Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

laurowisnia 11:16, 16 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Gosia, ja na wiosnę muszę się udać w Twoim kierunku, może coś bym jeszcze zmieściła większego niż byliny i trawy, choćby i parocję, która gdzieś tam była na moich listach.
Nie wiem czy miałaś taką zieloną dynię, ja czekałam aż nabierze właściwego koloru, a ona ciągle zielona. Dopytałam dopiero, że ona taka ma właśnie być.

Sadzisz cisy, a ja znalazłam pierwsze cisowe siewki, taka jesienna niespodzianka.



Gabiela, a co powiesz na taki egzemplarz, kupiony rok temu, a w tym - jeden kwiatek? Kolor jednak ciekawy.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 11:36, 16 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Filomeno, fajnie, że jesteś. Nie wiem o które pytasz, proso rózgowate tam jest ale najmniej widoczne. Z przodu jest hakonechloa, ulubiona przeze mnie, wszędzie ją rozsadzam, za chwilę może jej być za dużo. W tle trzcinnik krótkowłosowy, polubiany również, masz je?



Wiesz, że niedawno szukając informacji natknęłam się na książkę Krzysztofa Kluka, sprawdziłam, że to wspomniany przez Ciebie u Ewy ks. Jan.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 11:45, 16 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ewo, bardzo lubię Ballerinę, u mnie w cieniu rośnie, zawiązała owocki ale słabo się wybarwiają, czy u Ciebie też? Ciekawa jestem co tam wybrałaś?

____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Karol99 16:06, 16 lis 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Piękne foteczki
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Filomena 12:19, 31 gru 2016


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
laurowisnia napisał(a)
Filomeno, fajnie, że jesteś. Nie wiem o które pytasz, proso rózgowate tam jest ale najmniej widoczne. Z przodu jest hakonechloa, ulubiona przeze mnie, wszędzie ją rozsadzam, za chwilę może jej być za dużo. W tle trzcinnik krótkowłosowy, polubiany również, masz je?

Wiesz, że niedawno szukając informacji natknęłam się na książkę Krzysztofa Kluka, sprawdziłam, że to wspomniany przez Ciebie u Ewy ks. Jan.


A jednak chodziło mi o proso, to zwiewne ażurowo kwitnące. Tylko u Ciebie wydaje się dość niskie, takie by mi pasowało, moje jakieś wyrośnięte i deszcz je powala całkiem.
Hakonechloae raz kupiłam i mi wypadło, finanse mnie ograniczają z następnymi jej zakupami - jak masz jej za dużo to może jakaś wymiana ? W moim skromnym obejściu coś wypatrzysz dla się?
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 12:20, 31 gru 2016


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Wiem, trudno wypatrzeć jak zdjęć brak . Poszło mi w sufit dużo danych, tak się złożyło niestety
____________________
Filomena-w zielonej aptece
renatamama3 12:35, 31 gru 2016


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Agatko ,wszystkiego co najlepsze na Nowy Rok.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Urszulla 14:10, 14 sty 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Agatko, korzystając z choroby i przymusowego leżenia wracam do wspomnień spotkaniowych i myślę o wysiewach wiosennych. Z przyjemnością obejrzałam cały Twój wątek. Nie wiedziałam że masz tak dużo róż. Ogród wspaniały, dużo zdjęć, ciekawe doświadczenia i eksperymenty z kwiatami. Nie mogłam przestać. Wiec porcja pytań dla Ciebie urosła
1. Mam 3 eden rose pod duża, pustą ściana i nie mam konceptu jak je prowadzić. Do jakiej wysokości Twoja sięga i ile ma lat. Pisałaś że szybko startuje.
2.wypatrzylam kwiatowe wypełniacze- drżączka, lewkonie fioletowe, chabry -mogę się załapać na nasionka. Ważne u mnie aby kwiatków nie jadły slimaki i żeby kwity w tym samym sezonie od wysiewow. Lobelie kupujesz w marketach?
3.jak wysoka rośnie u Ciebie Artemis?
4.agastache i przetacznik też masz z wysiewow własnych, lubią je slimaki?
W tym roku będę coś siala i eksperymentowala ja tylko nie wiem co i w jakich terminach.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
laurowisnia 11:08, 01 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Witam w Nowym Roku! Aby do wiosny.

Polowiec szachownica, nieprzypadkowo go teraz wyszukałam, wyczytałam, że świadczy o ekologicznym zdrowiu regionu.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Pszczelarnia 11:10, 01 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pełna gracja.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies