Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

paniprzyroda 22:57, 12 wrz 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kochani Viva ma awarię komputera, chwilowo nie może odpowiadać na nasze posty.
Ale i tak zaglądam, bo fotki cudne
____________________
Dwa ogrody
iwonaal 11:34, 13 wrz 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Pięknie, pozdrawiam
____________________
Zakochana w ogrodach
Pszczelarnia 23:11, 13 wrz 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Vivo, na razie czytam komentarze na forum i już mam uśmiech na twarzy, jutro albo pojutrze obejrzę program na spokojnie. Ściskam Bożych Ogrodników.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Filomena 08:43, 14 wrz 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Pszczelarnia napisał(a)
Vivo, na razie czytam komentarze na forum i już mam uśmiech na twarzy, jutro albo pojutrze obejrzę program na spokojnie. Ściskam Bożych Ogrodników.


Dorzucę swoje skromne zdanie - PODZIELAM NIEDOSYT FORUMOWICZÓW W PEŁNI!
Vivo Twój ogród jest dla ludzi wrażliwych na piękno, kto nie posiada tego daru nie jest w stanie znaleźć tego cennego pierwiastka i pokazać go innym, wykonuje swoją pracę jak prosty robotnik a nie wirtuoz.
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Pszczelarnia 12:32, 14 wrz 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
Viva - 2 x ogladałam i róże zapisałam - cudnie było - ogród wspaniały no ale ma cudownych twórców piękna - pozdrawiam i gratuluję

chyba teraz cała Polska damska kocha Twojego męża za niewinną wypowiedź o trawniczku co to go oddaje żonie pod rabaty - całuski


Ale ten przyrządzik do pielenia, widać w ciągłym użyciu. , więc jednak tych trawników nie brakuje.

1. Staw - pokazano naturalne piękno przyrody, co nie za bardzo chce być ogrodowo ujarzmiona (ale też nie ma takiej potrzeby), a służy drogocenną wodą (rozwiązanie techniczne, zwrócenie uwagi na to, ze taki ogród wymaga wody).

2. Róże - są pokazane, mają zapach (o co coraz trudniej). Bardzo cenne wypowiedzi Vivy o tych różach (że historyczne trudniejsze, że na piasku tez można je mieć!) i widać ich obfitość. Np. pokazano Boby Jamesa - ciągle jeszcze rzadką różę u nas. I dość nowego Hippolita.

3. Pokazane ciekawostki - eucomisy i ten trójlist oraz to pnącze i winorośl pachnącą tak niecodziennie prowadzoną pod dachem werandy.

4. Pokazano ciekawą aranżacje werandy/tarasu.

5. Bardzo ciekawie zaprezentowały mi się drzewa w tym ogrodzie jednak bylinowym (choć nie były ujęte w scenariuszu - dojrzałam je).

6. Oczywiście hostowisko zostało pięknie pokazane i opowiedziane.

7. Pokazano zmienność nasadzeń według koncepcji Ogrodniczki: było /jest wrzosowisko ale jakże inne od tych jeszcze ciągle spotykanych, z nowymi dosadzeniami.

8. Przede wszystkim została bardzo dobrze pokazana relacja ogrodników do ogrodu i do siebie - a to jest bezcenne! Nie da się stworzyć takiego cudu bez miłości (trud, praca, wyrzeczenia, starania, etc.)!

Wszystkie pokazane rośliny i ich portrety (nie piszę o technicznej stronie przekazu, chyba operatorzy i scenarzysta powinni się troszkę podszkolić) pokazują, że jest to ogród nietuzinkowy.

Co do czerwcowych obrazów: mieli zapewne tylko obrazy, nie nagrali treści z jakiś powodów (pośpiech, zaniedbanie)???, więc jak je pokazać????

Jest to duży ciekawy wyjątkowy ogród - ogród, z którego moglibyśmy mieć co tydzień w TV 20 min. ciekawej audycji ogrodniczej.
Spokojnie można by je nagrywać co tydzień jako Polski Świat Ogrodów.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mala_Mi 16:31, 14 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczółko .. Ty to umiesz napisać.... ładnie....takie moje myśli... Twoimi słowami.

Gupi komputer.. nie miał kiedy się psuć..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
GorAna 16:35, 14 wrz 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
I ja obejrzałam program dwa razy....jestem oczarowana Waszym ogrodem
Nigdy wcześniej tutaj nie trafiłam....teraz prześledzę pismo obrazkowe i zaznaczę wątek do ulubionych
To wielka sztuka tworzyć ogród wspólnie z Małżonkiem
Gratuluję wspólnego dzieła i pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
mira 20:45, 14 wrz 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041

To wielka sztuka tworzyć ogród wspólnie z Małżonkiem


hahaha oj wielka
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gabriela 20:54, 14 wrz 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Bardzo mi się podobał program z Waszego ogrodu, będę do niego wracać, w pełni podzielam to, co napisała Ewa. A przecież znam Wasz ogród.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Hogata 21:05, 28 wrz 2015


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Vivo program obejrzała juz kilka razy, również na forum zaglądam do Ciebie. Stworzyliście nie powtarzalny ogród, gratuluję.

Mam pytanię o winorośl wonną (Vitis riparia, czy ona wytwarza jakieś owoce?
I ile sadzonek masz posadzonych dla takiego efektu jak u Ciebie?
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies