsku, który wszyscy chwalicie za klimat ciepły dobrych szkółek nie ma. Wiem, co mówię. Są takie mniejsze gdzieś tam ukryte, owszem. Mam wrażenie, że u nas rośliny ze szkółek do supermarketów trafiają i tam wiadomo jak są traktowane, eksponowane, jak po tygodniu wyglądają. I pytam (się) dlaczego tak jest? Moja diagnoza: nie ma rynku, nie ma zbytu, nie ma tradycji rzemiosła szkółkarskiego. Wyobraźcie sobie, że odmiany żurawek, host, hortensji to z lupą szukać. A jak jest już jakaś żurawka (np. Marmelade to mamy cenę 16 PLN - cena z wielkieg miasta, byłam, widziałam). Na dolnośląskiej prowincji wciąż królują iglaki, wiadomo bylin mniej, bo po co? Może ktoś ma inne doświadczenia i może się wypowiedzieć?



Witam serdecznie.Tak to prawda-jak ja widzę, jakie cuda ,cudeńka kupujecie aż zazdroszczę-jest jak Ewa pisze-królują iglaki-tuje.Reszta jakby nie istniała.dzisiaj jadę do szkółki -bo znalazłam jeszcze jedną , jestem ciekawa czy tam jest coś innego .Jak nie, to zostaje jedyne wyjście -jak zawsze -zamawiać przez internet.Już nie wspomnę o szpadelku do kancików-gdzie ja go nie szukałam.Pozostaje tylko zamawianie przez internet .
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies