Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

monteverde 01:31, 13 paź 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
"sekretarz" robi co może
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 07:50, 13 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
"Rzecznik" Aniu, Rzecznik Zna cały tekst na pamięć

Bardzo dziękuję Seba.

Agatko, rzeczywiście nie okrywam roślin, jedyne co zrobiłam na początku, pierwszej zimy - to więcej kory w Rh. Teraz już nic, nawet żadnych "szmat". Mój ogród ma korzystny mikroklimat, jest wszędzie wysłoniony, od Anuli mur jej domu, dalej gęstym szpalerem świerków, w środku dom, a od ulicy wysoki mur. Jedyny przewiew to brama i furtka. To dobre na zimę, ale ma też swoje złe strony. Mokre lata i brak przewiewu "pomaga" chorobom grzybowym bukszpanów i niestety pochorowały się i w zeszłym roku i w tym, co wiąże się ze sporymi stratami. Jednak trzeba się z tym liczyć w każdym ogrodzie, jak nie choroby to co innego.

Najlepsza jest puchowa, śniegowa pierzynka



Kiedyś słyszałam takie stwierdzenie: bluszcz szkodzi tylko tynkom źle położonym, dobrze położone wzmacnia. Mam dobrze położone i nie zamierzam odświeżać koloru, bluszcz musi być, tak lubię



Co do kradzieży, obok mnie kiedyś inna firma robiła ogród i wtedy zginął mi niezbyt drogi krzew - dereń na nalewkę Od tej pory jakieś nieznaczne straty się zdarzają, czasem ucięta róża na imieniny Ale generalnie jest dobrze.
Duże świerki dwa, co mam na ulicy - zostały zabezpieczone. Zakopuje się głęboko deskę, wypuszcza druty do góry, sadzi roślinę i drutami owiązuje ściśle bryłę, zasypuje. Jeśli ktoś chciałby wyciagnąć- nie da rady. Taki mam sposób. Tylko to jest skuteczne, chyba że kamery i alarm na ruch.

Nie mam mat przeciw chwastom, żadnych i nigdy nie miałam, nawet pod żwirkiem, nigdzie
a dlaczego? tu jest odpowiedź Mata

Liście zbieram łapkami - to dla mnie przyjemność przejść co jakiś czas i pozbierać, a z trawnika grabię plastykowymi grabkami.



Wyznaję zasadę: grunt to dobry sprzęt na każdą okazję





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anka 11:21, 13 paź 2011

Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 127
Ogród obłędnie doskonały! o każdej porze roku prezentuje się doskonale Uwielbiam oglądać ten wątek, poprawia mi humor w tą jesienną pluchę.
I jakie ładne storczyki za oknem ujrzałam (to jedne z nielicznych kwiatów, które u mnie dobrze rosną )
Kaloszki bardzo gustowne

Dziękuję za wizytę w moim wątku i nieśmiało proszę o jeszcze jedną... (zrobiłam projekcik z ławeczką)
a tu troszeczkę wiosny
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1060-ogrodek-do-przerobek
justi 11:52, 13 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Dziękuję Danusiu za rady w moim wątku, jeszcze wkleiłam te świerki, to kuknij jak będziesz miała chwilkę.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Agacia 12:58, 13 paź 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Danusiu, Sebek, dziękuję bardzo za wyczerpujące odpowiedzi Powiem tak, dają do myślenia!

Danusiu, a jeszcze dopytam o pnącza na ogrodzeniu: a czy miałaś sytuację, że pnącze puszczone było na płocie drewnianym? Co jakiś czas nawet dobrze wykonany należy przemalować, co wtedy?
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Sebek 18:19, 13 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
gardenarium napisał(a)
"Rzecznik" Aniu, Rzecznik Zna cały tekst na pamięć

Bardzo dziękuję Seba.



Ogród nie tylko bukszpanowy jest pierwszym lub jednym z pierwszych które odwiedzam
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joku 22:15, 13 paź 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12189
gardenarium napisał(a)
Joluś, to niezła cena jak na kulkę bukszpanową, a równe i ładne były?


Całkiem niezłe, żałuję że nie kupiłam parę sztuk
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gardenarium 22:21, 13 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj u mnie sypnęło gradem, a tu niespodziewanie przyszła wielka dostawa nowych cebul
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:23, 13 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agacia napisał(a)
Danusiu, Sebek, dziękuję bardzo za wyczerpujące odpowiedzi Powiem tak, dają do myślenia!

Danusiu, a jeszcze dopytam o pnącza na ogrodzeniu: a czy miałaś sytuację, że pnącze puszczone było na płocie drewnianym? Co jakiś czas nawet dobrze wykonany należy przemalować, co wtedy?


Wtedy już nic, albo pnącze albo malowanie. Mus zdjemować, a sie nie da, wtedy trzeba uciąć i czekać aż odrośnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 22:28, 13 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
gardenarium napisał(a)
Dzisiaj u mnie sypnęło gradem, a tu niespodziewanie przyszła wielka dostawa nowych cebul

Hej hej - a jakich znowu?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies